"Eğitimime okul yüzünden, uzunca bir süre ara vermek zorunda kaldım."
-Bernard Shaw
İstanbul Kent Kart İle Taksi Yolculuğu - iTaksi

İstanbul Kent Kart İle Taksi Yolculuğu - iTaksi

  • 2 DK
  • 17-05-2017
  • 0 yorum
  • 615
İstanbul’da taksicilerin kullandığı Bitaksi uygulaması gibi olan ancak özellik olarak daha kapsamlı olan İtaksi uygulaması tanıtıldı. Özel olarak geliştirilen bu sistem sayesinde trafik akışının daha hızlandırılması amaçlanmaktadır. Uygulamanın tanıtımı Akıllı Şehirler fuarında İstanbul Büyükşehir Genel Sekreteri Hayri Baraçlı tarafından yapıldı.

Başlangıç 4 Bin Taksi

İtaksi başlangıç seviyesinde 4 bin taksi üzerinden kullanıma sunulacak. Akıllı cep telefonları üzerinden kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde istediğiniz yere taksi çağırabileceksiniz. Bu sayede zamandan da tasarruf edebilecek ve taksi arama sorunu da ortadan kalkacaktır. Uygulamanın tüm taksiciler tarafından kullanılması da sağlanacak ve bu sayede trafikte boş seyir eden taksiler bu uygulama ile müşteri bulabilecek.Ödeme İstanbul Kart İle Yapılabilecek

Profesyonel olarak geliştirilen bu sistem sayesinde istediğiniz yere taksi çağırabilecek ve ödemesini de İstanbul kart ile yapabileceksiniz. Bu özellik hem taksici hem de müşteri açısından önem taşımaktadır. Bozuk para arama derdine son veren bu sistem uygulamayı kullanan tüm taksicilerde geçerli olacaktır.  Aynı zamanda kredi kartı ile ödeme de yer alacaktır. Uygulama üzerinden gideceğiniz noktayı seçerek tahmini ücret hesaplaması da yapabileceksiniz.

Yerli İtaksi Uygulaması

İtaksi uygulaması tamamen yerli mühendisler tarafından geliştirilmiş ve yayına alınmıştır. Bu uygulamayı kullanan araçların sınıfları da farklı olacaktır. Bu farklılık ücretlere de yansıyacaktır. Sarı renge sahip ola araçlar normal, turkuaz olanlar ise üst segment olarak kabul edilecektir.

İtaksi Araçlarının Özellikleri

Uygulama yer alan taksiler özellik olarak diğer taksilerden ayrılmaktadır. Bu araçlarda güvenlik kamerası, panik düğmesi gibi ayrıntılar yer alacaktır. GPS ve navigasyon özeliği de bulunmaktadır.

İtaksi uygulamasını kullanarak ileri tarihli rezervasyon da yapabilecek ve puanlama özelliğinden de yararlanabileceksiniz. Çağrı merkezi üzerinden yönetilecek olan bu sistemin amacı trafikte boş seyreden taksilerin trafik içerisinde yer almadan ihtiyaca yönelik olarak trafiğe çıkmalarını sağlamaktır.

Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın