"bütün ustalar bir zamanlar çıraktı."
-Anonim
İşini Aşkla Yapan Otobüs Şoförünün Hikâyesi

İşini Aşkla Yapan Otobüs Şoförünün Hikâyesi

Ömer K.
Ömer K. 41 Takipçi
  • 3 DK
  • 29-11-2017
  • 0 yorum
  • 3K

İşini Aşkla Yapan Otobüs Şoförünün Hikâyesi

Başarısızlık=Başarı
İşini aşkla yapanların hikâyeleri girişimcilere ve iş hayatına adapte olmaya çalışan herkese ilham veriyor. Bu hikâyelerden biri, İstanbul’da belediye otobüsü şoförü olan Hikmet Yılmaz ile ilgili. Hikmet Yılmaz, İETT’nin 256 Yeditepe Üniversitesi-Taksim hattının 58 yaşındaki şoförü. Tabii kendisi yakın zamanda emekliliğe ayrıldı.

İstanbul gibi bir şehirde gergin olmamak çok zor. Özellikle metrobüste, otobüste ve metroda kalabalığın ve trafiğin de etkisiyle sürekli negatif enerji yayılıyor. Hikmet Yılmaz ise iş aşkından, işe olan saygısından ve iyi kalpliliğinden asla ödün vermiyor. Bir şoförden çok amca, abi, baba gibi davranıyor. Yolcular da şoför sayesinde huzurlu bir yolculuk yapıyorlar.

WhatsApp Grubundan Yolcularla İletişime Geçiyor


İşini Aşkla Yapan Otobüs Şoförünün Hikâyesi 1

Hikmet Yılmaz, WhatsApp grubu üzerinden yolcularıyla iletişime geçiyor. Yolcular kışın otobüs beklerken üşümesinler diye, trafikten dolayı geç kalacağı durumlarda önceden haber veriyor. WhatsApp grubu üzerinden hava ve yol durumunu da hiç üşenmeden paylaşıyor. “Ben onların Hikmet abileriyim, onlar da benim ailem” diyor.

Yolcuların Doğum Günlerini Kutluyor


İşini Aşkla Yapan Otobüs Şoförünün Hikâyesi 2

Hikmet Yılmaz, yolcularının doğum günlerini hiç kaçırmıyor. Yolculara küçük sürprizler yaparken, kendi doğum gününde de yolcuları tarafından hatırlanıyor.

Otobüste herkes birbirini tanıyor. Yolculuk boyunca mahalle kültürünün devamı niteliğinde otobüste de muhabbetlerin ardı arkası kesilmiyor. Pastalar, börekler getiriliyor. Hiçbir yolcu atlanmadan doğum günleri kutlanıyor; tiyatro, sinema gibi aktivitelere hep birlikte gidiliyor.

İşini Aşkla Yapan Otobüs Şoförünün Hikâyesi 3

Hikmet Yılmaz, emekli olduktan arkasında onunla birlikte yolculuk yapamayacağı için üzülen, emekliliği için de sevinen bir otobüs dolusu dost bıraktı. Anca Yeşilçam’da görebileceğimiz aile samimiyetini yaşatan bu otobüs, karşılıklı sohbet etmenin güzelliğini ve önemini bir kez daha hatırlatıyor.

58 yaşındaki Hikmet Yılmaz, şimdi hayali olan Karadeniz turu için gün sayıyor. “Askerlik arkadaşımla hayalimiz Karadeniz’i gezmekti. Karadeniz turu yapacağız. Hanımım vefat ettikten sonra kızımla baş başa kalmıştık ama artık ailemiz genişledi. Yolcularımla aile gibi olduk. Her zaman da görüşeceğiz” diyor.

İşini Aşkla Yapan Otobüs Şoförünün Hikâyesi 4

Yaptığınız işi sevmek, hayatınızı güzelleştirmek demek. İster kendi işinizi yapıyor olun, ister bir şirkette çalışın; başarılı olmanın önkoşulu yaptığınız işi sevmek, saygı duymaktır. Belki de son zamanlarda en çok hatırlamamız gereken ama genelde unuttuğumuz duygu da bu…
"İşini Aşkla Yapan Otobüs Şoförünün Hikâyesi" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et