"Hayal kurulmayan yerde insanlar mahvolur."
-Anonim
İş Hayatında Kişisel Motivasyonunuzu Arttıracak 6 Öneri

İş Hayatında Kişisel Motivasyonunuzu Arttıracak 6 Öneri

  • 4 DK
  • 05-12-2017
  • 0 yorum
  • 1K
İş hayatında ayakta kalmak, çalıştığınız işte başarılı bir birey olmak aslında kişisel motivasyonunuz ile direkt olarak ilgilidir. Kişisel motivayonunu yüksek tutan, çalıştığı işe tamamen konsantre olan, kısacası icra ettiği mesleğe karşı tutkusunu hiçbir zaman kaybetmeyen çalışanlar, her zaman başarıya ulaşmak da diğerlerinden bir adım önde olurlar.

Kişisel iş motivasyonu kavramını kısaca tanımlamamız gerekirse eğer; Bireyin yapmakta olduğu mesleğe karşı sevgisi, çalıştığı kuruma karşı saygısı ve en önemlisi de iş ortamında kendini motive hissedip, heyecanını her daim üst düzeyde tutması diyebiliriz.

Şimdi gelelim kişisel iş motivasyonunuzu arttıracak 6 özel önerimize…

Kişisel iş motivasyonu


  • Çalıştığınız Kurum İle Bağ Kurun
İş motivasyonunuzu üst düzeyde tutmanın belli başlı yolu, çalıştığınız işi ve çalıştığınız kurumu sevmenizdir.

Kişi bağlı bulunduğu kurumda çalışırken kendisini rahat hissediyor, kurum ile arasında sıkı bir bağ olduğuna inanıyorsa doğal olarak kişisel iş motivasyonu da artacaktır.


  • Her gün İşe Gitmeniz İçin Sebebiniz Olsun
Her sabah uyandığınızda sizi iş yerine koşar adım götürecek özel sebepler bulun! Sizi işe zorlanmadan götürecek nedenler hangileridir? Mutlaka bunları düşünüp, aklınızın bir köşesinde kişisel bir motivasyon listesi oluşturun.

Böylece güne başlarken çok daha motive ve heyecanlı olarak adımlar atacak, iş yerinize varmayı iple çekeceksiniz.


  • Kişisel Bir Plan Dahilinde Çalışın
Kişisel motivasyonunuzu üst düzeyde tutmanın bir diğer yolu da iş planı dahilinde ilerlemek ve O gün neler yapacağınızı şansa bırakmamaktır.

Birey bu sayede çok daha dinamik ve düzenli bir çalışma şekline bürünüp, bu titizliği ile kurumda saygın bir mertebeye yükselebilir.


  • Çalışma Ortamınızı Renklendirin
Çalıştığınız yerin düzenini bozmadan, çalışma ortamınızda küçük değişiklikler yapabilir, böylece işyerinde kendinizi özel hissedebilirsiniz.

Çalışma masanızı kendinize uygun bir tarzda düzenleyebilir, bilgisayarınızı kişiselleştirebilir, kullandığınız eşyaları özel olarak seçip, kendinizi motive edebilirsiniz.


  • İş Arkadaşlarınız İle Sosyalleşin
İş hayatında kişisel motivasyonu arttırmanın en önemli unsurlarından biri de birlikte çalıştığınız çalışma arkadaşlarınız ile aranızda olan diyalog tarzıdır.

Eğer çalışma arkadaşlarınız ile son derece iyi ilişkiler kurar, birbirinizin ne istediğini önceden sezerseniz birlikte iş yapmanız da bir o kadar kolay olacaktır.

Aynı zamanda çalışma arkadaşlarınız ile iş dışında sosyal aktivitelerde beraber olarak aranızdaki bağı güçlendirebilir, Motivasyonunuza katkı sağlayabilirsiniz.


  • Müşterileriniz İle İletişiminiz Canlı Olsun
İş hayatının en değerli öğelerinden biri de kuşkusuz müşterilerinizdir. Gerek bir kuruma bağlı olarak, gerekse kendi girişiminizde çalışın müşterileriniz ile aranızdaki iletişimi güçlü kılmanız önemlidir.

Müşterileriniz ile canlı, enerjik ve samimi bir iletişim biçimi kurmanız, kendinizi yaptığınız işe çok daha motive hissettirecek, müşterileriniz vasıtası ile zinde kalmayı başarabileceksiniz. Bu durum kişisel iş motivasyonunuzu maksimize ettiği gibi, müşterileriniz için hazırladığınız bir projeyi yapmaktan keyif duymanızı da sağlayacaktır.
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın