1. Türkiye'nin En Başarılı Genç Girişimcileri
Türkiye'nin En Başarılı Genç Girişimcileri

Türkiye'nin En Başarılı Genç Girişimcileri

  • 10-10-2017, 11:54
  • 0 Yorum
  • 9 ay önce
Girişimcilikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de adından söz ettirmiş bir çok başarılı girişimci vardır. Çeşitli sektörlerde girişimler başlatarak başarılara ulaşan girişimcileri bir tanıyalım.

KEREM ÇATAY - AY YAPIM'IN KURUCUSU

Türkiye'nin en başarılı genç girişimcileri

 

Kerem ÇATAY, Ankara doğumlu olup Bilkent Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler fakültesi mezunu olup yüksek öğretimini University of California Film & Television programında tamamlamıştır.

Henüz 25 yaşındayken Ay Yapım şirketini kuran Kerem ÇATAY, kısa sürede televizyon dünyasının en büyük şirketlerinden biri haline getirdi.

Ay Yapım televizyonculuk hayatına "Çalınan Ceset" filmi ile başladı. Daha sonrasında Yaprak dökümü, Aşkı memnu, Dudaktan kalbe dizileriyle edebiyat üzerinden büyük bir kitleye ulaşmıştır. Daha sonrasında arka arkaya yayınlanan dizilerle yüksek gelirler elde eden Ay Yapım bu başarısını halen daha sürdürmekte.

 

NEVZAT AYDIN - Yemeksepeti.com'un Kurucusu

Türkiye'nin en başarılı genç girişimcileri

Nevzat AYDIN Türkiye'nin en büyük çevrimiçi yemek sipariş portalı olan Yemeksepeti.com'un kurucu ortağı ve CEO'sudur.

Site 2001 yılında online oldu. Yıllar içinde büyük paralar kazanmaya başlamıştır. 13 ilde toplam 4.000 restoranla çalışıyor. Günde ortalama 60.000 kişi yemeksepeti.com üzerinden karnını doyurmakta.

 

ARZU KAPROL - Arzu Kaprol markasının yaratıcısı

Türkiye'nin en başarılı genç girişimcileri

 

Bir başka genç girişimci diyeceğimiz Arzu KAPROL, daha lise yıllarındayken müziğe gönül vermiş Şebnem Ferah ve Özlem Tekin gibi isimlerle müzik grubu dahi kurmuştur. Büyük girişimci olacağının işaretlerini vermiş aslında.

Daha sonrasında moda sektöründe ilerleyen Arzu KAPROL, Altınyıldız bünyesindeki Network markasının koleksiyonunu tasarlıyor. Bunun yanı sıra çeşitli kurumlara özel kıyafetler tasarlıyor. Bir kaç yıl içinde milyon dolarlık karlara ulaşan Arzu KAPROL, yurt dışında ürünlerinin satıldığı mağaza sayısını ise 12'den 24'e ulaştırmayı amaçlıyor.

TOLGA TATARİ  - AHMET SARI - Markafoni’nin kurucuları 

Türkiye'nin en başarılı genç girişimcileri

TOLGA Tatari ve Ahmet Sarı, Avrupa ve Amerika’da milyonlarca kişinin yaşadığı kapalı devre alışveriş deneyimini Markafoni markasıyla Türkiye’ye taşıyan iki internet girişimcisidir. Henüz iki yıllık şirket olmasına rağmen kısa sürede hem yabancı yatırımcıların dikkatini çekmiş, hem de yurt dışına açılan ilk Türk internet projesi olmayı başarmış ve 800 bin üyeye ulaşmıştır. Site üzerinden aylık 100 bin parçadan fazla ürün satılıyor . Bir günlük ürün satışı rekoru ise tam 15 bin adet.

Daha bir çok genç girişimcinin olduğu ülkemizde bu başarıların gelmesi hem ülkemiz açısından hem de girişimciler açısından olumluya işarettir. Gelecek kuşaklara da aktarılacak olan bu motivasyonla ülkemizin daha iyi yerlere geleceğinden şüphe yok.

Ülkemizde genç girişimcilerin olması ve başarıdan başarıya koşmaları, günümüzdeki gençlerin girişime başlamasındaki en önemli etkenlerden biri olmalıdır. Gerekli riski alıp kendilerinde özgüveni gören ve gerekli sermayeyi de oluşturan  gençlerin girişimciliğe atılmamaları için hiç bir sebep yok.
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik

Doğru yerde ve doğru zamanda yapılan yatırım, hiç beklenmedik sonuçlar doğurabiliyor. Bunun en iyi örneğini Bitcoin’de gördük. Bitcoin, ...

Başarı Hikayeleri

Günümüzün en fazla tercih edilen yemek restoranlarından biri olan "Subway” markası 17 yaşındaki bir gencin eğitim masraflarını ...

Girişimcilik

Türk mobil oyun şirketi Gram Games, yakın zamanda Türkiye’den Londra’ya doğru açılmıştı. Bugüne kadar Amerika’da en çok ...

Başarı Hikayeleri

Dennis Hope, akıllara zarar bir dolandırıcılık hikâyesine imza attı. Hepimizin tanıdığı Jet Fadıl’dan bile daha cin fikirli. ABD’nin ...

Girişimcilik

Amazon, Uber, Google ya da Nike gibi şirketleri hepimiz biliyoruz. Dünyanın en uzak köşesinde yaşayan bir kişi bile eminim bu şirketlerden en ...

Girişimcilik

Erken dönem girişimlerin kaynak ihtiyacı için sıkça başvurdukları kitlesel fonlama (crowdfunding) yöntemi, bu kez de bir ...

home search notifications 1 person