"çalışmamak için hiçbir bahanen yok!"
-Anonim

Temiz Yaşam İş Fikri

Hindistan, çok kirli kamuya açık yerlerden mustarip. Dikkatlice gözlemlersek, bunun büyük kısmı işlenmemiş evsel atıklardır. Her evden atıkları toplayan ve işleyen iyi bir sistem yok. Bir koloniden gelen tüm insanlar her atıklarını 1 veya 2 çöp bidonuna atmakta ve bu çöp bidonları günlük olarak toplanmayacak ve düzgün şekilde işlenmeyecektir. Düzgün bir şekilde işlenirse bu evsel atıklar iyi bir gübre haline getirilebilir bununla birlikte plastik ve metal geri dönüştürülebilir. Bence bu sorunu halledebilecek bir şirket yaratabilirsek harika olur ve bu sayede hem iyi bir geri dönüşüm havuzu hem de temiz bir çevre elde edilebilir. Bu sistem bunu profesyonelce yapar ve hükümet gibi değildir, duyarlıdır.
  • Çalışanlarımız her gün ya da iki günde bir atıkları toplamalıdır.
  • İşçiler, atıkların taşınması ve insanlarla iletişim konusunda doğru bir şekilde eğitilmelidir ki bu toplama sırasında işçilerin de sağlıklarını tehlikeye atmayalım.
  • İşin düzeni konusunda da, işçiler, insanlara yiyecek, plastik ve metal olarak atıklarını ayırmaları konusunda eğitilmelidir.
  • Atık işleme tesisi olmalıdır. Başlangıç olarak en az 100 ev artığı halledilmelidir.
  • Ayrıca bu sistem kapsamında müşterilerde gerekli eğitimleri almalıdır.
  • Müşteri kendi evi çevresinde de temiz tutulmalıdır. Buna, evin önünde temizlik, evin önünde bulunan herhangi bir atık maddeyi kaldırma, evin önündeki kanalizasyon kanallarını temizleme de dahildir.
İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Temiz Yaşam İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et