"o kadar iyi olun ki, sizi görmezden gelemesinler."
-Steve Martin

Sosyalleştiren Kafe İş Fikri

Gün geçtikçe tüketim ürünleri, hizmet şekilleri, yaşamı kolaylaştıran argümanların artmakta olduğu inkar edilemez bir gerçek. Bulunduğumuz kuşakta bu durum daha bi önem kazanıyor fakat bundan da önemlisi inovatif, yenilikçi fikirlerle kullanıcı konforunu, ihtiyaçlarını ve isteklerini yüksek performans ve uygun fiyatta hedef kitleye ulaştırmaktır.

İnsanların son zamanlarda neler istediğine ve nerelere gittiklerine bakalım.Kafeler...

Hemen her kentin her bölgesinde insanların sosyal yaşamını devam ettirmenin peşindeler ve bunu kafelere giderek sağlamaya çalışmakta ama yeterince başarılı olamamaktadırlar. Bunun sebebi olarak gittikleri yerlerde çekingen olup sadece kendi masalarında tanıdıkları insanlarla birliktelik kurup yeni insanlarla tanışma fırsatını kaçırmaktadırlar. 

Bütün bu sıkıntının içinde bende insanları sosyalleştiren bir kafe hayal ettim. Bu kafe içerisinde mini kütüphane ve çalışma alanları, pc-ps odaları, kafeterya, masa oyunları ve çeşitli üretim atölyelerini kapsayacak bütüncül bir konseptte olacak ama bunu diğer kafelerden ayıran en önemli özelliği insanların daha iyi tanışmasını sağlayacak bir application bulundurması olacak. kafe ilk önce belirli yaş aralığına hitap edecek(Örn: 18-25).Sonra bu insanlar bu kafeye geldiklerinde kafenin uygulamasına telefondan üye olacak ve kendi paylaşmak istedikleri bilgilerini, hobilerini, yapmak istediği her şeyi belirtecek ve kafedeki herkes bu uygulama sayesinde kendisine uygun olduğunu düşündüğü insanlarla iletişimini ilerletip arkadaş olabilecek. Hatta dilerlerse o uygulamadan izin verdikleri kişilere konum açabilecek istediklerinde nerde olduklarını bile görebilecekler. Bunun dışında isteyenlerde kafeye üye olan herkesin görebileceği şekilde fotoğraf, yazı, video, şarkı paylaşabilecek ve yeni bir platformda buluşmuş olacaklar. 

Endürsti 4.0 dünyasına göre teknolojinin geldiği noktada siber sistem kullanılarak hizmetin kolaylaştırılması ile insanı minimum hamlede hedeflerine ulaştırmak amaçtır.

Sonuç olarak günümüz insanlarında artan kafe talepleri ve sosyal medya kullanımı birleşecek ve istedikleri tüm hizmeti tek bir yoldan bulabileceklerdir. 

İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0
Öncelikle selamlar Utku. İş fikrini beğendim. Sağlam bir iş planı ile bu fikri gerçekleştirebileceğini düşünüyorum. Aslında bu tarz işletmeler İstanbul ve diğer büyük şehirlerde var ama hedef kitleleri çok sınırlı.(Bkz:Soho House İst.) Bu Soho house tarzı kulüpler dünyanın büyük şehirlerinde faaliyet gösteriyorlar. Bu yapıları araştırmalısın bence. Ayrıca kuracağın mekanın kafe ve bar bölümlerini (eğer olacaksa) kahve zincirlerine kiralayabilirsin. İlgi göstereceklerini düşünüyorum. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyarsan benimle iletişime geçebilirsin, yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. İyi Çalışmalar.
Covabunga1 Covabunga1 1 yıl önce
Yanıtla
Sosyalleştiren Kafe İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et