"hayal kurulmayan yerde insanlar mahvolur."
-Anonim

Seyehat Takip Ve Öneri İş Fikri

MOBİL SEYAHAT YARDIMCISI GEZİGEN

  Herkese merhaba bu projeye ait ilk attığım yazımın amatörce yazıldığını görmüşsünüzdür, bunun üzerine ikinci bir yazı atma kararı aldım. Fakat bu yazımda birkaç güncelleme ve eklenti  bulunmaktadır. Birinciye kıyasla daha profesyonel bir yazı olması için uğraştım umarım açıklayıcı olur.

 

 

Görsel tıpatıp benzemese de mobil bir cep telefonunun ara yüzüne benzetmeye çalıştım. Program hayata geçirilirse buna benzer olacak fakat daha profesyonel bir biçimde.       

Ve ilk attığım yazıda da söylediğim gibi benimle bu projeyi geliştirmek isteyenlere her zaman kapım açıktır.


Bana bu adreslerden ulaşabilirsiniz: -by.robot7@gmail.com--

 

Programın özelliklerini açıklarken alt taraftaki görselden yararlanacağım görseli dikkate alarak okursanız daha açıklayıcı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     1-) En yakın tarihi yerler:

Kullanıcı konumunu aktif ettiğinde ona en yakın olan tarihi yere ait bilgiler aktarılacaktır bu bilgiler :

  • Resim
  • Mekâna ait bilgiler(tarihçesi, ne anlam ifade ettiği vb.)
  • Kullanıcıların yorumları
  • İnsanlar tarafından puanlanmış puan miktarı vs.

 2-) En beğenilen mekânlar:

Bu alanda kullanıcılar isteğe bağlı olarak konumlarını veya şehir, il seçeneklerini kullanarak ona en yakın ve en beğenilen yerlere ulaşabilecekler. Burada mekânların sıralamaları kullanıcıların yorum ve puanlarına göre  şekillenecektir. Kullanıcılar yapılan yorum ve puanlara herkese açık bir şekilde ulaşacaktır.

 

 

 

 

 

3-4-5-) Konaklama, Alışveriş, Yemek:

Bu alanlar para karşılığı anlaşılmış iş yerleri ve firmaları kapsayacak. Ama aynı şekilde kullanıcılar tarafından yorumlanıp puanlanacaktır. Bu şekilde kullanıcılara sunulacaktır.6-)Harita:

Programda bahsi geçen bütün her şeyin haritaya yansıtıldığı yerdir.7-)Ayarlar:

Kullanıcılar ayarlar kısmından dil seçeneklerini, bildirim ayarlarını düzenleyebilecekler. Bildirim ayarlarında önemli olarak tavsiye edilen bir mekâna yaklaştıklarında bildirim alıp almayacakları, hangi mesafede bildirim almak istedikleri gibi ayarları yapabilecekler.

 

 

 

 

8-) Gezilen mekânlar:

 Bu alanda otomatik veya manüel olarak işaretlenmiş yani gezilmiş olan alanlar kullanıcıya sunulacaktır. Bu alanın verileri 10. Maddeden yararlanarak buraya aktarılacaktır.

 


9-) Bir mekân ekle:

Bu alan insanlara açık ve ücretsiz yerlerin kullanıcılar tarafından programda bulunmamaları takdirinde isteğe bağlı olarak programa ekleyebilecekleri bir alandır.


Bu alanı geliştirip kullanıcıların eklediği alanlardan para kazanmaları sağlanabilir. Bu da eklenen yerlerin görüntülenme sayısından yararlanılarak yapılabilir.
10-) Ortamı işaretle:

 Bu alandan isteğe bağlı olarak kullanıcıların konumlarından yararlanarak harita üzerinde gezilmiş yerlerin işaretlenmesi sağlanacaktır. Kullanıcı bulunduğu yerin kaç  m² sinin işaretlenmesini isterse programdan bunu ayarlayabilecektir. Bu kısım dünyayı gezenler için çok faydalı bir alan olacaktır. Ayrıyeten elde edilen veriler sadece kullanıcıya ait veriler olup kimseyle paylaşılmayacaktır.


 

 

 

 

11-) Tavsiye al:

Bu alan mekânlara ait kullanıcılar tarafından yapılan yorum, beğeni ve puanlamaların kolayca filtrelenebileceği bir alandır. Ve böylece bu alan sayesinde kullanıcılardan tavsiye alınmış olur. Gezeceğiniz yerleri buradaki verilerden yararlanarak seçebilirsiniz.


Bu alanı daha fazla geliştirip bir yapay zekâya bağlayabiliriz bu sayede yapay zekâ tarafından işlenmiş veriler sonucu tavsiyenizi yapay zeka verebilir.

 

 Bu proje son derece geliştirmeye açık bir projedir. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

 

             

Fikre Destek Ol
İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0
güzel ama ilk olarak verileri kim girecek
Xenatum Xenatum 1 yıl önce
Yanıtla
Seyehat Takip Ve Öneri İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et