"gezen tilki yatan aslandan nasiplidir."
-Anonim

Sen Anlat İş Fikri

TÜRKİYE' NİN BU UYGULAMAYA İHTİYACI VAR!!


Gördüm ki insanlar pandemi sürecinde evde tıkılı kalıyor, derdini anlatacak birine ihtiyaç duyuyor. Bazen kendini ne kadar ifade ederse etsin karşısındaki insan ciddiye almıyor. Bende bir uygulama düşündüm. Bu uygulama Türkiye'nin herhangi bir şehrindeki iki insanı rastgele eşleştiriyor. Anonim olarak kayıt olan insanlar böylece birbirlerine kendilerini açabiliyor. Uygulama iki menüden oluşuyor.


  •  Anlatıcı: Gün içinde yaşadığı problemleri, bunalmışlıkları ve başarılarını anlatmak için buraya giriliyor. Karşındaki insanı tanımıyorsun, yaşını,cinsiyetini bilmiyorsun. Böylece kim olduğunu bilmediğin bir insana kendini gizleyerek sorunlarını anlatabiliyorsun.
  •  Dinleyici: Şahsen kendimde bunu çok yaparım. Tanımadığın insanların hayatlarını dinleyerek kendine burdan bir şeyler katabilirsin. Bence empati yeteneklerimizi geliştirmek için harika bir fırsat.

Yalnızlık artık mecburiyet olmaktan çıkıyor. Bu uygulama ile iletişim kurarken anlaşabildiğiniz kişileri anonim arkadaş listenize ekleyebiliyorsunuz. 

İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
1
Bu fikri aynı şekilde bende yazacaktım , tebrik ederim. Hayata geçmesi ümidiyle
CevdeTuran CevdeTuran 9 ay önce
[ - ] Yanıtla
0
Teşekkür ederim
Feyza Nur Kaya Feyza Nur Kaya 9 ay önce
Yanıtla
0
bu ihtiyacı kısmen clubhouse karşılıyor zati...
CagatayA CagatayA 5 ay önce
Yanıtla
Sen Anlat İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et