"takım elbiseli insanlar, gözünüze başarılı gözükürler. ta ki pijama ile dolaşan insalar için çalıştıklarını öğrenene kadar..."
-Anonim

Şeffaf Drone İş Fikri

Günümüzde gelişen teknolojinin de etkisiyle pek çok yerde kamera sistemleri suç oranlarını azaltmak ve suçluları yakalayabilmek için kullanılmaktadır. Fakat maalesef ki suç oranını azalttığını pek söyleyemeyiz çünkü açık ve net bir şekilde görünen kameralardan suçlular kaçmakta ve kameraların görmediği yerlerde suç işlemektedir. Yine günümüzde kullanımı yaygınlaşan dronelar dan faydalanarak havada sabit durup veya kendi yapay zekası ile hareket edebilen , kamera sistemine sahip olup sürekli görüntü yakalayan şeffaf droneler suçluların yakalanmasında daha etkili bir çözüm olabilir ve aynı zamanda bu dronların görünmemesi nedeniyle insanlar üzerinde izleniyor olabilme psikolojisi oluşturacağı için suç oranlarını düşürme kapasitesine de sahiptir. Tabi ki şeffaf ve bu kadar özellikli bir sistem yapmak zor olacaktır, bunu içinde dış yüzeyi fizik kurallarını hesaba katarak hesaplanmış bir ayna düzeyinden oluşursa şeffaf görünüm sağlayan bir sistem oluşturulabilir.

Fikre Destek Ol
İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0
Çok güzel bir fikir, geliştirilebilir tabii, fakat günümüzde polisten kaçan olsada çok geçmeden yakalanıyor. Ama şöyle bir fikrim var, madem bu dronlar gözükmiyor, hiç olmasın. Yani bunlar varmış gibi davranırsak, kurgularsak suş oranlarıda azalabilir. Fiziksel olarak dronlara da ihtiyaç kalmaz ?
K E R E M K E R E M 3 hafta önce
Yanıtla
0
Çok güzel bir fikir, geliştirilebilir tabii, fakat günümüzde polisten kaçan olsada çok geçmeden yakalanıyor. Ama şöyle bir fikrim var, madem bu dronlar gözükmiyor hiç olmasın, yani bunlar varmış gibi davranırsak, kurgularsak suş oranlarıda azalabilir. Fiziksel olarak dronlara da ihtiyaç kalmaz.
K E R E M K E R E M 3 hafta önce
Yanıtla
Şeffaf Drone İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et