"bütün ustalar bir zamanlar çıraktı."
-Anonim

Netid İş Fikri


  

   NETID NEDİR? NE AMAÇLA KULLANILIR?


   Netid; tüm e-ticaret mobil ve web tabanlı platformlarda kullanılacak, satıcının ve müşterinin arasında gelişen tüm ilişkileri güven altına alan bir yazılımdır. 


NETID çalışma mantığı çok basittir. Ülkemizde 2019 yılında e-ticareti tercih eden 39 milyon kişi olsada, satış hacmi ne yazıkki beklendiği düzeyde değildir. Bunun önemli sebeplerinden biri doğal olarak medyadan veya çevreden duyulan kötü deneyimle sonuçlanan internet alışverişleridir. NETID bu sorunu çözmek için düşünüldü.


  NETID NASIL ÇALIŞIR?


  Ağında binlerce e-ticaret platformunun ve en ünlü markaların yer aldığı NETID, kısaca bir puanlama platformudur. Her müşteri için bir ID(NUMARA) belirlenir, müşteri yaptığı alışverişlerde mağazayı puanlayabilir, aynı şekilde mağazada müşteriyi puanlayabilir. Bu ağa kayıtlı olan tüm sitelerde müşteriye ait puanlar mağaza tarafından görülebilir. NETID sistemi ile müşteri mağaza ilişkisinin gelişmesi, memnuniyetin artması ayrıca farklı niyetli müşteri ve satıcı kitlesinin tespit edilerek e-ticaret platformlarında güvenli alışverişin sağlanması hedeflenmiştir.


Not: Fikir'in sadece kullanım şekli açıklanmıştır.


Fikre Destek Ol
İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0
Gerekli olmasının yanında geliştirilebilir bir fikir. NETID dediğiniz zaman aklımda direkt online ortamda kullanabileceğiniz, kopyalanamayan, taklit edilemeyen bir kimlik geliyor. Üretimi ve korunumu başaraılı olursa sadece alışveriş odaklı kalmasına gerek bile yok, genelgeçer bir şahıs tanımlama aracı olma yolunda gidebilir. Başlangıçta alışveriş odaklı kalması daha gerçekçi olur tabii :)
Kaan Yılmaz Kaan Yılmaz 1 yıl önce
Yanıtla
Netid İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et