"hayatının en güzel günleri daha erken demekle geçer, sonra çok geç olur."
-Flaubert

Kendi filmini oluştur ve para kazan. İş Fikri

İnsanların keşke bende film yapıp para kazansam dediği olmuştur. Ama sinema sektörü buna izin vermiyor bir yapımcı olmadan

ama yapımcı sizsiniz sitenin adı solf (kendime göre) netflix dizibox bluetv vs. gibi ücretli abonelik ile izleyebileceğin vizyonda olan veya olmayan filmleri izleye bilirsin. Peki seni diyer firmalardan ayıracak özellik nedir ? film veya diz oluştur seçeneği.... 

Ücretli abone olan kişiler istediği gibi solf özel veya vizyonda olmuş filmleri veya dizileri sınırsız izleye bilir. Ama üye tarafından oluşturulmuş filmleri izlemek o üyenin belirlediği fiyatı satın alarak o filmi izleye bilirsin (max.10 tl) algoritma ve yapay zekaya bağlı olarak filmin kalitesine göre sistem fiyat belirler örn: Profesyonel çekilmiş filmlerde ücret fazla olur. (max.10 tl)

sadece film değil dizide izleye bilirsin. üye eğer dizi çekiyorsa sezonluk ücret ödersin veya bölümlük 1 tl ödersin. sezonluk ücreti üye kendisi belirler ama bölümlük ücreti üye belirleyemez.  Kapak ve afiş yapmak dizi ve film yapmak kadar önemlidir. peki nasıl afiş veya kapak yapıcağız? uygulamanın fiyatı 50 tl dir aboneliğinize göre bu fiyat düşer en yüksek abonelik ücretsiz en düşük abonelik var ise 10 tl olucaktır. Solf abone olmayanlarda kapak ve afiş yapma programını satın alabiliceklerdir.


Algoritma

Yapay zeka filmin izlenme oranı veya profesyonellik oranına göre filminizi anasayfaya düşürebilir böylelikle filminizi yüzbilerce kişiye ücretsiz reklam yapmış olursunuz?


Algoritma nasıl çalışacak?

Film seneryosunu göndererek oynuyan oyuncu sayısını belirleyip yazarak yapayzeka'nın profseyonelik artırabilirsiniz. (olmayan insan isimleri veya fazla insan belirlemek o filmin para kazanmasını engelleyip filmin izlenmesini ücretsiz kılar.


Reklam


Biliyorsunuz ki reklamsız anasayfaya algoritma sayesinde düşebilirsiniz. Ama üşengeçler için belli bir miktar para ödiyeyip filmini yüzbinlere veya milyonlara izlete bilirsininiz.


Önemli

İçerik üreticileri belirledikleri fiyatın yarısı Solf şirketine gider.

Yapılan filminiz yayınladığınız an patentini ve hakları size ait olur ve başka hesap kopyalayamaz veya satamaz !!!


(ben Solf yapabilcek param veya yazılım bilgim yok umarım fikri vermişimdir )

 

İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0
Fikir cok iyi
EmreAli29 EmreAli29 1 yıl önce
Yanıtla
0
Farklı dinlerdeki korkutucu hikayeleri türk korku filmi halinde yansıtmak
Ibrahim Caymaz Ibrahim Caymaz 1 yıl önce
Yanıtla
Kendi filmini oluştur ve para kazan. İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et