1. Kablolu Masa
Fikirler Background

Kablolu Masa

Hizmet

Günümüz teknoloji çağında diz üstü bilgisayar kullanımı artmış olsa da masa üstü kullanılan bilgisayar sayısı gerek kullanımının rahatlığı gerekse performansı açısında hala oldukça fazla şekilde kullanılmakta, bir bilgisayarın ekranından ya da kullanımı için gerekli olan diğer elamanlardan çıkıp kasaya kadar giden pek çok  kablo var, bu genellikle bilgisayar masalarında kabloların geçirilmesi için bir delik olsa da tüm kablolar bir yerden geçtiği için bu kablolar arasında büyük bir karmaşa oluyor, bu olay normalde çok büyük bir sorun olmasa kabloların sökülmesi ya da değiştirilmesi gerektiğinde çok büyük bir karışıklık içerisinde kalıyoruz, bununla birlikte bu kadar yoğunlukta olan bu kablolar üzerinde oldukça fazla bir şekilde toz birikiyor. Bunun için yapılabilecek kendinden kablolu masalar kullanım için oldukça kolaylık sağlayabilir. Yani şöyle bir düzenek oluşturabiliriz, masada bilgisayarın ve kasanın bulunması gereken yerler bellidir, bu nedenle bu yerlere belli girişler koyulur(kullanılacak kablolar için ) bu durumda kullanıcının yapması gereken şey kısa kablolar ile bilgisayarı masaya bağlamak, masanın alt kısmında yani kabloların kasaya bağlandığı yerden tek bir çıkış ile bütün kablolar birlikte çıkar(tabi bunun için muhtemelen elimizde ki kasalar uygun değildir, yeni kasa modelleri de üretilirse farklı bir giriş sistemine uygun şeklide çünkü hem güç kablosu hem internet kablosu hem de usb girişleri aynı kablo sayesinde yapılacak.). Böylelikle bütün kablolar masanın iç kısmında saklanmış olacak ve bu büyük karışıklık ortadan kalmış olacak, tabi bu bilgisayarın performansına olumsuz olarak etki edebilir.

Fikre Destek Ol

Kablolu Masa Fikri İle İlgili Düşüncelerini Paylaş

Kablolu Masa Fikri İle Benzer İş Fikirleri

Kablolu Masa FİKRİ İLE BENZER GİRİŞİMLER

Vispera

Yazılım

Vispera’nın süreci otomatize eden çözümü mobil, masaüstü ve bulut uygulamalarından oluşuyor. Görüntü toplama aşamasında Vispera’nın mobil uygulaması kullanılıyor. Bu görüntülerin işlenmesi ve ürün sayım verilerinin işlenmesi masaüstü görüntü işleme uygulamasıyla sağlanıyor ve güncel veriler görselleştirilip müşteriyle paylaşılıyor. Bulut tabanlı servis müşterinin bu verilere istediği anda istediği yerden erişmesini sağlıyor.
Urbansurf

Sosyal

Urbansurf nedir? Urbansurf, gezginlerin ufak gruplar içinde sosyalleşebildikleri ve deneyimlerini paylaşabildikleri mobil bir seyahat uygulamasıdır. Urbansurf’ün ana amacı farklı kültürler arasındaki bariyerleri kaldırmaktır. Urbansurf Hikayesi? Merhaba ben Serkan. 2015 başında yeni bir fikir arayışı ve dil eğitimi için gittiğim San Francisco’da, farklı kültürleri tanıma fırsatı bulabilme düşüncesiyle hostelde kalmayı tercih ettim. Bu süreçte sayısız ülkeden onlarca gezginle tanışarak, şehri onlarla berber gezip keşfetme fırsatım oldu. Hem hostelde edindiğim arkadaşlarımla gezmelerimizde hem de kullandığım çeşitli uygulamalarda dikkatimi çeken en önemli şey, gezginlerin kalabalık gruplarda birbirlerini yeterince iyi tanıyamadıkları ve günlerini verimli geçiremedikleriydi. Birbirini tanımayan gezginlerin ufak gruplarda bir araya gelmeleri fikrini San Francisco ve İstanbul’daki arkadaşlarımla paylaştım ve bu fikrin daha anlaşılabilir olması için de bir prototip hazırlamaya başladım. İlk çalışmalara San Francisco’da başlasak da, iş yazılım kısmına geldiğinde oradaki operasyonel maliyetlerin yüksekliği sebebiyle kendimi İstanbul’da buldum. Global Hedeflerimiz? Girişimimizin 50 farklı ülkede 100 lerce farklı şehirde kullanılmasını hedefliyoruz. Gezginlerin bir araya gelebileceği her noktada var olmak istiyoruz diyebiliriz. Uygulamamızı yükleyen kullanıcılarımıza baktığımızda ise bu hedefe doğru emin adımlarla ilerlediğimizi görüyoruz. Adını hiç duymadığımız şehirlerden yeni bir kullanıcıyla karşılaştığımızda, bizde de ayrı bir heyecan ayrı bir merak oluşuyor. Yeni insanlarla tanışma fikri, bizlerin motivasyonunu yükselten en önemli etkenlerden biri.
home search notifications 1 person