1. Görselleştirmeyle Anlatım
Fikirler Background

Görselleştirmeyle Anlatım

Eğitim

Bir şeyi öğrenmenin ya da bir olay anlatılırken anlamanın en iyi yolu onu biraz görselleştirmeyle sağlanır, bir öğretmen özellikle sözel dersler için kısa filmler yardımıyla daha iyi şekilde eğitim verebilir mesela, bu gibi bir şey oluşturmak için kullanılabilecek bir uygulama yani şöyle, siz başka bir kişiye bir şeyler anlatacaksınız ama karşınızda ki kişinin de olayı tam anlamıyla yaşamışçasına anlamasını istiyorsunuz, anlatacak olduğunuz şeyi önce bu uygulamaya anlatıyorsunuz, anlatmaya o mekanı tasvir etmeyle başlıyorsunuz, olduğunuz yeri renkleri bütün nesneleri sisteme söyleyerek bir video üzerine yerleştiriyorsunuz, olayda yer alan kişiler dahil, konuşmaları ve hareketleri ile birlikte, ve sistem sizin anlatmış olduğunuz hikayeyi bir video haline getiriyor, bu video animasyon şeklinde yapmak daha kolay olacaktır. Sizin anlatmak istediğiniz olay daha artık bir animasyon filmi bunu başka insanlara izletip olayı tam olarak yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu sistem eğitim için de kullanılabilir. Mesela tarih dersleri bunun için uygun bir derstir, öğretmenler anlatacak oldukları şeyleri bu sisteme ile bir animasyon filmine çevirip öğrencilerine aktarabilir.

Fikre Destek Ol

Görselleştirmeyle Anlatım Fikri İle İlgili Düşüncelerini Paylaş

Görselleştirmeyle Anlatım Fikri İle Benzer İş Fikirleri

sergen.okur
sergen.okur 11 ay önce
Öğrenme sistemi

Pek çok insan yeni bir şeyler öğrenmek istediğinde nereden ve nasıl başlamak gerektiğini ve neler yapıp neler yapmaması gerektiğini bilmiyor, bununla birlikte öğrenmek istedikleri şeyleri araştırdıkların da hem çok zaman kaybediyor hem erteliyor, hem de yanlış başlangıçlar yapabiliyor. Bende şöyle bir sistem düşündüm, hangi konuda ne öğrenmek istediğinizi yazdığınızda size bu konuda neler yapmanız, neler yapmamanız, nasıl ve nerden başlamanız konusunda bilgi sahibi olan insanların daha önce yazmış oldukları yazıları buluyor, ve oylama sırasına göre karşınızda sıralıyor. Bu anlatım yazıları her hangi bir konuda olabilir, ve hiç bilgi sahibi olmayan bir insanın ilk başlangıcı nereden yapması gerektiğini ve başlarda yapması gereken her şeyi adım adım anlatıyor. Aynı zamanda buradan insanalar birbirlerine yardımcı da olabilir ve bir başka kişiye birşeyler öğretebilirler.

Görselleştirmeyle Anlatım FİKRİ İLE BENZER GİRİŞİMLER

Educain

Eğitim

YGS, LYS, TEOG, KPSS, ALES, DGS sınavlarına mı hazırlanıyorsun? Takıldığın sorular, zorlandığın ödevler mi var? Educain ile sorularına dakikalar içerisinde cevap alabilirsin. Eğer diyorsan ki benim takıldığım soru olmaz, en iyi ben bilirim o zaman yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarının sorularına cevap vererek puan toplayabilir, yarışmalara katılabilir ve sürpriz ödüller kazanabilirsin. Boş ders ile ders çalışmaktan canın sıkıldığında arkadaşlarınla eğlenceli paylaşımlar yapabilirsin. Video anlatım ile uzmanlar tarafından çözülmüş soruları, konu özetlerini izleyebilirsin. Educain uygulaması tamamen ücretsizdir. Haydi sen de aramıza katıl!
home search notifications 1 person