"gezen tilki yatan aslandan nasiplidir."
-Anonim

Fikir Satma İş Fikri

Geliştirici kişilerinde çok iyi bildiği gibi bir proje yapanın en zor olan bölümlerinden birisi fikir bulmaktır, bir proje yapabilecek yeterlilikte bilgiye sahip olabiliriniz fakat, fikir bulamadığınız takdir de bu pek de işe yarayacak bir şey değildir.

Start up fikirlerin satılabileceği bir uygulama veya web sitesi hem geliştiriciler için hem de fikir bulabilecek kişiler içi iyi bir yer olabilir. Bunun için şöyle bir bir şey olamalı, diyelim ki bir kişi fikrini satmak istedi öncelikle site yöneticilerinin bu fikri oldukça detaylı bir şekilde araştırması gerekmekte, detaylı araştırma sonunda bu fikir ile ilgili bir proje henüz yok ise, fikir sahibi kişiye fikrin patenti verilmeli ki çalma gibi olayların yaşanması için, bu adımdan sonra kişi bu fikrini satışa sunacak, belli br süreliğine bu fikir için açık arttırma yöntemini kullanıp proje sonunda alacak olduğu payı belirleyebilir. Sonuç olarak fikir sahibi ve geliştirici, ortak olarak çalışmaya devam etmeli, eğer ki kişi fikrini satamazsa(panelin sürekli güncel olması için belli bir zaman aralığı içerisinde örneğin 1 ay gibi) fikir sistem üzerinde iptal edilse de patentin yetkisi devam etmeli. Bu sayede site sürekli yüncel kalabileceği gibi eski fikirler çok fazla yer kaplamaz. Ayrıca yapılacak olan anlaşma karşılıklı olarak belirlenip, resmi bir sözleşme şeklinde olamalı bu sayede proje sonunda karşılaşılacak olan sorunlarda özüme daha kolay ulaşılabilir.

İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0
Sahibinden tarzı sadece sanat eserleri satılacak bir uygulama yapmayı düşünüyorum imkan yok ben de anlamıyorum da sadece fikir ve sanatçıyım çalmadan bana ulaşabilirseniz sevinirim :)) ugur.kubilaay ınstagram adresim
Ugur Kubilay Ugur Kubilay 4 hafta önce
Yanıtla
0
ELİMDE HAZIR MENÜ VARDIR ALKOLSÜZ BAR MENÜSÜ 2000 TL İLGİLENENLER 05385118381
Okan Avşar Okan Avşar 1 ay önce
Yanıtla
0
Selamlar Güzel bir fikrim mevcut fakat maddi olarak yetersizim. Destek olacak ortak aranıyor 05514149725
Erdem Sağlam Erdem Sağlam 2 ay önce
Yanıtla
0
Ve fikrim araba kaza yaparken ölümleri yarıya indirmektedir
İsmail İsmail 2 ay önce
Yanıtla
0
Merhabalar özür dilerim bu fikirlere cevap veren varmı
İsmail İsmail 2 ay önce
Yanıtla
Fikir Satma İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et