"başarı en güzel intikamdır çünkü seni sevmeyen herkesi üzer."
-Anonim

FİKİR: İNSANLARIN HAYATTA KARŞILAŞTIĞI ÇOK (VE) ÇEŞİTLİ TECRÜBELERİ İNTERNET ARACILIĞI İLE KARŞI TARAFA AKTARILMASINI SAĞLAYAN BİR PLATFORM OLUŞTUMAK. İş FikriBizi biz yapan yediklerimiz içtiklerimiz dokunduklarımız gördüklerimiz duyduklarımız vs. uzar gider kısaca tek bir başlık altında ifade edersek yaşadıklarımız yani deneyimlerimiz diyebiliriz. İşte bu yüzden çağımızda bilgi çok değerlidir.

Şimdi sizden bir toplum hayal etmenizi isteyeceğim, öyle ki bir birey hiç tanımadığı bireyler ile dayanışma içerisinde birbirleriyle tecrübelerini, ki tecrübe çok değerlidir, paylaşan bir toplum. İntenette oluşturabileceğimiz bir platform sayesnde bunu başarabiliriz. Evet bu platform neuro link tarzı bilgiyi direkt aktarmayı hedeflemiyor belki ama ihtiyacın olan bilgiyi sağlıyor. Ayrıca beynimizi hacklenen bir bilgisayar olmsaından koruycağından eminim.

McLuhan, değişen ve gelişen elektronik teknolojilerinin dünyayı küresel bir köy haline getireceğini ileri sürmüştü. Bende bu köyün artık bilgi alışverişi için imece yapmasını ileri sürüyorum. Eskilerden kullanılan bu tabir kelime olarak İmece, bir köy ya da köy topluluğu (bir grup toplum da yapabilir) içinde işlerin gönüllü ya da zorunlu olarak ve el birliği içinde yapılması. (Vikipedi, özgür ansiklopedi) anlamına gelir. Peki bütün insanlık birleşip imece usülü birbirne bilgi olarak yardım etse ne kadar değerli olur siz hesap edin.

Evet şuan belki biraz abartmış olabilirim fakat öncelikle ülkemizde deneyip geliştirip dünyaya insanlığa katkıda bulunabiliriz.


“Akıllı insanlar tecrübelerinden ders alırlar daha akıllı insanlar başkalarının tecrübelerinden ders alırlar çok daha akıllı insanlar ise tecrübelerini paylaşır ve insanlığa katkıda bulunurlar .”
Fikir Kaynağı Ve Açıklaması : Yaklaşık bir sene önce ilçemizde inşa edilen üç katlı kaşvşaktaki alan ile ilgili bir mühendisten aldığım bilgiye göre mühendislik hatasından dolayı araçlar virajı alırken kazalar olması nedeniyle aklıma neden bu yolu kullanan veya kullanacak sürücülere daha önceden bildirmiyoruz yani orda kaza yapan sürücü tecrübesini diğer sürücüler ile paylaşmıyor dedim. Başlangıçta sınırlı olan bu fikrimi geliştirdim ve böyle bir bilgi ağına her alanda İhtiyaç duyulduğunu fark ettim. Mesela küçük bir kardeşim var bir buçuk yaşında bilenler bilir bir çocuk yetiştirmenin ne kadar sancılı olduğunu burda temel faktör eli öpülesi anneler. Tabii her anne aynı tecrübeye veya bilgiye sahip değil kimi üç kimi beş kimi tek çocuk büyütüyor bezinden mamasına ateşinden psikolojisine kadar öğrenilen her tecrübe ile daha sağlıklı daha ahlaklı daha zeki çocuklar yetiştirmek mümkün olurdu diye düşündüm. İşte burada bir sınır yok sanattan zanaate turizimden ticarete trafikten mimariye eğitimden siyasete dini ilimlerden pozitif ilimlere insanın olduğu her alanda ve her yerde kullanılabilen bir platform ülkece kalkınmayı en hızlı en güvenli bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlar.


Toprağın güç olduğu bir çağdan paranın güç olduğu bir çağa girmiştik şimdi ise paranın güç olduğu bir çağdan bilginin güç olduğ bir çağa girdik.
Sade Anlaşılır Temiz Kolay Bilgi
✓ Öncelikle bu kadar büyük bir datanın saklanabilmesi için fiziki bir alan olmalı ✓ İkinci sırada ise insanları tecrübelerini paylaşmaya ikna etmek ✓ Üçüncü sırada bilgilerin güvenilirliğini test etmek ✓ Dördüncü eskimeyen bilgileri tutmak esikiyenleri yenileri ile değiştirmek yani hayata senkonize etmek

Fikre Destek Ol
İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
FİKİR: İNSANLARIN HAYATTA KARŞILAŞTIĞI ÇOK (VE) ÇEŞİTLİ TECRÜBELERİ İNTERNET ARACILIĞI İLE KARŞI TARAFA AKTARILMASINI SAĞLAYAN BİR PLATFORM OLUŞTUMAK. İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et