"kaybetmekten korkma! bir şeyi kazanmak için, bazı şeyleri kaybetmelisin ve unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin!"
-Fatih Terim

evde değil dijital deneme İş Fikri

Malum corona virüsü nedeniyle evlerimizdeyiz ve dışarı çıkıp da doyasıya alışveriş yapmak pek mümkün değil. Pek çok kişi internet siteleri üzerinden alışveriş yapıyor, özellikle virüs nedeniyle evlerinde olan alışveriş çılgınları.


İnternetten alışveriş yapan pek çok kişinin ortak sorunu olan, alınan ürünün eve geldiğinde manken üzerindeki gibi durmaması sonucunda zorlu iade sürecinin başlaması. Doğal olarak her birimiz aynı boy ve kiloya sahip değiliz ve bu da internet üzeri alışveriş yapında alınan ürünün hüsran ile iade edilmesi oluyor. Peki ya kendi modelimizi kendimiz oluşturursak?

Açıklamak gerekirse az önce de bahsettiğim gibi her birimiz ayrı vücut ölçülerine sahibiz. Bu da internet üzeri alışverişte deneyen mankenin üzerinde gördüğümüz kadarı ile tahmini kendimizde nasıl duracağını hayal ederken alıyoruz. küçük bir yazılım ile kişi kendi boy, kilo, göğü çevresi,bel çevresi, kalça çevresi gibi ölçümlerini yazarak (hatta kişi kendi yüzünü de kullanabilir) kendi vücut ölçülerine ait sanal bir model oluşturup eve getirip uzun bir iade sürecini başlangıcı olmadan kolayca deneyebilir hatta başka bir bakış açısıyla bakarak kendi tarzını bulabilir.

Bu şekilde satışlar iade durumlarını azaltarak hem deneme sürecinde zarar gören kıyafeti şirketler almaz hem de tüketici hayal kırıklığına uğramadan kolaylıkla alışveriş yapar.

İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
evde değil dijital deneme İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et