1. AVM’lerde Açılan ve Çok Para Kazandıran 10 Girişim Fikri
AVM’lerde Açılan ve Çok Para Kazandıran 10 Girişim Fikri
Ömer K.

omer.kacar

AVM’lerde Açılan ve Çok Para Kazandıran 10 Girişim Fikri

  • 18-10-2017, 11:44
  • 0 Yorum
  • 9 ay önce
Bakkaliyelerden ve küçük mağazalardan alışveriş yapma devri sona erdi. Artık alışveriş yapmak isteyen pek çok kişi artık alışveriş merkezlerini tercih ediyor. İnsanlar, AVM’leri hem eğlenebilecekleri hem de aradıklarını kolayca bulabilecekleri bir yer olarak görüyorlar.

AVM’lerde dükkân açmak artık daha kârlı bir iş hâline geldi. Bu durumda girişimci olmak isteyenlerin ilk merak ettikleri şey, ne tip dükkânlar açmaları gerektiği oluyor. Biz de bu merakı bir nebze olsun giderebilecek girişim fikirlerini sizler için derledik.

Hangi sektörden olursanız olun, eğer AVM’de bir girişim başlatma gibi bir niyetiniz varsa insanları çekebileceğiniz bir dükkânınız olmalı. İlk kural bu.

Şimdi AVM’lerde en çok para kazandıran girişim fikirlerinin neler olduklarına göz atalım…
1. Kozmetik ve Parfüm Standı
Kozmetik ürünlerine ağırlıklı olarak kadınlar tarafından daha çok ilgi gösteriliyor. Makyaj ürünleri, saç bakımı, cilt bakımı veya parfüm modelleri üzerine farklı markalar ile iş birliği yaparak siz de bir stant açabilirsiniz. Hatta bu işi bayilik alarak bile yapabilirsiniz.

2. Hediyelik Eşya Standı
Hediyelik ürünler, insanların her dönemde dikkatini çekiyor. Bunun için de franchising alabilir, belirli bir konsepte yoğunlaşabilir veya farklı kategorideki ürünlerle karma bir stant açabilirsiniz. Hediyelik eşya sektöründe ne kadar farklı ürünü bir arada sunarsanız, satışlarınız da o kadar artar.

3. Kahve Standı
AVM’lerde kahve stantları gittikçe çoğalıyor. Artık neredeyse her AVM’de bir kahve standı görmek mümkün. İnsanların büyük bir bölümü, global markalar yerine küçük kahve stantlarını tercih ediyor. Kahve standında sadece kahve değil; çay, sahlep, bitki çayı gibi sıcak içecekleri de sunabilirsiniz.

4. Waffle Standı
Waffle stantları son zamanlarda moda oldu. Eğer iş kurmayı düşündüğünüz AVM’de bir waffle standı varsa, siz de künefe, donut, baklava gibi stantlar açabilirsiniz. Tabii sattığınız tatlı ürünlerinin kalitesi, satış oranlarıyla doğrudan alakalı.

5. Şekerleme Standı
Haribo, Candypark ve Bebeto AVM’lerde sıklıkla karşılaştığımız markalar. Ağırlıklı olarak çocukların tercih ettiği bu stantlara yetişkinler de ilgi gösteriyor. Genellikle çocuk giyim mağazalarının yakınına kurulmasını önerdiğimiz şekerleme stantları, iyi bir araştırma süreci gerektiriyor. Eğer hiç riske girmek istemiyorsanız, bilinen markalarla çalışmayı tercih edebilirsiniz.

6. Ayakkabı Standı
AVM’lerde yer alan ayakkabı stantları çoğunlukla Adidas, Skechers, Nike, North Face gibi büyük markaların ürünlerini satıyor. Kâr marjının yüksek olduğu bu stantlar, özellikle kararsız müşterilerin ilgisini çekebiliyor. Mağaza mağaza dolaşmaktan yorulan müşteriler, beğendikleri ayakkabıları stantlardan alabiliyorlar.

7. Çiğ Köfte Standı
Çiğ köfte işi yıllardır büyüyor ve daha fazla talep görüyor. Bu alanda çok fazla marka var ve toptan fiyatları gayet uygun. Genellikle AVM’lerin yemek katlarına kurulan çiğ köfte stantları, marketlerin yakın olduğu yerlere de kurulabiliyor.

8. Fast Food Standı
Fast food stantları arasında çok ciddi kazanç elde edenler var. Dondurma, çikolata şelaleleri, bardakta mısır gibi alternatifler üzerine kurulabilecek olan fast food stantlarında fiyatların çok yüksek olmaması gerekiyor.

9. Akıllı Telefon ve Kılıf Standı
Bu tür stantları son zamanlarda daha fazla görmeye başladık. Akıllı telefon pazarının büyümesiyle birlikte bu iş alanı da fırsat olarak görülmeye başlandı. Ürün çeşitliliği ve teknik donanıma sahip olan satış elemanlarıyla birlikte bu stantlardan kazançlı çıkmamak çok zor görünüyor.

10. Giyim Standı
Bu stantlar, AVM’lerdeki diğer mağazalarda satılan ürünlerden daha farklı ürünler sunuyor. Genellikle eğlenceli tişörtlerin satıldığı giyim stantları, gençler tarafından çok ilgi görüyor. Yalnızca mevsime özel giyim fikrine de odaklanarak giyim standı açılabilirsiniz. Şort, şapka ve diğer bazı spor ürünleri üzerine de giyim standı açmak mümkün. Burada fiyat politikası ve ürün tedariğinin sürekliliği devreye giriyor.
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik

Kaan Gülten'in pazarlama deneyiminden alıntılanmıştır. Ülkemizin kriz dönemlerinde, kola tüketmeyelim, dolar bozduralım, şuna yasak ...

Kişisel Gelişim

İnsanları bir şey satın almaları için ikna etmek zorlu bir görevdir. Özellikle de herkesin birbirinden kurnaz olduğu bugünün ...

Girişimcilik

Doğru yerde ve doğru zamanda yapılan yatırım, hiç beklenmedik sonuçlar doğurabiliyor. Bunun en iyi örneğini Bitcoin’de gördük. Bitcoin, ...

Girişimcilik

Türk mobil oyun şirketi Gram Games, yakın zamanda Türkiye’den Londra’ya doğru açılmıştı. Bugüne kadar Amerika’da en çok ...

Kişisel Gelişim

Dünyaca ünlü PayPal şirketinin kurucu ortaklarından Peter Thiel, öğrendiği 4 önemli deneyimi genç girişimcilerle paylaştı. ...

Girişimcilik

 Girişimci olmak, bazen en dikkat çeken ve farklı iş fikirleri ile ilgilidir. Yine de en orijinal iş fikirlerinin bile başarı için ...

home search notifications 1 person