"hayal kurulmayan yerde insanlar mahvolur."
-Anonim

Akıllı Trafik Işığı İş Fikri

Trafik ışıkları trafiğin akışındaki düzeni sağlamak için oldukça önemli bir paya sahiptir. Çok yoğun trafiklerde trafik ışıkları gerçekten de çok fazla kazayı önleyerek can kaybını önüne geçer, fakat küçük bir sorun var trafiğin çok yoğun olmadığı zamanlarda da trafik ışıklarını beklemek zorundayız. Bu da boş yolda beklemek istemeyen insanları rahatsız etmekte ve ışığı beklemek istemeyip kurala uymayan araçlar için de tehlikelidir. Bu sebeple akıllı trafik ışıkları daha kullanışlı olabilir. Trafik ışıklarına bir mekanizma yerleştirilir ve bu mekanizma kameralı bir sisteme sahiptir, kamera yolun araba ve yaya durumuna bakara, eğer ki trafikte bir yoğunluk yok ise inisiyatif kullanarak aracın veya yayanı geçimine izin verir.

Fikre Destek Ol
İŞ FİKRİNİ GELİŞTİR, YORUM YAP
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0
bu zaten her yerde var
doğan doğan 6 ay önce
Yanıtla
0
bu fikir bildiğim kadarıyla zaten isbak üzerinde mevcut gerekli araştırmayı youtube üzerinden yaparsan detaylara ulaşabilirsin. İsbak da staj yapan biri olarak söylüyorum :)
Yusuf Emir Ceran Yusuf Emir Ceran 10 ay önce
Yanıtla
0
Biliyormusun dostum benimde aklima 1 sene önce böyle bir iş gelmişti ama teknik olarak düşününce bir an kafayı yiyordum umarim hayata geçecek bir uygulama olur
Mustafa Akbaş Mustafa Akbaş 10 ay önce
Yanıtla
Akıllı Trafik Işığı İLE BENZER GİRİŞİMLER
Instagram
Takip et