"zirveden başlayamazsın."
-Samuel Levenson
İş Dünyasının Muhteşem İkilileri

İş Dünyasının Muhteşem İkilileri

Ömer K.
Ömer K. 41 Takipçi
  • 3 DK
  • 28-02-2018
  • 0 yorum
  • 1K

İş Dünyasının Muhteşem İkilileri

Başarısızlık=Başarı
Birçok kişi takım çalışmasını kolay bir şeymiş gibi görür. Aslında durum çok daha farklı. Çünkü yapmak istediğiniz işin yalnızca sizin isteklerinizle şekillenmesini istiyorsanız doğru partneri bulmakta zorlanırsınız. Bunu başaran girişimciler, doğru kişileri seçtikten sonra milyar dolarlık servet elde ettiler. Dünyanın en çok konuştuğu “muhteşem ikililer” insanların yaşamlarını değiştiren buluşlarıyla gündem konusu olmaya devam ediyorlar.
Steve Jobs – Steve Wozniak


İş Dünyasının Muhteşem İkilileri 1

Steve Jobs ve Steve Wozniak, üniversiteye giderken okullarını yarıda bırakmayı tercih ettiler. Daha sonrasında ise dünyanın en kârlı ve büyük bilgi teknolojisini içeren şirketlerinden birinin kurucusu oldular. 1976 yılında Wozniak, ilk bilgisayarı geliştirdi. Aynı yıl Jobs ve Wozniak, Ronald Wayne ile birlikte Apple Computer’ı kurdu.

Sergey Brin – Larry Page


İş Dünyasının Muhteşem İkilileri 2

Stanford Üniversitesi’nde doktora yaptıkları 1996 yılında Google’ı kuran ikili, ilerleyen yıllarda ise Google Chrome, GoogleDocs, Gmail ve Google Earth ile tüm dünyada yankı uyandırdı. Muhteşem ikili, AOL, Ericsson, Microsoft ve Nokia ile oluşturduğu ortaklıklar ile de büyümeye devam etti.

Warren Buffett – Charlie Munger


İş Dünyasının Muhteşem İkilileri 3

Berkshire Hattaway, hiç şüphesiz dünyanın en başarılı holding şirketleri arasında yer alıyor. Şirketin CEO’su olan Warren Buffett; sahip olduğu 74,4 milyar dolarlık serveti ile dünyanın üçüncü en zengin insanıdır. Şirket Fruit of the Loom, GEICO, Lubrizol, BNSF, Flight Safety International gibi birçok önemli kuruluşu bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte IBM, Wells, Heinz ve Coca-Cola gibi şirketlerin hisselerinin bir kısmı da yine onlara ait. Şirketin başkan yardımcısı ve Buffet’ın sağ kolu ise Charlie Munger’dır.

Bill Gates – Paul Allen


İş Dünyasının Muhteşem İkilileri 4

Dünyanın en büyük girişimcilerinden biri olan Bill Gates; Bloomberg tarafından yapılan milyarderler listesinden beri 82,7 milyar dolar net serveti ile dünyanın en zengin insanı olarak kayıtlara geçti. Paul Allen ve Bill Gates, 1975 yılında ise Microsoft’u kurdu. Şimdilerde ise bu şirket dünyanın en kârlı yatırım şirketi olarak biliniyor.

David – Charles Koch


İş Dünyasının Muhteşem İkilileri 5

David ve Charles Koch da iş dünyasının en başarılı ikilileri arasında yer alıyor. Babalarının 1940 yılında kurduğu Koch Industries şimdilerde başta üretim olmak üzere yatırım ve ticaret alanında çalışmalar yapan çok uluslu Amerikan şirketlerinden biridir. 12 farklı sektörde çalışmalarını sürdüren şirket, Forbes dergisine göre dünyanın ikinci büyük özel şirketi olarak biliniyor. 115 milyar dolarlık yıllık ciroya sahip olan şirkette David başkan yardımcısı iken Charles da yönetim kurulu başkanıdır.
"İş Dünyasının Muhteşem İkilileri" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et