"Para her şeyi yapar diyen adam, para için her şeyi yapar."
-Benjamin Franklin
İnternetin En Zengin İlk 5 Girişimcisi

İnternetin En Zengin İlk 5 Girişimcisi

  • 3 DK
  • 16-10-2017
  • 0 yorum
  • 665
Hayatımızın her alanında yer alan internetin icadı 1960'lı yıllara kadar dayanıyor. Fakat günümüzdeki kullanımı için 1990'lı yıllara kadar beklemek gerekti. Bazı girişimci ruhlar, internetin hayatımıza girmesiyle birlikte hatta ondan çok daha önce bu değişiklik rüzgarından faydalanıp, şimdi vazgeçilmez olarak gördüğümüz siteleri kurdular. Zamanla en zengin ilk 5 girişimci haline geldiler. İçinizdeki girişimci ruha kulak vermekten vazgeçmeyin. Kim bilir, belki de siz de bu isimler gibi  geleceğin başarılı liderleri olarak anılırsınız.

Larry Page - Google'ın Geliştiricisi
26 Mart 1973'de Michigan'da doğan Larry Page, henüz 25 yaşındayken en yakın arkadaşı Sergey Brin ile Google arama motorunun algoritmasını yazan isim olmuştur.Şu an Alphabet Inc. şirketinin yönetim kurulu başkanı konumunda olan Larry Page'in serveti 47 milyar USD.

Jeff Bezos - Amazon.com'un Kurucusu
12 Ocak 1964 tarihinde doğan Jeff Bezos, 30 yaşındayken zamanla hepimizin mutlaka duyduğu, internetin en büyük alışveriş sitesi olan Amazon'u 1994'te kurdu. Şu an dünyanın en zengin 2. ismi olarak kabul edilen girişimcinin serveti 85.1 milyar USD.

Pierre Omidyar - Ebay'in Kurucusu
1967 doğumlu Omidyar, 1995 yılında yani 28 yaşındayken, dünyanın en büyük açık artırma sitelerinden biri olarak kabul edilen Ebay.com'u kurdu. 2007 yılında bu girişimciliğinin sonucu olarak Gittigidiyor.com ile birleşti ve servetini 9.8 milyar USD'ye katladı.

Mark Zuckenberg - Facebook'un Kurucusu
Belki de buradaki isimlerden bize en tanıdık gelen Mark Zuckenberg olmuştur. Hepimiz Facebook'u hayatımıza o kadar aldık ki, kurucusunun ismini de bir tanıdığımız gibi sahiplendik. 14 Mayıs 1984'te doğan Mark Eliot Zuckenberg, 2004 yılında Harvard Üniversitesinden arkadaşlarıyla birlikte Facebook'u kurdu. Girişimci ruhunu her fırsatta ortaya koyan Zuckenberg, bunu WhatsApp ve Snapchat yatırımlarıyla da gösterdi. Ve bunun karşılığını da servetinin şu an 71.7 milyar USD olmasıyla aldı.

Robin Li - Baidu'nun Kurucusu
17 Kasım 1962 doğumlu olan Robin Li, 2000 yılına gelindiğinde yakın arkadaşı Eric Xu ile birlikte, Çin'deki en popüler arama motoru olan Baidu'yu kurdu. Pekin Üniversitesinde Bilgi Yönetimi ve Buffalo Üniversitesinde Bilgisayar Bilimi okuyan Li, aldığı eğitimi yaratıcılığıyla birleştirerek projesini oldukça başarılı bir konuma getirdi. Öyle ki kurulduktan sadece 9 yıl sonra, dünyanın en çok giriş yapılan 2. arama motoru olmuştur. Forbes'in verilerine göre ise şu anki serveti 18.5 milyar USD'dir.
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın