"bir şirket yaratmak, kek yapmak gibidir. bütün malzemelere gerekli oranda sahip olmanız gerekir."
-Elon-Musk
İnsanların Geç Öğrendiği 10 Şey
tolgahannoz
tolgahannoz 7 Takipçi

İnsanların Geç Öğrendiği 10 Şey

  • 4 DK
  • 06-04-2020
  • 0 yorum
  • 1K

İnsanlar ne yazık ki bazı şeylerin önemini gittikten sonra anlıyor. Bir şeye sahip olmak için gecemizi gündüzümüze katarak çabalıyoruz ancak ona sahip olduğumuz zaman gereken önemi vermiyoruz. Burada da bahsedeceğim İnsanları geç öğrendiği 10 şey sen bunlara dikkat et! 

1- Her şey geçicidir: 

Bir duruma canınız sıkılmış olabilir veya bir durumdan hoşnut olmayabilirsiniz bir durumda başarısız olmuşta olabilirsiniz ama kendinize olan inancınızı kaybetmeyin siz kendinize inanın ve her şeyin bir gün elbet geçeceğini unutmayın. Bu konuya örnek vermek gerekirse bir trafik cezası yediniz ve çok sinirlendiniz sürekli olarak aklınıza geliyor bunun geçici olduğunu bir önceki yediğiniz cezayı aklınıza getirerek yapabilirsiniz ?

2- Hayat Korku Değildir: 

Evet hayat korku değildir şimdi birçoğu diyecek ya illa korkuyoruz. Ancak korkarak bir şey yapamazsınız sadece kendi kabuğunuzda hareket edersiniz. Bu sizi ne kadar geliştirebilir ki sen kendi alanının sınırına çıkmazsan zorlamazsan ne kadar gelişebilirsin. Bu yüzden konfor alanının güvenli alanının dışına çık ve bir an önce korkuların ile yüzleş bu korkular emin ol seni daha iyi yerlere taşıyacaktır.

3- Aile Arkadaşlardan Daha Önemlidir:

Aile benim gözümde kutsal bir durumdadır. Aile fertleri bireyleri ne olursa olsun eninde sonunda birbirine sımsıkı sarılmalıdır. Bir gün herkes gider onlar kalır.

4- Siz Diğerlerine Nasıl Davranırsanız Onlarda Size Öyle Davranır:

Bazen birine kötü davranırız ona karşı hep sert oluruz bu kişi bize ne kadar iyi davransa da biz hep tam tersi olmuşuzdur daha sonra bu kişiden ufak bir ters davranış gördüğümüzde hemen alınırız kırılırız ve kişinin neden böyle yaptığını sorgulamaya çalışırız. İşte burada bu devreye giriyor bir kişiye nasıl davranırsanız o kişide size öyle davranmaya başlayacaktır.

5- Öfkenin Altında Her Zaman Korku Vardır:

Kişi korkudan ne yapacağını bilmeyip kendini öfkeye teslim edebilir öfkeyi kontrol ettiğimiz zaman çoğu şeyi düzeltmiş oluruz. Öfke hiçbir sorunun üstesinden gelemez.

6- Mutluluk Bir Seçimdir ve Sıkı Çalışma Gerektirir: 

Önünüze koyduğunuz hedefleri başardıkça daha mutlu olursunuz burada sizlere tavsiyem hedeflerinizi yazmanız ve başardığınız her hedefiniz için bir işaret koymanız işaretler çoğaldıkça sizi motive edecektir. Bunu hayatınızın her tarafında kullanabilirsiniz.

7- Bir Ömür Sandığın Kadar Uzun Değildir:

Sürekli yarın yaparım yarın yaparım diye erteliyorsan işte bu madde tam senin için erteliyorsun sürekli ama ne zamana kadar erteleyebilirsin. Hayat senin başarmanı yapmanı bekleyecek kadar uzun değil.

8- En Büyük Risk Hiç Risk Almamaktır:

Risk almadan bir sonuç alamazsın. Risk almadan neyin ne olacağını bilemezsin bazen kabuğundan çıkıp doğru adım ile risk alman gerekir.

9- İşler Çok Önemli Değildir:

Her şeyin başı sağlıktır öncelikle sağlığınızı düzene sokup sonrasında işlerinizi yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Tam olarak verimli yapmış olacaksınız.

10- Çok Güvende Oynadın:

Risk almadığın için kazanabileceğin şeyleri de kazanamadın. çok güvenli oynadın eline de anca bu kadarı geçti güven alanından bir an önce güzel adımlar ile çık.
"İnsanların Geç Öğrendiği 10 Şey" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et