1. İlk 1 Milyonunuzu Kazandıracak Yöntemler
İlk 1 Milyonunuzu Kazandıracak Yöntemler

İlk 1 Milyonunuzu Kazandıracak Yöntemler

 • 15-08-2017
 • 0 Yorum
1 milyon kazanmak uzak bir hedef gibi görünse de aslında o kadar da uzak ve imkansız değildir. Şans oyunları veya miras kalması yerine sizler de doğru taktiklerle 1 milyon kazanabilirsiniz. Para kazanmak oldukça önemlidir. Ancak önemli olan diğer bir nokta ise kazanılan paranın doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Doğru yapılan bir plan ve para biriktirme için kazanılan alışkanlıklar bir süre sonra büyük miktarlarda paranızın birikmesini sağlayacaktır. İşte, ilk 1 milyonunuzu kazandıracak yöntemler


 1. Kar Marjınızı Yükseltin
Kar Marjınızı Yükseltin

Sadece şirketler için geçerli bir sistem olmayan kar marjının yükselmesi bireysel kazanımlarda da oldukça önemlidir. Kazanılan para ile harcanan para arasındaki kalan rakam kar marjını ifade etmektedir. Masrafların ve ödemelerin çıktıktan sonra elinizde kalan parayı uzun vadeli yatırımlarda değerlendirebilir ve böylece kar marjını her zaman için dengeli bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

Sıfırdan para biriktirmeye başlandığı varsayılırsa öncelikle aylık kazançtan en az %15 ile %20 oranında birikim yapılması doğru bir yöntem olacaktır. Ailede iki kişi çalışıyor ve haneye iki maaş giriyorsa da çiftlerden birinin maaşına hiç dokunmamak ve yatırım yapmak en doğru yol olacaktır.


 1. Her Zaman Büyük Düşünün
Hedeflerinizi her zaman büyük tutun. Rasyonel ölçüleri kaçırmadan aylık ve yıllık kazanç planları hedefleyin. Hedefiniz 1 milyon biriktirmek olsa bile bu hedefi 5 milyon biriktirmeye göre ayarlayın. Kendinizi daha büyük rakamlara şartlayın ve ona göre hareket edin.

Psikolojinizi hazırladığınızda ve hedefinizi belirlediğinizde planlanan sürede milyonluk kazanımı sağlamış olacaksınız. Bunun için sağlam yatırımlar yapmak ve uzun vadede birikim sağlamak önemli olacaktır. İleriye dönük yatırımlarınızda başarı sağlamalı ve birikimlerinizi doğru değerlendirmelisiniz. Belli bir birikime ulaşıldığında zaten paranız kendiliğinden kazanç oluşturmaya başlayacaktır.


 1. Mutlu Olabileceğiniz Mesleği Seçin
Mutlu olacağınız ve tutkuyla yapacağınız işler, para kazanmaktan daha büyük keyif verecek ve birikim hedeflerinizi daha kısa sürede gerçekleştirmenizi sağlayacak. Maddi anlamda tatmin olmanın yanı sıra manevi olarak da tatmin olmak ve haz duyarak işinizi yapmak sizlere paranın yanında kişisel başarıyı da sağlayacaktır.

Steve Ells, 1993 yılında aşçılık okulunu bitirdiğinde elinde hiçbir sermayesi yoktu. Ancak babasından küçük bir destek gören genç girişimci çok sevdiği mesleğinde ilk restoranını açtı ve harika lezzetler yaratmaya başladı. Aradan geçen yılların sonunda ise Chipotle Meksika Restoran zincirlerinin sahibi oldu ve bugünkü mirası 200 milyon dolara yükseldi.

Bir işin severek yapılması o işin cefasına katlanılmasını daha kolay hale getirecek ve sevdiğiniz mesleği yapmak bu zorlu birikim sürecinde motive olmanızı sağlayacaktır.


 1. Sabırlı Olmayı Bilin
Sabırlı Olmayı Bilin

Zengin olmanın birden bire olmayacağını ve belli bir süreç sonrasında istenen refah seviyesine ulaşılacağını kesinlikle aklınızdan çıkartmayın. Kazanılan başarının en büyük formülü geçen süreçtir. Bu süreci iyi değerlendirin ve her zaman için sabrınızı kontrol altında tutun. Acele karar vermek yanlış yapmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden sabrı ve çalışmayı asla elden bırakmayın. Başlangıçta birikim konusunda zorlansanız da motivasyonunuzu düşürmeyin ve sürekli olarak birikim heyecanınızı koruyun.


 1. Yaşam Tarzınızı Düzenleyin
Lüks arabalara binen, villalarda yaşayan ve pahalı eşyalar kullanan kişilerin birçoğu sanıldığı kadar zengin değildir. Bu insanların tüm mal varlıkları görünenden ibarettir. Gerçek zenginliği yaşayan insanlar ise gösteriş yerine yatırım yapmayı ve ileriye dönük şekilde planlarını gerçekleştirmeyi isteyecektir. Yüksek maaş kazancı ya da ek getiriler zengin olmada etkili olsa da tek başına yeterli değildir. Önemli olan kişilerin tüketici rolden kurtulup üretici zihniyete kavuşmasıdır. Sadece ihtiyaçlara para harcamak, lüksten kaçınmak ve parayı doğru bir noktaya aktarmak 1 milyon biriktirmede etkili bir yol olacaktır.


 1. Düşünce Yapınızı Değiştirin
Düşünce Yapınızı Değiştirin

Zengin olmak tamamen bir düşüncenin dışavurumudur. Zihniyet meselesidir ve bunu kafasına koyan herkes başarabilir. Bu yolda motivasyonunuzu etkileyecek, size başarısızlık getirecek tüm düşünceleri kafanızdan atın. Zengin olmayı düşünün ve bunun için de doğru adımları atın. Düşüncelerinizi her zaman olumlu kılın ve hedeflerinize ulaşmada asla pes etmeyin.

 • Kimseden bir beklentiniz olmasın

 • Bir şeyi almak için borcun altına girmeyin. Eğer ki alacağınız şeye paranız yetmiyorsa bilin ki o şey sizin ihtiyacınız değildir.

 • Asla pes etmeyin, yılgınlık yaşamayın ve sonuna kadar gitmede kararlı olun.

 • Ek işler yapmaktan ve gelirinizi çeşitlendirmekten çekinmeyin.

 • Başkaları ile yarışmayın ve kendinizi asla bir başkasıyla kıyaslamayın.
 1. Her Zaman Üretici Olun
Aklınızda yapmayı düşündüğünüz bir iş varsa bu işi kesinlikle ertelemeyin ve bu işten para kazanmanın yollarını deneyin. Sürekli olarak toplumun ihtiyacına göre ürün ve hizmet üretimine açık olun. İnsanların hayatlarına değer katacak ürünlerin oluşturulması ve sunulması daha çok beğeni toplayacak ve sizleri kısa zaman içerisinde zengin edecektir. Sürekli olarak üretime dayalı bir ekonomik plan gerçekleştirin ve tüketici yapıdan uzak durun.


 1. Kendinize Güvenin
En başta söylenmesi gerekeni yine en sona sakladık. Yukarıda sayılan tüm maddeler 1 milyon kazandıracak yöntemler arasında çok önemli yerlere sahiptir. Ancak listedeki en önemli madde kendinize güven konusunda olacaktır. Başaracağınıza ve bu miktarda para biriktireceğinize öncelikle kendiniz inanın. Bu inanmışlık durumunu hiçbir zaman bozmayın ve ilk günden başlayarak son güne kadar aynı motivasyonunuzu koruyun. Kendinize inanın ve başarmak için erkenden yola çıkın.
 • Beğen
 • Muhteşem
 • Aynı Kafa
 • Hahaha
 • İnanılmaz
 • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik
İş dünyasının başarılı isimlerinin çalışma masalarını hiç merak ettiniz mi? Zuckerberg, Musk, Gates gibi başarılı girişimcilerin ...
Kişisel Gelişim
Hafta içi yoğun stres altında çalışan insanlar olarak, hafta sonunu biraz soluklanarak değerlendirmek istiyoruz. Hatta, konusu ne zaman ...
Girişimcilik
Başarmak.. Başarının sınırı var mıdır sizce ? Veya başarıyı nasıl tanımlarsınız? Şimdiye kadar onlarca belki yüzlerce başarı ...
Motivasyon
Girişimciler, konu pazarlamaya geldiğinde en çok bütçe konusunda hayıflanıyor. Oysa etkili bir pazarlama için büyük bütçeler her zaman ...
Girişimcilik
Herkes hayatının bir noktasında kendi işinin sahibi olmayı amaçlar. Bazıları çok yükseklerden uçarken bazıları da ...
Girişimcilik
Başarısızlık asla şevkinizi kırmasın. Her insan bir şeyi yapmaya çalışırken başarısızlığa uğrayabilir hatta defalarca. Ve insanı ...
home search notifications 1 person