"bulunduğun yeri beğenmiyorsan harekete geç. sonuçta sen bir ağaç değilsin."
-Jim Rohn
İlham Verici 5 Başarı Hikayesi
Vural Egemen
Vural Egemen 2 Takipçi

İlham Verici 5 Başarı Hikayesi

  • 4 DK
  • 05-07-2017
  • 0 yorum
  • 5K

Başarısızlık başarının alternatifi değildir. Mutlaka ki başarısızlıktan kaçmak gerekir ancak başarısızlık büyük bir başarı için geçici bir aksiliktir diyebiliriz.

Herkes bir noktada başarısızlıkla karşılaşabilir. Asıl önemli olan bu başarısızlık karşısında nasıl tepki vereceğiniz ve ne öğreneceğinizdir.

Bu içeriğimizde 5 büyük girişimcinin hikayelerini ele alacağız. Hikayeleri büyük başarıyla bitiyor ancak hepsi başarısızlığa uğradı.
1-) 36 Yayıncının Reddettiği Arianna Huffington!


Başarı Hikayesi

Çevrimiçi yayınlarda en tanınmış isimlerden biri, bir düzine yayıncı tarafından reddedildiğine inanmak zor. Huffington'ın şu anda tüm dünyaca tanınan Huffington Post markasını kurmadan çok önce yayınlamaya çalıştığı ikinci kitap yayına kabul edilmeden önce 36 kez yayıncılar tarafından reddedildi.

Hatta Huffington Post bile bir başarı değildi. Piyasaya çıktığında, kalitesi ve potansiyeli hakkında onlarca olumsuz eleştiri yapıldı. Huffington başarısızlığın ilk etkilerini aştı ve adını web üzerindeki en başarılı satış merkezlerinden biri olarak yazdırmayı başardı.
2-) Şirketinin Çöküşünü İzleyen Bill Gates!


Başarı Hikayesi

 

Bill Gates şu anda dünyanın en zengin insanlarından biridir, ancak servetini başarıyla düz bir çizgide kazanmamıştır. Gates, trafik bantlarındaki verileri işlemek ve analiz etmek için Traf-O-Data adlı bir şirketle piyasaya girdi.

Fikirlerini iş ortağı Paul Allen'in yanında satmaya çalıştı, ama ürün bile çalışmadı. Tam bir felaketti. Bununla birlikte, başarısızlık Gates'i yeni fırsatlar aramaya itti. Birkaç yıl sonra ilk Microsoft ürününü yarattı ve başarının yeni bir yolunu hazırladı.
3-) Bir Takımı İflas Ettiren George Steinbrenner!


İlham Verici 5 Başarı Hikayesi

Steinbrenner, New York Yankees'in mülkiyetini alırken kendisi için bir isim yapmadan önce, 1960'da Cleveland Pipers adlı küçük bir basketbol takımına kavuştu. 1962'de Steinbrenner'in ilanıyla bütün takım iflas etti.

Bu başarısızlık, Steinbrenner'i 1970'lerde Yankees'i devraldığında da izliyor gibi görünüyordu. Çünkü ekip 1980'ler ve 1990'lar boyunca bir dizi aksilik ve kayıplarla mücadele etti. Bununla birlikte, Steinbrenner'in tartışmalı kararlarının kamuoyunda eleştirilmesine rağmen, 1996 ve 2003 yılları arasındaki altı World Series girişi ve Major League Baseball'daki en kârlı takımlardan biri olan bir rekorla takımı inanılmaz bir geri dönüşe imza attı.
4-) Walt Disney'e yaratıcılığı olmadığı söylendi!


Walt Disneye yaratıcılığı olmadığı söylendi

20. yüzyılın en yaratıcı dahilerinden biri, yaratıcılığından yoksun olduğu söylendiği için bir zamanlar gazeteden atıldı. Serbest çalışarak, Disney Laugh-O-Gram Filmleri adlı ilk animasyon şirketini kurdu. Şirket için 15.000 dolar kazandı ancak sonunda önemli bir distribütör ortağının iflas etmesinden sonra Laugh-O-Gram'ı kapatmaya zorlandı.

Çaresiz bir şekilde en önemli birikimini harcamış olan Disney, Hollywood'a giden yolu buldu ve nihayetinde birkaç klasik filminin popülaritesini artırmaya başlamasına kadar bir çok eleştiri ve başarısızlığa maruz kaldı.
5-) Steve Jobs kendi şirketinden kovulmuştu!


Steve Jobs kendi şirketinden kovulmuştu

Steve Jobs, sınırsız yenilikleri nedeniyle etkileyici bir girişimci ve aynı zamanda neredeyse geri dönüşü mümkün olmayan bir başarısızlıktan gelen olağanüstü kariyerin de sahibi. Apple büyük bir imparatorluk haline geldiğinde Jobs 20'li yaşlarında başarıyı bulurken, 30 yaşındayken Apple'ın yönetim kurulu onu şutlamaya karar verdi.

Başarısızlığın olumsuz etkilerine kapılmadı ve Jobs sonunda Apple tarafından satın alınan yeni bir NeXT şirketi kurdu. Apple'a döndükten sonra Jobs, şirket imajını yeniden keşfederek ve Apple markasını yeni boyutlara taşıyarak büyük girişimcilik kapasitesini kanıtladı.
"İlham Verici 5 Başarı Hikayesi" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et