1. Home Office Çalışanların Oluşturması Gereken 6 Sistematik
Home Office Çalışanların Oluşturması Gereken 6 Sistematik

Home Office Çalışanların Oluşturması Gereken 6 Sistematik

  • 4-12-2017
  • 0 Yorum
Teknolojik gelişmelere bağlı olarak birçok iş insanı home office çalışmak, freelance olarak işlerini sürdürmek ve bu anlamda girişim yapmak için fırsat yaratmakta.

Kendi evlerinde kurdukları düzenleri ile girişimcilik yapan ve bu anlamda önemli kazançlar elde eden müteşebbis kitle, tabi ki iş dünyasının her zerresinde olduğu gibi evlerinde de belirli bir sistematik çerçevesinde çalışma zorundadırlar. Girişimciliğin başlı başına zor bir olgu olduğu düşünülürse bir de üstüne home office çalışanların sistematik oluşturmadan bu alana girmesi, tamamen yanlış bir hamle tarzı olacaktır.

Home office çalışan kitlenin girişimlerini çok daha sağlıklı ve belirli bir düzen içerisinde götürmesine yarayacak 6 önerimiz var…

Home Office Çalışanların

Mutlaka Günlük Bir Planınız Olsun


Home office çalışanların mutlaka günlük bir plan dahilinde işlerini sürdürmeleri ve bu planı aksatma gibi bir seçeneği hayatlarından kaldırmaları gerekmektedir.

Günlük planınızın içerisinde ne zaman iş başlangıcı yapacağınız, hangi işe o gün öncelik vermenizin gerektiği, projelerinizin bitiş tarihine göre kalan iş yüklerinden hangilerinin önem arz ettiği mutlaka bulunmalıdır.

Yatış Kalkış Saatlerinizi İyi Ayarlayın


Freelance çalışanlar bilirler. Bu anlamda çalışmanın en büyük sorunlarından bir tanesi uyku düzeninizi her gün aynı şekilde ayarlama zorluğudur. Bu durum aslında dışarıdan bakıldığında bir lüks gibi görünse de durum hiç öyle değildir.

Home office çalışan bir girişimci iseniz her gün aynı saatte yatağa girmeyi ve her gün aynı saatte kalkıp, kahvaltı sonrası çalışmaya başlamayı adet edinmelisiniz.

Müşteri Diyaloglarını Es Geçmeyin


Sizler home office veya freelance çalışıyor olsanız da belirli müşterileriniz ile mutlaka diyalog içerisinde olmanız gerekmektedir.

Müşterilerinizin istediklerini güzelce dinlemeli, gerektiğinde yüz yüze bir kahve içip, proje hakkında fikir alış verişi yapabilmelisiniz.

Proje Takviminizi Oluşturun


Sahip olduğunuz projeleri iyi analiz etmeli, müşterilerinizin talep ettiği proje bitiş tarihlerine göre iş takviminizi organize etmelisiniz.

Projenin öncelik verdiği işler hangileri ise bu işleri takvimde öne almalı, işler kademe kademe tamamlandığında müşteriniz ile proje hakkında bir değerlendirme toplantısı yapıp, takviminizi güncel tutmalısınız.

Beraber Çalıştığınız Arkadaşlarınız İle Sürekli İrtibatta Olun


Home office çalışıyorsunuz diye ille de bireysel bir girişimci olduğunuz anlamı ortaya çıkmaz.

Belki birkaç arkadaş bir fikir üzerinde anlaşıp, girişiminizi hayata geçirmiş ve bu anlamda kendi evinizden freelance olarak çalışmakta olabilirsiniz tabi ki.

Bu durumda mutlaka birlikte çalıştığınız arkadaşlarınız ile mevcut işlerin nasıl yürüdüğü ve nasıl yürümesi gerektiğine dair sürekli irtibat halinde olmalısınız.

Kendinize Mola Vermeyi Unutmayın


Bir girişimcinin zihni sürekli olarak taze ve arınmış bir şekilde olmalıdır. Bunun için işlere boğulmuş olmaktan kendinizi bir nebze kurtarın ve kendiniz için kısa kısa molalar verin.
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kişisel Gelişim
Dolabınıza baktığınızda gardırobunuzun renk şemasına uyduğunu görürsünüz. Kasıtlı olsun ya da olmasın çoğu ...
Kişisel Gelişim
Bir girişimci için yatırım almak, çölde vaha bulmak gibi bir şeydir. Ekosistemde özellikle yenilikçi fikirlere sahip olan girişimciler, ...
Motivasyon
Bir şirket kurduğunuzda buna sadece basit bir iş olarak bakamazsınız. Şirketiniz artık gerçek bir insan gibi kişiliğe sahiptir. Devlet onu ...
Kişisel Gelişim
Müzik, sözlerle ifade edilemeyen duyguların farklı bir şekilde ifade edilmesidir. Dinlerken tamamen duygu düşüncelerinin ...
Kişisel Gelişim
İş Hayatında Yabancı Dilin ÖnemiHayatımızın her alanında olduğu gibi iş dünyası da gittikçe globalleşiyor ve kültürler arasındaki ...
Motivasyon
Çalışan bir işletmenin en önemli unsurudur. Bir işletmede çalışan olmazsa sadece işletme sahibiyle çoğu iş yürümez demektir.Tabii ki ...
home search notifications 1 person