1. Hayatınızı Değiştirecek 4 Soru
Hayatınızı Değiştirecek 4 Soru

Hayatınızı Değiştirecek 4 Soru

 • 31-10-2018
 • 0 Yorum

Hiçbir şey aynı şekilde kalmaz. Her şey daha iyi olur ya da daha da kötüleşir. Bu evrenin kendisiyle başlayan evrensel bir ilkesidir. İleriye ya da geriye doğru gidersiniz. Stephen Covey bu düşünceyi ‘testere bileme’ olarak isimlendiriyor. Sadece kıyıda ilerlemek geriye doğru momentum oluşturur ve daha az çaba sarf etmek için de daha fazla çaba harcamak gerekir.

Size büyük bir getiri sağlayacak olan bir yaşamı nasıl geliştirebilirsiniz? Kendine yatırım yapmak için ne yapıyorsun?

İyi sorular bilgiye yol açar, harika sorular ise dönüşüme yol açar. Bu yüzden büyük dönüşler için sorulacak 4 soruyu sizlere soruyoruz.

 • Kimsiniz Ve Ne İstiyorsunuz?

Hepimiz hayal gücü engelini yaşıyoruz. Bu bizim en anlamlı arzularımızdan sonra gitmemizi engelleyen bir yer. Güvenlik modunda basitçe sürüklenmek, yol boyunca aldığımız senaryoları yaşamak kolaydır. Ne istiyorsunuz? Kuvvetli yönleriniz nelerdir? Tutkularınız nelerdir?

 • Neredesiniz Ve Neden Oradasınız?

Bir yolculuk için sürüş talimatlarını indirmeyi denerseniz, başlangıç sistemi siz bir başlangıç noktası girene kadar başlamaz. Eğer bir hayat haritası oluşturursanız, şu anki konumunuza nasıl ulaştığınızı anlayacaksınız. İyi seçimler üzerine inşa edebilir ve bazılarının neden üretken olmadığını, hatalı düşünce sistemlerini ve davranışlarını tanımladığını açıkça görebilirsiniz. Önce gerçekleri keşfedin, sonra onlara bakın. Bilmediğimiz şeyleri yönetemeyiz.

Nerede olmak istediğinizle ilgili olarak nerelerdesiniz? Vizyonunuz ile mevcut realiteniz arasındaki yaratıcı gerilim sizi doğru yönde çekmeye başlayacaktır. Nerede olduğunuzu bildiğiniz zaman gitmek istediğiniz yere ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

 • Ne Yapacaksınız Ve Nasıl Yapacaksınız?

Mümkün olan en iyi hayatı elde etmek için amaç ve tutku gereklidir. Bir plan olmaksızın amaç ve tutku fantezidir. Hayallerimiz gerçekle kıyaslandığında gerçeklik kazanır. Hedefler belirlendiğinde ve destek alışkanlıklarının oluşmasıyla bir hayal gerçekleşmeye hazırdır. Nerede olduğunuzu ve nerede olmak istediğinizi bilmek arasında bir uçurum vardır. Plan da, ikisini birbirine bağlayan köprüdür.

Şu anda yapmadığın bir şeyi yapmak ister misin? İlerlemeni engelleyen nedir? Bugün hangi adımlar yarın ulaşmak istediğin yere seni ulaştırmada yardımcı olur?

 • Dostlarınız Kimler Ve Size Nasıl Yardımcı Olabilirler?

Yolculuğumuz bazen yalnızmış gibi görünebilir ama durum böyle değildir. Etrafımızdakilerin güçlü yanları, anlayışları ve bilgeliğinden yararlanabiliriz. Zor zamanlardaki doğal reaksiyonumuz kendimizi geri çekip izole etmektir. Ama en çok karşılıklı destekçilere ihtiyacımız vardır.

Kendi kendinizi anlama, güçlü yönlerinizi yönetmenize ve zayıf yönleriniz tarafından yanlış yönlendirilmemenize olanak tanır.

Bu dört soru asla geride kalmaz. Daha da ileriye yöneliktir. Hayatının iyi olması için seni yolda tutar. Bilgileri dönüştürmeye yardımcı olurlar.

Kendinize nasıl yatırım yapıyorsunuz? Size katkısı olacak büyük dönüşler için ne yapıyorsunuz?

 • Beğen
 • Muhteşem
 • Aynı Kafa
 • Hahaha
 • İnanılmaz
 • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motivasyon
İş hayatı aşmanız gereken birçok zorlu engelin olduğu, kendinizi sürekli olarak yenilemeniz ve bu engelleri aşmak için ...
Kişisel Gelişim
Şirket kurmak her girişimci ruhlu insanın hayali. Ama en büyük endişe de bu şirketi kurduktan sonra işleri mahvedip şirketi batırmak ...
Kişisel Gelişim
Girişimcilerin sermayeyi nasıl artırdığı ve birkaç yıl boyunca parayı nasıl yönettiği hakkındaki süreçten sizlere ...
Motivasyon
Umudunu KaybetmeChris Gardner'ın hikayesi oldukça etkili. İmkansızlıklar içerisinde sıfırı tüketmiş bir adamın öyküsü. Ne kadar ...
Kişisel Gelişim
Dünyaca ünlü PayPal şirketinin kurucu ortaklarından Peter Thiel, öğrendiği 4 önemli deneyimi genç girişimcilerle paylaştı. ...
Kişisel Gelişim
Kişisel gelişiminize katkıda bulunmak ve girişimcilik vasfınıza büyük artılar katmak istiyorsanız bu kitapları mutlaka okumanızı ...
home search notifications 1 person