""nasıl'ı bilenin daima bir işi olur. niçin'i bilen, daima kendi işinin patronu olur."
-R.W.Emerson
Hayatınızı 7 Günde Nasıl Değiştirirsiniz
Sergen Okur
Sergen Okur 12 Takipçi

Hayatınızı 7 Günde Nasıl Değiştirirsiniz

  • 4 DK
  • 12-02-2019
  • 1 yorum
  • 13K

Konfor bölgesi gerçekten güzel bir yerdir fakat oradan üretken bir şekilde çalışmanız epey zor olacaktır sizin için. Hayat aslında deneme yanılma ile dolu bir serüvendir. Eğer bir şeyleri deneyip yanılmazsanız, başarılı olduğunuzda başarının değerini anlamakta güçlük çekeceksiniz. Hayatınızı 7 günde daha iyi hale getirmek gayet mümkün bir şey fakat bu durum sadece bir başlangıç noktası olarak görülmelidir. Hayatınızı daha iyi konuma getirmek istiyorsanız eğer, sözünü edeceğim aktivitelere en az 2 ay daha devam etmelisiniz. Bu aşamadan sonra bu dediklerim birer alışkanlık haline gelecek ve endişelenmenize gerek kalmayacak. İşte hayatınızı daha iyi hale getirmenin yolları;

Yatağınızı Kalktıktan Hemen Sonra Toplayın


ABD Donanmasında disiplin eğitimi sırasında kullanılan popüler bir yöntemdir aslında. Bu gibi küçük detaylar önemsiz görünebilir fakat hayatınızı zaman içinde daha kaliteli hale getirecektir. Kısacası yatağınızı her sabah toplamaya çalışmanız, hayatınızı daha iyi bir noktaya getirmekte faydalı olacaktır.

Bilgisayarınızda Bir Masaüstü Takvimi Kullanın


Her zaman bir yerlere veya bir toplantıya yetişmek için çaba gösteriyoruz. Ne yazık ki, çoğu zaman hedeflerimize ulaşmakta başarısız oluyoruz. Bilgisayarınıza bir takvim uygulaması kurmak sizin için oldukça faydalı olacaktır. Bilgisayarınızı açtığınızda, kurduğunuz takvim yazılımı sizi uyaracak ve hayatınızı düzgün devam ettirmenizi sağlayacaktır.

Yapılacaklar Listesi Oluşturun


Gün boyunca gerçekten çok şey yapıyoruz fakat bazı önemli işlere öncelik vermeyi unutabiliyoruz. Her sabah, önemli işleriniz için bir yapılacaklar listesi oluşturun. Sonuç olarak, işlerinizi zamanında ve sorunsuz halledeceksiniz.

Hafta Sonları Telefonunuzu Birkaç Saatliğine Kapatın


Hafta içleri genelde iş ile meşgul oluyoruz ve doğal olarak da yorgun bir şekilde hafta sonuna giriyoruz. Dolayısıyla hafta sonları biraz dinlenmemiz ve enerji depolamamız gerekiyor. Sevdiklerimiz ile yeni yerler keşfetmek bizler için harika olabilir. Dikkatinizin dağılmasını önlemek için telefonunuzu kapatabilirsiniz.

Kendinize Zaman Ayırın


Gerçek mutluluğun kendinizi sevmek ile geleceğini sakın unutmayın. Dolayısıyla kendinizi sevin, bedeninize ve zihninize değer verin, kalbinizi dinleyin. Sevdiğiniz şeyleri yapın. Kendinizi, en küçük başarılar için bile ödüllendirin.

Günde 10 İyi Niteliğinizi Bir Kağıda Yazın


Özeleştiri yapmak için gerçekten harika bir yol. Her gün mutlaka yapın. Değişikliği ilk 7 günden sonra hissedeceksiniz.

Her Gün Gülün


Hayat eğlence doludur aslında. Ruh halinizi her zaman iyi tutmak için çabalamalısınız. Çevrenizi gözlemleyin, şakalar yapın, başkaları ile paylaşım yapın, her zaman gülümseyin ve kaygı ile endişeden mutlaka uzak durun. Cem Yılmaz'ın veya Ata Demirer'in repliklerini izleyin.

Küçük Şeylerle Mutlu Olmayı Deneyin


Mutlu olmak, hayatın yegane amacıdır aslında. Küçül şeyler ile mutlu olmayı bir deneyin. Öksüz çocuklara yardımlarda bulunmayı deneyin, huzur evlerini arada bir ziyaret edin. Anne ve babanıza sürpriz hediyeler alın. Sorunlar yaşayan iş arkadaşlarınıza yardımcı olun.

Zihninizi Bir Süre Hapsedin


Bu yapılması en zor şeylerden biri belki de. Bazen çok kısa bir an için bile olsa bazı şeylere konsantre olamayabiliriz. Zihnimiz bizi fazlaca rahatsız edebilir. Her gün yoga yapın. Her sabah ve her akşam 30 dakika meditasyon yapın.
"Hayatınızı 7 Günde Nasıl Değiştirirsiniz" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
0
faydalı
galipo999 galipo999 6 ay önce
Yanıtla
Instagram
Takip et