1. Hangi Burç Daha Girişimci Bir Ruha Sahip?
Hangi Burç Daha Girişimci Bir Ruha Sahip?

Hangi Burç Daha Girişimci Bir Ruha Sahip?

  • 13-07-2017
  • 0 Yorum
Burçlar birçok alanda hayatımıza etki ediyor. Peki, girişimci bir ruhunuzun olup olmadığını burçlarınıza bakarak öğrenebilir misiniz? Nasıl bir yol çizeceğinizi, nasıl kararlar alacağınızı karakterinizin belirler. Bu doğru. Yine de bazı soru işaretlerinize burcunuz da bir ipucu verebilir. Bakalım hangi burç daha girişimci bir ruha sahip?
Koç


Hangi Burç Daha Girişimci Bir Ruha Sahip

Hayatları boyunca hangi yoldan nasıl kolay para kazanıldığını düşünüp dururlar. Yeni projeler, yeni yatırımlar onlar için bir oyun gibidir ve risk almaktan asla çekinmezler. Çocuk gibi heyecanlanırlar. Ama bu, aldıkları kararlarda bilinçsiz olduklarını göstermez. Bir işi kafalarına koyduklarında onun için yapmayacakları şey yoktur. İş hayatında koçların bu hırsı genelde korkutucu görülür.

Boğa


Girişimci Bir Ruh

Girişimcilik, boğalar için tedbir alınması gereken bir alandır. Boğalar sonunu göremediği bir işe asla adım atmazlar, garanticidirler. Bir yatırım yapacaklarsa, bu yatırımdan gelecek olan kazanç onlar için net olmalıdır. Boğaların sabrı ve dikkati, onları sağlam adımlarla zirveye taşır.

İkizler


Hangi Burç Daha Girişimci

Doğuştan girişimci bir ruha sahip olan ikizler, iş hayatında oldukça başarılıdırlar. Dışa dönük yapıları ve özgüvenleriyle dikkatleri üzerlerine toplarlar. Kıvrak bir zekâya sahiplerdir. Onlar bu özelliğini girişimciliğe yönlendirdikleri anda büyük bir yükselişe geçerler. Finansal durumlarını pek kontrol edemedikleri için hayatlarında parasal dalgalanmalar oldukça fazladır.

Yengeç
Yaşamı boyunca sezgileriyle hareket eden yengeçler, iş hayatında da bu özelliklerini kullanırlar. Sakin bir yapıları vardır ve dikkatlidirler. Kendilerini sürekli güvende hissetmek isterler bunun için ellerinden geleni yaparlar. Girişimciliğe yatkın gibi gözükmeseler de, aslında çoğu kişiye güven vermeyen sezgileri sayesinde büyük işlere imza atabilirler.

Aslan
Konfor, lüks eşyalar ve kıyafetler, aslanların vazgeçilmezleri arasındadır. Aslanlar güçlü görünmeyi, çevresindeki insanlar tarafından takdir edilmeyi severler. Bu yüzden girişimciliğe ilgileri büyüktür. Risk alarak güçlerine güç katmak isterler. Herkes tarafından başarılarının konuşulması onlara büyük bir haz verir.

Başak
Burçlar arasında en mükemmeliyetçi ve detaycı olandır. Başaklar risk almayı sevmezler. Onlar hata yapmaktan çok korktukları için yaptıkları işi en ince ayrıntısına kadar kontrol ederler. Sağlam adımlar atmayı seven başaklar, girişimciliğe çok yatkındırlar. Onların mükemmeliyetçi olmaları, adım attıkları işlerin temelini güçlendirir. Risk almayı sevmedikleri için ekonomik anlamda da kendilerini güvence altına alırlar. Bu yüzden en ufak bir olumsuzluğa karşı tedbirlidirler.

Terazi
Teraziler dengeyi temsil ettikleri için hayatları boyunca risk almaktan kaçınırlar. Onların estetiğe, güzelliğe olan düşkünlükleri girişimcilik alanına farklı bir perspektiften bakmalarına neden olur. Ekip çalışmalarında harikalar yaratırlar. Son derece aktif ve otoriter olan teraziler, kendileri gibi başarılı insanlarla bir arada olmak isterler.

Akrep
Tuttuğunu koparmayı seven akrep burçları iş hayatında da aynı beceriyi gösterirler. Eğer istedikleri bir şey varsa, onun için büyük kayıpları bile göze alırlar. Akreplerin finansal başarılarının en büyük nedenlerinden biri de kontrolcü olmalarıdır. Onlar pratik zekâlarını ve sezgilerini birleştirerek her şeyi kontrol ederler. Lükse düşkündürler ve hak ettikleri yere ulaşmak için bütün yeteneklerini sergilerler. Girişimci bir ruha sahiptirler, akıllıca yatırımlar yaparlar.

Yay
Sınırlarını zorlamayı severler ve iş hayatında kaybetmekten korkmazlar.  Bu yapıları sayesinde başarıyı yakalamak onlar için çok kolaydır. Olumsuzluklara karşı mücadeleci olurlar ve umutlarını hiçbir zaman kaybetmezler. Girişimcilik konusunda da önemli olan “pes etmeden ileriyi görmeye çalışmak” ilkesine uyum sağlarlar.

Oğlak
En çalışkan burçlardan biri olan oğlak için girişimcilik biçilmiş bir kaftandır. Onlara iş olsun yeter, hiç bıkmadan çalışırlar ve emeklerinin karşılığını mutlaka alırlar. Finansal konularda insanlara fazlasıyla güven verirler. İş hayatında en çok ona danışılır. Başarıya ulaşmak için uyguladığı yöntemler birçok kişi tarafından örnek alınır.

Kova
Yeni projelerin peşinden koşmayı seven kovalar için girişimcilik heyecan verici bir alandır. Onlar için bir işe başlamak yeni bir hayatın habercisidir. Bu yüzden başladıkları işe sıkı sıkı sarılırlar. Finansal konularda çok becerikli olmasalar da bu konuda kendilerini geliştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Çünkü kovalar öğrenmeye çok açıktır.

Balık
Parasal konulara pek yatkın olmayan balıklar aslında göründüğü gibi değillerdir. Onların hayal güçleri, başarılarının büyük kaynağıdır. Bilindiği gibi, başarı hayal etmekle başlar. Balıklar bunu en iyi şekilde yerine getirir. Girişimciliğe adım atmak onları biraz ürkütse de sonrasında o kadar da korkulacak bir şey olmadığını anlarlar. Unutmayın ki Steve Jobs da bir balık burcu!
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motivasyon
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı Ali Koç, yakın zamanda YGA Zirvesi’ne katıldı. ...
Kişisel Gelişim
Girişimciler çalışırken bazı temel sorunlarla karşılaşırlar. Örneğin tam odaklanmış önemli bir iş yapıyorsunuzdur, çat bir telefon. ...
Kişisel Gelişim
Hafta içi yoğun stres altında çalışan insanlar olarak, hafta sonunu biraz soluklanarak değerlendirmek istiyoruz. Hatta, konusu ne zaman ...
Kişisel Gelişim
Günümüzde teknolojik gelişmelere uyum sağlamak ve bu anlamda çalışmalar yapmak bizler için çok önemli ...
Motivasyon
Muhammed Ali’nin dünya ağır sıklet boks şampiyonu George Foreman’le kapışacağı "The Rumble in the Jungle” ismi verilen ...
Kişisel Gelişim
Tüm şirketler yeni müşteri kazanmak ve ellerindeki müşterileri tutmak isterler. Ama bazı durumlarda uzaktan sevmek, sevmelerin en güzeli ...
home search notifications 1 person