1. Günümüzde Yararlanabileceğiniz Ofis Çeşitleri Hangileridir?
Günümüzde Yararlanabileceğiniz Ofis Çeşitleri Hangileridir?

Günümüzde Yararlanabileceğiniz Ofis Çeşitleri Hangileridir?

  • 9-10-2018
  • 0 Yorum

Günümüz iş dünyası birçok farklı alanda çalışmaya olanak tanıyor. Özellikle teknolojik gelişmeler ve internetin hemen hemen her yerde yaygınlaşması ile birlikte, içinde bulunulan ve çalışılan düzene dair dinamiklerde değişti. Kimimiz işlerini home Office, kimimiz uzaktan ama istediği herhangi bir alanda kimimiz ise halen geleneksel yöntemler ile sabit bir ofise bağlı olarak sürdürebilmekte.

Bu yazımızda özellikle kendi işini yapmak isteyenler ve bir ofis ihtiyacı duyanlar için günümüz ofis tiplerini ele almak, kısaca avantajlarından ve dezavantajlarından bahsetmek istedik.

Home Office (Ev Ofis)

İşinizi kendi evinizden yapmanıza olanak tanıyan en ideal ofis çeşididir, home office yani ev ofis çalışmak. Kendi evinizde yeterli bir internet bağlantısı kullanarak çalışmalarınızı yürütebileceğiniz bu model çoğunlukla freelancerlar, remote çalışanlar ve şahıs şirketi sahibi olup da bir ofisi olmayanlar için ideal bir çalışma alanıdır.

Home office çalışmanın kendi ev giderleriniz dışında herhangi bir maliyeti olmadığından son derece tercih edilen bir çalışma yöntemi olduğunu söyleyebiliriz.

Paylaşımlı Ofis

Adından da anlaşılacağı gibi ortak olarak kullanıma izin veren bir diğer adı ile paylaşımlı ofislerdir, ortak kullanımlı ofisler.

Birçok freelancerın bir arada çalışabildiği, ekstra yiyecek, içecek, masa, internet bağlantısı, ofis ortamı gibi hizmetlerin bulunduğu ortak kullanımlı ofislerde belirli aylık paketlerde anlaşma sağlayıp, ödemelerinizi bu şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Bu ofislerin dezavantajı tabiî ki birlikte birçok kişi ile aynı yerde çalışma sıkıntısına dayanıp, dayanamayacağınızı sınamasıdır.

Sabit Ofis

Sabit ofis diye tanımladığımız geleneksel modelde çalışanlar için eski anlamı ile olan ofislerdir. Bu ofislerde direkt olarak ofis çalışanı statüsüsünde, sigortalı olarak çalışmanız mümkündür.

Sanal Ofis

Aslında olmayan ancak ihtiyaç duyduğunuzda varlık gösterebilen ve yararlanabileceğiniz bir ofis tipidir, sanal ofisler. 

Sanal ofis tipi çalışmanın en avantajlı yönü olarak fiziki bir adres gösterme derdinin ortadan kalkmasıdır aslında. Sanal ofis modeli ile artık işyerinize ait bir adres gösterebilirsiniz. Bu tip çalışma modelinde toplantı masanız, istediğinizde gidecek bir ofisiniz, çeşitli ikramlarınız ve toplantı salonunuz gibi ekstra hizmetlerden de yararlanmanız mümkündür.

Hazır Ofis

Son dönemin en popüler ofis modellerinden biri olan hazır ofisler, ihtiyacınıza ve çalışan sayınıza göre dizayn edilmiş ofisleri aylık olarak kiralamak ve her türlü imkândan yararlanmak anlamını taşıyor.

Bu ofis modelinde siz sadece şirket içi maliyetlere katlanırsınız.

  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kişisel Gelişim
Girişimcilik kendine has sistematiği olan, başından itibaren inandığınız bir iş fikrini sonuna kadar hiç duraksamadan savunmanızı ...
Kişisel Gelişim
Kişisel gelişiminize katkıda bulunmak ve girişimcilik vasfınıza büyük artılar katmak istiyorsanız bu kitapları mutlaka okumanızı ...
Girişimcilik
Elde edemediğimiz her şeyi daha değerli görürüz. Bir şeyleri elde edince de hayatın daha farklı ilerleyeceğini düşünürüz. Dünyanın ...
İnovasyon
İnovatif düşünmenin sınırı gerçekten yok. Altı şapkalı düşünme tekniğinin de, balık kılçığı ...
Kişisel Gelişim
Hayatınızda karşılaştığınız hiçbir fırsat yok mu? Bir türlü ilerleyemediğinizi mi düşünüyorsunuz? Yalnız değilsiniz.İnsanlar, ...
İnovasyon
Günümüzde bir çok kişi içerik üretmeye yönelik web sitesi kurarak girişimde bulunmaya çalışıyor. Bu içerik sitelerine yönelik ...
home search notifications 1 person