Google 19 Yıllık Sloganını Değiştirdi. Yeni Slogan: “Doğru Olanı Yapın”

Google 19 Yıllık Sloganını Değiştirdi. Yeni Slogan: “Doğru Olanı Yapın”

  • 2 DK
  • 06-09-2018
  • 0 yorum

Tam 20 yıl önce yola çıkan ve bugün dünyanın en bilindik, piyasa değeri en yüksek ve en önemli şirketlerinden biri haline gelen Google’ın bu yılın başlarında değiştirdiği bir slogan hamlesi vardı.

Google’ın “Don’t be evil” yani “Kötü Olma” sloganı yenilenen haliyle artık “Doğru Olanı Yapın” olarak değiştirildi. “Kötü Olma” sloganını yaklaşık 19 yıldır kullanan ve şirket ile birlikte anılmasını isteyen Google böylece farklı bir hamle yapmış oldu.

Google şirketi Alphabet adlı yeni bir holding çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye başlarken, konu hakkında Alphabet bünyesinden resmi açıklama da geldi. Google, Alphabet firmasının konu hakkındaki resmi lansmanı sonrasında “Doğru Olanı Yapın”, hukuktan yana olun, onurlu davranın gibi ilkesel öğelere vurgu yaparak, konuya dair açıklamalarda bulunmuştu. Birçok insan slogandaki bu değişikliğe olumlu göz ile bakarken, bir kısmı da Google’ın son dönemlerdeki bu değişikliğini eleştirel bir dile konu etmişlerdi.

Yaklaşık 20 yıldır faaliyetlerini sürdüren ve her türlü eleştiriye rağmen kapitalist dünyaya karşı kötülük yapmamaya gayret eden bir şirket olan Google, yeni sloganı ile doğru olanı yapmaya karşı kodlanmış görünmekte.

 

YORUMLAR