1. Girişimlerinizi Hızlandırma ve Kuluçka Merkezlerini Sizler İçin Derledik!
Girişimlerinizi Hızlandırma ve Kuluçka Merkezlerini Sizler İçin Derledik!

Girişimlerinizi Hızlandırma ve Kuluçka Merkezlerini Sizler İçin Derledik!

  • 25-05-2017
  • 0 Yorum

Dünyanın dört bir yanında girişimciliği desteklemek şehirlerin ve ülkelerin ekonomisine ciddi katkılar sağlıyor. Durum böyle olunca son yıllarda Türkiye’de bu trend etkisini gösterdi. Girişimcilere destek olmak ve girişimleri hızlandırmak amacıyla gittikçe daha fazla kuluçka merkezi kurulmaya başladı.


Peki nedir bu kuluçka merkezleri? Kuluçka merkezleri, genç girişimciler için girişim ekosistemi yaratan ve hem fikirsel hem de maddi anlamda onlara yardımcı olan organizasyonlardır. Yani bir nevi yeni doğmuş bir girişimi dış dünyaya hazırlamak için besleyip büyüten yerlerdir.


 


İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkeziİstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent de Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin bir parçası. Girişimcilere sunulan destek programı bir yarışma ve kamp çerçevesinde şekil buluyor. İTÜ Çekirdek’e başvurmuş ve kabul edilmiş girişimci gruplar projelerini geliştirebilirler. 

 

 

Türk Telekom PİLOT Hızlandırma Programı

 

 

Yenilikçi bir fikriniz varsa ihtiyacınız olan destek Türk Telekom PİLOT Girişim Hızlandırma Programı'nda yer almaktadır.

 

 

Sabancı SUCool Ön Kuluçka Merkezi

 Girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri için destek veren bir girişim hızlandırma merkezidir.

 

 

Startupbootcamp İstanbulAvrupa'nın en büyük hızlandırma programlarından biri olan Startupbootcamp Istanbul, teknoloji odaklı girişimleri desteklemektedir. 

 

 

Yıldız Kuluçka MerkeziYıldız Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknopark bünyesinde yer alan Yıldız Kuluçka ile girişimcilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedeflemektedir.

 

 

Üsküdar Fikir Sanat Kuluçka MerkeziÜsküdar Belediyesi'nin tarihi Burhan Felek Köşkü'nü restore ederek genç girişimcilerin hizmetine sunuyor.  

 

 

TİM-TEB Girişim EviTİM-TEB Girişim Evi, girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmek, iş modellerini organize etmek ve iş planlarını hazırlamalarına yardımcı olmak ve projelerinin geliştirilmesini sağlamak
amacı ile kurulmuş iş geliştirme merkezidir.

 

KWORKS Girişim Hızlandırma ProgramıGirişimcilik ekosisteminin buluşma noktası KWORKS'ün girişimleri destekleyen Kuluçka hızlandırma yeri olarak bilinmektedir. 

 

 

ATOM Ön Kuluçka Merkezi 


Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi, yani kısa adıyla ATOM, 2008 yılında ODTÜ Teknokent Yönetim A.Ş. bünyesinde kurulmuş bir ön kuluçka merkezidir.


BIC101 Hızlandırma Programı
BIC101, henüz melek yatırım almaya hazır olmayan startuplar için BIC Angels tarafından geliştirilmiş ve Mentors Network Turkey işbirliğiyle hayata geçirilmiş bir hızlandırma programıdır.

 
<iframe style="position: absolute; width: 100%; height: 100%; left: 0;" src="https://www.youtube.com/embed/Gt9bYcPlROM?ecver=2" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

 

 

Teknopark İstanbul – Fikir KüpüFikir Küpü kuluçka merkezi girişimcileri destekleyerek,Teknopark İstanbul'un ekosisteminde inovatif şirketlerin kurulmasına ve gelişmesine yardımcı olmaktadır.

 
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik
Albaraka Türk’ün Albaraka Garaj adı altında geçtiğimiz yıl başlattığı girişim destekleme programının ikinci ...
Girişimcilik
Girişimci kavramı ya da Girişimcilik kelimesi artık insanların çok sık kullandığı ve sıradanlık olarak algılamaya başladığı bir şey ...
Kişisel Gelişim
Yıllardır hiç eskimeyen heavy metal grubu Metallica, trendler her ne kadar değişirse değişsin popülerliğini her zaman korudu. Müziklerin ...
Kişisel Gelişim
İnsan zekâsının sınırları bilinmemekle birlikte gelişen modern çağa rağmen hala zekanın sırrı da çözülememiştir. Ancak son ...
Kişisel Gelişim
Dünyayı fikirleriyle değiştirmeyi başaran girişimcilerin çoğunun genç yaşta çalışmaya başladıklarını görebilirsiniz. Peki şimdi ...
Girişimcilik
Fikirlerini hayata geçirme konusunda nasıl birisin? Kendini girişimci olarak görüyor musun? Gerçek bir girişimci misin? Kendinizi test ...
home search notifications 1 person