"i̇şini sevmeden ve sadece para kazanmak için yapan kişinin, para kazanması da hayattan zevk alması da çok zordur."
-Charles M. Schwab

WriteLN Girişimi

Kaynak Ölçeklendirmeli Yeni Nesil Bulut Platformu
WriteLN

WriteLN Girişimi Hakkında

WriteLN kaynak ölçeklendirmeli yeni nesil bulut platformudur. Şimdiye kadar geliştirilmiş en esnek sanal sunucu platformunu sunuyoruz. Tüm kaynaklar (CPU, RAM) kullanım oranlarınıza göre otomatik olarak fiyatlandırılır ve küresel olarak en uygun maliyetle ölçekleme yapılabilir.

Kaynak Ölçeklendirme Nedir?

WriteLN Public Cloud ürünlerinde saatlik ya da aylık kullanılmayan kaynakların (CPU, RAM) kullanıcı tarafına yansıtılmamasına dayanan esnek ve güçlü bir platform olarak konumlanmıştır. Tüm bulut sağlayıcılarında Public Cloud ürünlerinin ölçeklendirmesi aylık fiyatın 720 saate (30 gün) bölünmesine dayanmaktadır. Fakat bu sistemin en büyük dezavantajı satın aldığınız kaynağı kullanmasanız bile her saat başı aynı ücreti ödemenizi gerektirmektedir. Fakat bizim geliştirdiğimiz Kaynak Ölçeklendirme sisteminde ise her saat başı CPU ve RAM kullanım ortalaması ölçülerek saatlik kaynak kullanım ortalaması çıkarılır ve kullanıcı sadece kullandığı kaynağın ücretini saatlik olarak öder. 

Fikir Aşaması

Freelancer olarak geliştirdiğimiz uygulamalar için mevcut bulut sağlayılardan sanal sunucu hizmeti kullanırken ay sonunda kaynakların (CPU, RAM) büyük bir kısmının kullanılmadığını farkettik. Fakat yinede kullanmadığımız kaynaklar içinde sabit ücret ödememiz WriteLN fikrinin ortaya çıkmasını sağladı. 


WriteLN Ramazan APAYDIN ve Oğuzhan KIRCILI ile birlikte Osmaniye de Kosgeb Ar-ge desteğini alarak kurulmuş bir girişimdir. Uzun süren çalışmalar sonunda geliştirdiğimiz ürünün ilk beta sürümünü çok yakında yayına alacağız. 
WriteLN Ekibi

WriteLN Hakkında Önemli Gelişmeler

Henüz hiç önemli gelişme yok
WriteLN Yorumları
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Girişiminizi Tanıtın
WriteLN Girişimi İle Benzer Girişimler
Instagram
Takip et