"Mükemmel fikirlere sahip olmak, onları satamadığınız sürece işe yaramaz."
-Anonim

Urbansurf Girişimi

Farkımız? Gezmenin en güzel tarafı sadece gezdiğin yerler ve keşfettiklerin değil, aynı zamanda tanıştığın insanlar ve onlarla beraber yaşadıklarındır. Urbansurf’un yardımıyla kafa dengi gezginler bulabilir, beraber yeni yerler keşfedebilir ve tüm bunları diğer gezginlerle de paylaşarak farklı bir deneyim boyutuna taşıyabilirsin. Urbansurfu diğer platformlardan ayıran ilk farklılık aktivitelerin ufak gruplar arasında planlanmasıdır. 2 ila 5 kişiden oluşan grupların en önemli özelliği bu sayıların buluşmalarda birlikte rahatça gezmeye ve paylaşımda bulunabilmeye olanak sağlamasıdır. Böylece bu gruplar bir masa etrafında oturup rahatça konuşabilme, yemek yiyebilme, hızlıca karar alabilme, bir araca sığabilme, en önemlisi de birbirlerinden bir şeyler öğrenebilme ve yeni heyecanları beraberce deneyimleyebilme fırsatına sahip olurlar.

Urbansurf Girişimi Hakkında

Urbansurf nedir? Urbansurf, gezginlerin ufak gruplar içinde sosyalleşebildikleri ve deneyimlerini paylaşabildikleri mobil bir seyahat uygulamasıdır. Urbansurf’ün ana amacı farklı kültürler arasındaki bariyerleri kaldırmaktır.

Urbansurf Hikayesi?

Merhaba ben Serkan. 2015 başında yeni bir fikir arayışı ve dil eğitimi için gittiğim San Francisco’da, farklı kültürleri tanıma fırsatı bulabilme düşüncesiyle hostelde kalmayı tercih ettim. Bu süreçte sayısız ülkeden onlarca gezginle tanışarak, şehri onlarla berber gezip keşfetme fırsatım oldu. Hem hostelde edindiğim arkadaşlarımla gezmelerimizde hem de kullandığım çeşitli uygulamalarda dikkatimi çeken en önemli şey, gezginlerin kalabalık gruplarda birbirlerini yeterince iyi tanıyamadıkları ve günlerini verimli geçiremedikleriydi. Birbirini tanımayan gezginlerin ufak gruplarda bir araya gelmeleri fikrini San Francisco ve İstanbul’daki arkadaşlarımla paylaştım ve bu fikrin daha anlaşılabilir olması için de bir prototip hazırlamaya başladım. İlk çalışmalara San Francisco’da başlasak da, iş yazılım kısmına geldiğinde oradaki operasyonel maliyetlerin yüksekliği sebebiyle kendimi İstanbul’da buldum.
Global Hedeflerimiz?
Girişimimizin 50 farklı ülkede 100 lerce farklı şehirde kullanılmasını hedefliyoruz. Gezginlerin bir araya gelebileceği her noktada var olmak istiyoruz diyebiliriz. Uygulamamızı yükleyen kullanıcılarımıza baktığımızda ise bu hedefe doğru emin adımlarla ilerlediğimizi görüyoruz. Adını hiç duymadığımız şehirlerden yeni bir kullanıcıyla karşılaştığımızda, bizde de ayrı bir heyecan ayrı bir merak oluşuyor. Yeni insanlarla tanışma fikri, bizlerin motivasyonunu yükselten en önemli etkenlerden biri.

Urbansurf Hakkında Önemli Gelişmeler

Henüz hiç önemli gelişme yok
YORUMLAR
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
  • Sektör
  • Proje Durumu
    Aktif / Yayında
  • Hedef Kitle
    Seyahat Edenler
Urbansurf GİRİŞİMİ İLE BENZER GİRİŞİMLER