"zeki insanları işe alıp, sonra onlara ne yapacaklarını söylemek mantıklı gelmiyor. biz zeki insanları, onlara emir vermek için değil, onlar bize "ne yapacağımızı söylesinler diye işe alırız."
-Steve Jobs

TrScouts Girişimi

Sahadaki Gözünüz
TrScouts

TrScouts Girişimi Hakkında

TrScouts, futbolun ülkemizde çok daha kaliteli hale gelebilmesi amacıyla oluşturulmuş yabancı/gurbetçi oyuncu izleme-araştırma(scouting) platformudur.


3 Bilkent Üniversitesi mezunu tarafından 2015 yılı Nisan ayında faaliyete geçirdiğimiz TrScouts, dünyanın en gözde sektörlerinden biri olan futbolun ülkemizde çok daha kaliteli hale gelebilmesi amacıyla ortaya çıkan bir platform olma özelliği taşımaktadır.


Dünya futbolunu yakinen takip eden bir grup tarafından kurulan TrScouts, ülkemizde futbola harcanan büyük meblağlara, yapılan yatırımlara rağmen kulüplerimizce bunun karşılığının alınamadığını düşünmektedir. TrScouts’ta oluşum adına gönüllü çalışan kişilerden oluşan yaklaşık 40 kişilik bir scout ekibi var. Bu ekipte yer alan scoutlar önemli elemelerden geçirilerek özenle seçiliyorlar ve futbol konusunda oldukça yetkin kişileri ekibe dâhil ediyoruz. Bugüne kadar 5 kez ilan açıp alım yapan TrScouts’a toplamda 1500’ün üzerinde scoutluk başvurusu gelmiştir.

Çalışma stratejimizden biraz bahsetmek gerekirse; dünyanın her yerinden sürekli oyuncular izleyip belirli seviyede olanları listelerimize alıyoruz ve Süper Lig ile TFF 1.Lig’e en uygun olanların raporlarını çıkarıyoruz. Tamamen Türk futbolunda gereksiz ve yetersiz yabancı oyunculara verilen paraları azaltmak, gerçekten katkı verecek isimlerin ülkemize gelmesini sağlamak ve ülke futbolunun gelişmesi en büyük amacımız.  Yabancı sayısının artmasıyla birlikte kulüplerimiz pek çok mevkide yerli yerine yabancı oyuncu tercih etmeye başladı. Fakat bu da kalitesi düşük yabancı oyuncuların da ligimize gelmesine ve yatırımların boşa gitmesine sebep oluyor. TrScouts’un hedeflerinden birisi ise bunu azaltmak.

Bu gerçeklerden yola çıkarak, dünya futbolunda faydalanılabilecek kalitedeki oyuncuları ülkemize tanıtmak olan vizyonumuzu önce bizi takip eden futbolseverleri daha sonra da birlikte çalışmayı umduğumuz kulüpleri memnun etmek olan misyonumuz ile birleştirerek oyuncu izleme-araştırma (scouting) sektörünün bir parçası olmaya çalışıyoruz. Öncelikle Türk kulüplerine, uzun vadeli olarak da tüm dünya futboluna destek olma hedefimiz bulunmaktadır.

TrScouts Ekibi

TrScouts Hakkında Önemli Gelişmeler

Henüz hiç önemli gelişme yok
TrScouts Yorumları
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Girişiminizi Tanıtın
TrScouts Girişimi İle Benzer Girişimler
Instagram
Takip et