"gezen tilki yatan aslandan nasiplidir."
-Anonim

SendGB Girişimi

SendGB

SendGB Girişimi Hakkında

SendGB.com 13 dilde dosya paylaşımı sağlıyor. SendGB ile 5GB’a kadar büyük dosyaları üye olmadan kolay ve hızlıca paylaşmak mümkün. Gönderilen dosyalar kullanıcı tarafından seçilen 1 ila 90 gün sonra otomatik olarak sunuculardan siliniyor. Aynı anda 500 dosya 20 alıcıya kadar gönderilebiliyor. İstenirse dosyaların indirildikten sonra silinmesi de sağlanıyor. Böylece paylaşılan dosyalar sunuculardan hızlıca silinmiş oluyor. Ayrıca güvenliğe ekstra önem veren kullanıcılar için gönderim esnasında parola belirleme seçeneği de mevcut. Kullanıcılar, her gönderim için parola belirleyebiliyor.


SendGB.com’u benzerlerinden ayıran önemli farkı hıza önem vermesi.Bazı servisler ücretsiz hizmet verdiklerinde dosya yükleme ve indirme hızına limit koyuyorlar. Oysa SendGB’de kullanıcılar dosya yüklerken ve indirirken sınırlanmıyor. Eğer internet hızı izin veriyorsa kullanıcılar 300 Mbps hıza kadar SendGB’yi kullanabiliyor.

 

SendGB’nin farklı ülkelerden kullanıcıları bulunuyor. Kullanıcılarının %30’u Türkiye’den gelirken, Hindistan, Amerika, İspanya, Şili ve Meksika en çok kullanan ülkeler olarak dikkat çekiyor.


SendGB’nin kullanıcıları dünyanın farklı şirketlerinden geliyor. SendGB’yi tercih edenler arasında Siemens, Arçelik, Netflix, TVN Poland, BBC, Sony, Coca-Cola, TRT, Türk Hava Yolları, Samsung, Nissan, LG gibi kurumların çalışanları mevcut.


SendGB’nin dikkat çeken başka bir özelliği ise sosyal sorumluluk kurumlarına verdiği destek.


KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı),

LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı),

Tohum Otizm Vakfı,

TOG (Toplum Gönüllüleri Vakfı) ,

ÇEKÜL,

Sen de Gel Derneği,

TİDER (Temel İhtiyaç Derneği),

TOÇEV,

Darüşşafaka

bugüne kadar desteklenen ve desteklenmeye devam eden kurumlar. SendGB bu kurumların faaliyetlerini geniş arka planında duyuruyor. Sosyal sorumluluk kurumlarının daha fazla kişiye ulaşmasına katkı sağlıyor.


Dosya transfer etmek için SendGB ile mobil uygulamaya gerek kalmıyor. Kullanıcılar ister IOS ister Android cihazları ile mobil tarayıcı ile kolayca dosyalarını paylaşabiliyorlar.


Dosya gönderimi yapıldıktan sonra alıcıya ve göndericiye bilgilendirme epostaları otomatik gönderiliyor. Ayrıca dosyalar alıcı tarafından indirilince göndericiye yine otomatik olarak bilgilendirme epostası gönderiliyor. Böylece gönderici dosyalarının indirilip indirilmediğini kolayca takip edebiliyor.

Paylaşılan dosyalar kullanıcının tercihine bağlı olarak 1 ile 90 gün sonra silindikten sonra yine dosyaların silindiğine dair bilgi otomatik olarak alıcıya eposta ile gönderiliyor.


SendGB’yi rakiplerinden farklı kılan özelliklerin bazıları:

  • 5GB’a kadar aynı anda 20 kişiye 500 dosya transferi,
  • Dosyaların 90 güne kadar saklanabilmesi,
  • Dosyaların istenirse indirildikten sonra otomatik silinmesi,
  • Üye olmadan istenirse her gönderim için parola koruması,
  • Dosya yüklerken ve indirirken hız kısıtlamasının olmaması,
  • Dosya indirme için limit bulunmaması,
  • Mobil uygulama olmadan mobil cihazlardan dosya gönderilebilmesi,
  • Dosyaların yüklemesinin tamamlandığını gösteren bildirim sesi.
SendGB Ekibi

SendGB Hakkında Önemli Gelişmeler

Henüz hiç önemli gelişme yok
SendGB Girişimin Tanıtım Videosu
SendGB Yorumları
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Girişiminizi Tanıtın
SendGB Girişimi İle Benzer Girişimler
Instagram
Takip et