"kendi ışığına güvenen, başkasının parlamasından rahatsızlık duymaz."
-Victor Hugo

Salesmot Girişimi

Satış ve performansı artıran oyunlaştırma platformu
Salesmot

Salesmot Girişimi Hakkında

Girişim Özeti

Salesmot, çalışanların motivasyon ve performansını artıran bir oyunlaştırma platformudur.

İş Modeli

2023 yılında Türkiye'de işgücünü yüzde 50'sini Y nesli ve onu takip eden nesiller oluşturacak, yapılan araştırmalar bu nesillerin iş hayatındaki motivasyon kaynağının takdir, statü ve kendini gösterme gibi kavramlarda olduğunu gösteriyor. Özellikle satış personellerine odaklanıldığında personellerin 3'te 2'si iş hedeflerine ulaşamıyor ve işinde başarılı olamıyor.

Salesmot, satış ekiplerini motive edecek ve performanslarını arttıracak bir oyunlaştırma çözümüdür. Sunduğu hizmetle satış ekipleri için rekabetçi bir ortam yaratarak, personellerin oyunlaştırma mekanikleriyle hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Şirketler Salesmot'a kullandığı CRM altyapısıyla kolayca entegre olabilir, satış yöneticisi iş hedeflerini takımlara ve bireylere iletebilir. Satış personelleri ise birden çok yarışma içerisinde yarışabilir, başarılarını ve kazanımlarını takip edebilir.

Salesmot, satış ekibinin ölçeğine göre değişen 3 farklı aylık abonelik seçeneğine sahiptir. Ayrıca, şirketlerin kurgu tasarımı özelleştirilebildiği özel çözümler de geliştirilmektedir. Salesmot'un bir diğer gelir kalemi ise ödül marketi komisyonlarıdır.

Pazar ve Rekabet

Türkiye’de yaklaşık 275.000 şirkette 4.000.000 satış ve satış destek personeli çalışmaktadır. 2023 yılında işgücü piyasasının yaklaşık yarısı "millenial"lardan oluşacaktır.

Türkiye'de ve dünyada satış ve oyunlaştırma alanlarında çözüler geliştiren Funifier, Salescreen gibi çözümler mevcuttur. Salesmot, sunduğu oyun motoru ile şirketlere kendi KPI’larına göre kolaylıkla özelleştirme imkânı sağlamakta ve kurgu, senaryo ve tasarım çözümleri ile farklılaşmaktadır.

Salesmot Hakkında Önemli Gelişmeler

Henüz hiç önemli gelişme yok
Salesmot Yorumları
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Girişiminizi Tanıtın
Salesmot Girişimi İle Benzer Girişimler
Instagram
Takip et