NAKİTUP

NAKİTUP Nedir?

NAKITUP NEDİR?

Nakitup, marka ve perakendecileri tüketicileriyle mobilde buluşturan yeni nesil dijital promosyon ve marka bağlılığı uygulaması.

HANGİ PROBLEM VEYA İHTİYACI NASIL ÇÖZÜYORUZ?

1.Markaların promosyon surecinde yasadıkları problemlerin temelinde promosyon olusturulma suresinin uzun ve operasyonel yukunun agır olması, promosyon yatırımının geri donus verimsizligi(ROI) ve odak suresi cok dusuk olan millenniallara kalıcı sekilde ulasılamaması yatmaktadır.

2.Potansiyel kullanıcıların ise promosyonları gerek insert, gerekse internet siteleri ve forumlardan aktif takip etme zorunlulugu.

Çözüm olarak;Marka ve perakendecilerin problemlerine karsı cok hızlı hayata gecirebilen, sürece anlık müdahale şansı tanıyan, operasyon yuku cok az olan, millenniallara kolaylıkla bekledikleri sekilde ulasabilen ve yatırım geri donusum oranı geleneksel promosyonlara gore çok daha yuksek olan bir dijital araç sağlamak amacıyla, kullanıcının promosyonu degil promosyonların kullanıcıyı marka ile butunlestirerek takip edecegi bir arac sağlamayı hedefliyoruz.

NAKITUP OYUNU NASIL DEĞİŞTİRİYOR?

Marka bağlılığı ve veri analizi Nakitup’ın tüketiciere sunulan promosyon kuponlarını, puan kartları modernizede kullandığı iki yoldur.

DEĞER YARATMA MODELİ NASIL ÇALIŞIYOR

Nakitup tüketiciler, markalar ve perakendeciler için marka bağlılığını güçlendirerek değer yaratan çok taraflı bir platformdur. Nakitup markalara tüketiciler için indirim kuponları sunmalarını sağlayan bir pazar sağlar. Ancak, geleneksel kuponların aksine, tüketiciler marka ile etkileşime girerek kuponun kilidini kaldırmaları gerekir. Bu etkileşimler video izlemek, anket doldurmak veya yeni tarifler öğrenmek olabilir.

Tüketiciler için Nakitup çeşitli şekillerde değer oluşturur. İlk olarak, Nakitup geleneksel kupon sorunlarını kesme, toplama, biriktirme ve yanında taşıma, belirli bir tarihe kadar kazanılmış avantajın kullanım zorunluluğu gibi sorunları gidererek hepsini bir arada sunar. İkincisi, Nakitup tüketicinin geçmiş alışverişlerini analiz ederek ürün/marka tercihlerini öğrenir. Bu verileri kullanarak tüketici için özel indirim kuponları – kampanyaları düzenleyerek alakasız ürün ve indirimler listelenmediği için tüketicinin de zaman kaybı önlenmiş olur.

Nakitup markalar için daha fazla değer yaratır. İlk olarak, marka bağlılığı ile markalara tüketici araştırması için bir çok farklı tüketiciye ulaşma fırsatı verir. Ayrıca, Nakitup tüketici düzeyinde satış geçmişini izler ve bu data ile alışveriş etme süresi, itfa oranı gibi diğer eğilimlerini analiz edebilir. Bir diğeri, Nakitup markalara digital bileşenlerle daha fazla esneklik vererek gerçek zamanlı olarak para iadesi kampanyaları düzenlemeleri için olanak verir. Örneğin, bir marka tüketicilerin demografik yapılarını A/B test ile belirleyerek farklı para iade tutarları olan kampanyalar düzenleyebilir. Ayrıca Nakitup ekibi her marka için özel kampanya oluşturmak için veri analiz hizmeti vermektedir. Yanısıra satınalma sürecini tamamlamış olan tüketicilerin marka / ürün üzerinden dijital bir adım üzerinden etkileşimlerinin sürmesine aracılık eder.

Perakendeciler bu platformda ikincil bir rol oynamaktadırlar, ama perakendecilerde markalar için bu data setine ulaşıp analitik çalışmalarada kullanabilirler. Nakitup perakendecilere özel indirimler ile tüketicileri alışveriş için ikna ederek mağaza içi trafiği ve tüketici sadakatini arttırır. Perakendeciler için para iadesinin Nakitup üzerinden verilmesi çok kolaydır, tüm işlemler tek bir platform üzerinden gerçekleşir ve mail bazlı kuponlarla uğraşmak zorunda kalmazlar.

DEĞER YAKALAMA İŞLETİM MODELİ

Nakitup tüketiciler için ücretsizdir, bu yüzden değer marka ve perakendeden gelmektedir. İlgiçtir ki, Nakitup satışı gerçekleşen ürün ve etkileşim için komisyon alır. Marka satışı gerçekleşmiş ve para iadesi alınmış ürün ve etkileşimi tamamlanmış aktivite için ödeme yapar. Bu markalar ve perakendeciler için daha cazip ve daha güvenli bir modeldir. Ayrıca pazara Nakitup üzerinden verilecek olan para iadesi için güven verilmiş olunur.
NAKİTUP Ekibinde Kimler Var?

Cengiz Akdeniz; 19 Yıldır FMCG sektiründe ürün ve müşteri karlılığı, satış&operasyon sistem danışmanlığı yapmaktadır.
İpek Karadağ; 20 yılı aşkın süredir perakende sektörü ve e-ticaret konularında danışmanlık yapmaktadır.
Cenk Dinçer; 20 yılı aşkın süredir SAP Basis konusunda danışmanlık yapmaktadır.

Akıllı Alışveriş

Cengiz Akdeniz

Tweetle

NAKİTUP İLE BENZER GİRİŞİMLER

Taglist
Videolu İçerik
Canlı yayında ürünlerini satışa çıkarmak için ister yeni ürün ekle ister önceden...
Şehrinde Ne Var ?
Merhabalar; Bildiğiniz üzere kokoreç işi ile uğraşmaktayım.4 yıllık bir HAYALİM olan projem www.sehrindenevar.com'u...
Qumpara
Videolu İçerik
QUMPARA NEDİR? Siz yapınca alışverişi, zaten almıyor musunuz satış fişi? Qumpara'yı telefonunuza yükleyerek yaptığınız...
Purchase Button
Purchase Button, her sosyal medya platformunu kendi mağazanıza çevirir. Siz tweetleriniz, videolarınız...
Netedarik
Firmaların birbirleri ile güvenilir e-ticaret yapabilmeleri için altyapı sunan netedarik.com, firmaların telefon...
Modacruz
Videolu İçerik
ModaCruz; kadınlara her gün yeni fırsatlar ve heyecanlar yaratan, onlara güç katan...

NAKİTUP İLE BENZER İŞ FİKİRLERİ

Ömer K. 6 ay önce
Sağlık Profili

Hayatımız boyunca pek çok tıbbi test raporu, doktor kontrol raporu, ilaç reçeteleri, eczacı talimatları, röntgen, ultrason vb. gibi sınırsız sağlık kağıdı elimizden gelip geçiyor. Bu...

Başak Damla 4 ay önce
İndirimci Firma

Pek çok firma, belli zamanlarda satış yaptığı ürünler için belli indirimler yapmaktadır. Aynı zamanda basit şeyler karşılığında indirim kuponları verenler de vardır. Fakat bizlerin sürekli...

Haluk Volkan Erkut 5 ay önce
en ucuz ürün

İnternet üzerinden bir alışveriş yapmak istediğimizde karşımızda bir sürü farklı site çıkıyor ve en ucuzunu bulmak için oldukça vakit harcıyoruz. Alacağımız bir ürünün en ucuz...

home search notifications 1 person
X
X