Finkafe
 • Finkafe

 • OFİS / İNKÜBASYON

  Belirtilmedi.

 • OFİS FOTOĞRAFLARI

  Yok

 • PROJE DURUMU

  Aktif / Yayında

 • HEDEF KİTLE

  Türkiye Cumhuriyeti

Finkafe Nedir?

Günümüzde sosyal medyanın, geleneksel medyanın önüne geçmesi ve gelecekte sosyal medyanın giderek öneminin artacağına olan inancımız, mobifina.ş. olarak finkafe yatırımına start vermemizi sağladı. Çıkış noktası abd olan arkadaşlık ve mikro blog tarzındaki global sosyal medya platformları tekelinin Çin ve Rusya tarafından kırılması, mobifin a.ş. olarak bizimde yeni trende yatırım yapmamızı tetikledi. Çin de twitter yerine weibo adlı mikro blog platformu, Rusya tarafında facebook yerine VK nın ilgili ülkelerde sosyal medya pazarını lead etmesi de mobifin a.ş. nin isabetli bir yatırım yaptığını ortaya koymaktadır. Sosyal medya pazarında lokalleşme trendinin henüz yeni başladığı ve yeni trende mümkün mertebe erken uyum sağlamak adına da mobifina.ş. hızlı adımlar atmaktadır. Tercihini mikroblog tarafında yapmış olan mobifina.ş. #finkafe ürününde twitterın an itibarı ile sorun yaşadığı kritik hatayı ortadan kaldıran tamamen yeni bir açılımla, ayrıştırma stratejisi ile twitter dan çok daha kullanıcı dostu ve hedef kitleye ulaşanlar açısından da kolaylıklar sağlayan modeli benimseyen bir projedir. Bireylerin ilgi alanlarını 20 başlık altında toplama- ayrıştırma yaklaşımını ortaya koymuştur. Kullanıcının ilgi alanlarına dair gündemi çok daha kolay takip etmesini sağlarken, reklam verenler açısından da hedef kitleye ulaşımı çok daha kolay hale getirmeyi hedeflemiştir. Diğer taraftan kullanıcıların ilgilenmediği alanlardan kaynaklanan postlarıda filtrelemesi imkanı sağlanarak, makro anlamda kişiselleştirilebilen yaklaşım hem reklam verenler açısından hemde kullanıcılar açısından dünya sosyal medya trendinde bir çok yeni bir açılımdır. Software tarafının aynı şekilde lokal sunucular dahilinde barındırılması gerekliliği de projenin önemli bir tarafıdır. Türkiye özelinde, etkileşim içerisinde olunan ülkelerin de #finkafe mecrasına entegrasyonu, dünyada lokalleşme trendine giren sosyal medya yatırımcılarını artıracaktır. Bu süreçte mobifina.ş. ve partneri java a.ş. olarak deneyim ve know how ımızı farklı ülkelere de ihraç edip, anahtar teslim sistem kurulumu hizmetideönemli bir hedefimiz. Anahtar teslim kurulum sonrası kesintisiz hizmeti de partnerimiz javaa.ş. üzerinden vermeyi sürdüreceğiz.
Dünyada ne olup bittiğinden haberdar olunması , Finkafe’nin en büyük artılarından biridir. Dünyadaki değişimlere anında tepki verebilmesini ve bilgi edinilmesi kolaylaştırır. Beğeni ve ilgi alanları dahilinde insanlarla tanışabilme olanağı sağlar.
Finkafe’nin sunucularının ve çalışanlarının yerli olduğundan dolayı tamamen yerli ve milli sermaye oluşumuna katkıda bulunmaktadır.
Şirketler kendi müşterileriyle bağlantı içinde olup, onların olumlu ya da olumsuz yorumlarından yola çıkarak tedbirlerini alabilirler.Firmalar yaptıkları bilgilendirme paylaşımları ile müşterilerinin haberdar olmalarını sağlamaktadır. Çok para harcayarak yaptığınız bir reklam bazen boşa gidebilirken,Finkafe’de yaptığınız reklam ise markanızın değerini kat kat arttırabilir.
Finkafede yapılan hiç bir paylaşım ve kullanıcı silinmez, sadece pasif hale getirilir ve kullanıcılar tarafından görülmez. Bu sayede gerekli durumlarda adli delil niteliğinde kullanılabilir.
Finkafe ile istediğiniz kişileri takip edebilir, bu sayede bu kişinin paylaşımlarını takip edebilirsiniz. Sizi takip eden kişileri öğrenebilir sizde onları takip edebilirsiniz. Arama bölümünden anahtar kelime girerek aramak istediğiniz paylaşımlara ulaşabilir ve kayıtlı kullanıcılara ulaşabilirsiniz.
Finkafeye girdiğiniz zaman Giriş sayfasıyla karşılaşırsınız. Üye değilseniz yine aynı sayfadaki üyelik bilgilerinizi doldurarak sisteme kayıt olabilirsiniz. Üye olduğunuzda e-mail hesabınıza doğrulama maili gönderilir. Eğer kullanıcı zaten üye ise Giriş panelindeki e-mail ve şifre bilgilerini doldurarak ve recaptcha doğrulamasını yaptıktan sonra sisteme girebilir.

İstediğiniz kişilerin profillerine giderek paylaşımlarını, beğendiği paylaşımları görebilirsiniz. Takip ettiği kişileri ve onu takip eden kişileri görebilir ve bu kişileride takibe başlayabilirsiniz.

İstediğiniz kafe başlıklarına girerek burada paylaşılmış olan gönderileri okuyabilirsiniz. Eğer sizde paylaşım yapmak isterseniz kafeye abone olup paylaşımınızı yapabilirsiniz. Kafede paylaşım olduğunuzda bu kafede yapılan paylaşımlardan da anında haberdar olabileceksiniz.
Yazdığınız gönderilerinize resim,video, konum bilgisi veya link ekleyebilir, bu sayede paylaşımınızın zenginleşmesini sağlayabilirsiniz. Paylaşımınıza hashtagler ekleyerek gönderilerinizin bir yerde gruplanmasını sağlayabilir ve mentions ekleyerek eklediğiniz kişilerin gönderinizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Anasayfanızda ağınızda paylaşılan gönderilerden haberdar olabilir ve bu gönderileri yanıtlayabilirsiniz. Paylaşımları alıntılayabilir ve bu sayede size takip eden kişilerinde bu paylaşımı görmelerini sağlayabilirsiniz. Yapılan paylaşımları beğenebilir yada beğenmediğinizi ifade edebilirsiniz. Ayrıca paylaşımın detayına giderek bu paylaşımın yanıtlarını görebilir, beğenenleri ve paylaşımı alıntılayanları görebilirsiniz.

Güncel grup başlığı kategorisi altında o haftanın en popüler grup başlıklarının içeriklerini görüntüleyebilir ve sizde bu grup başlıkları altında paylaşım yapabilirsiniz. Bu sayede gündemde olan en güncel konuları yakından takip edebilirsiniz.

Bildirimler menüsünde sizi kimlerin takip etmeye başladığınıöğrenebilir ve sizde o kişileri takip etmeye başlayabilirsiniz. Eğer birisi paylaşımınızı beğenirse veya alıntılarsa bundan haberdar olabilirsiniz. Kullanıcılar herhangi paylaşımlarından birinde sizden bahsettiğinde bildirim görüntülenir, bu sayede size ilgilendiren paylaşımların hiç birinden geride kalmamış olursunuz.

Mesajlaşma özelliği ile kişiye veya kişilere toplu bir şekilde mesaj gönderebilir ve alabilirsiniz. Bu sayede sadece siz ve katılımcılarınızın birbirleriyle haberleşebileceği sohbet ortamı yaratabilirsiniz. Ek olarak harici bir program kullanmadan istediğiniz kişiyle mesajlaşabilirsiniz.

Ayarlar menüsünden kendi ayarlarınızı değiştirebilir isterseniz profilinizi gizli bir hale getirebilirsiniz. Gizli hale getirdiğiniz profiliniz ile istemediğiniz kişilerin profilinizi görmesini engellemiş olursunuz. Telefon numaranızı onaylayarak yaptığınız paylaşımın yazı karakter sayısını arttırabilirsiniz. Hesabınızı dondurarak profilinizin geçici olarak görüntülenemez hale getirebilirsiniz. Eğer hesabınızı silmek isterseniz herhangi bir zorluk olmadan hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.
Finkafe ile ilgili herhangi bir sorun, öneri, şikayet olduğunda iletişim sayfasından isim, mail bilgileri verilerek Finkafe yöneticilerine mail gönderilmesi sağlanır. Gelen mailde e-mail adresi de bulunduğundan yöneticiler hızlı bir şekilde kullanıcıya geri dönüş yapabilmektedir.

Finkafe ile kendinizi özgür bir şekilde ifade edebilir, sosyal medyanın bütün imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Kafeler
Paylaşımların yapıldığı kafe adı verilen konu başlıkları bulunmaktadır. Kullanıcı bu başlıklardan istediğini seçerek paylaşımını o kafede sergileyebilmektedir. Kafeler; Haber, Siyaset, Spor, Magazin, Teknoloji, Emlak, Oto, Genç, Foreks, Borsa, Eğitim, Sigorta, Kariyer, Tatil, Sağlık, Moda, Tarih, Gurme, Astroloji, Kültür gibi kafelerden oluşmaktadır. Bu kafe isimleri istenildiğinde değiştirilebilir, eklenebilir ve çıkartılabilir yapıda dizayn edilmiştir.

Kafelere sadece abone olan kişiler paylaşım yapabilmektedir. Kullanıcıların kafede yaptıkları paylaşımlar sadece o kafeye abone olan kişiler tarafından görüntülenmesi sağlanmış olur. Bu sayede kullanıcıların istemedikleri kategoriden gönderileri almaları engellenmiş olur. Bu paylaşımları görüntüleyen kişiler ise paylaşımı beğenebilir, yanıtlayabilir, alıntılayabilir ve ayrıntılarına giderek bu paylaşımlara verilen yanıtları görüntüleyebilirler.
Kafede paylaşılmış olan gönderiler bu kafe başlığı altında toplandığından paylaşımların daha anlamlı ve daha düzenli bir yapıya oturtulması sağlanmıştır.

Yazılım Atyapısı
Finkafe’nin web sayfasının arayüzüAngular 4 kullanılarak geliştirilmiştir. Altyapı servisleri ApacheTomcat sunucularıüzerinde java programlama dili ile geliştirilmiştir. Veri olarak kullanıcıların bilgileri ve kullanıcıların paylaşımlarıveritabanında saklanmaktadır. Veriler ise Mysqlveritabanındadepolanmaktadır. Web sitesi aracılığı ile gönderilen paylaşımlar finkafe.com web sitesi,Android ve İos uygulamaları ile sunucuya iletilip buradan da veritabanına kayıt işlemi gerçekleşmektedir.
Finkafe, Android ve İos mobil işletim sistemlerindede geliştirilmiştir. Android kullanıcılarıGooglePlay kullanarak uygulamalarını telefonlarına yükleyebilmektedir. İos kullanıcıları ise İtunes yardımı ile Finkafe uygulamasını telefonlarına indirebilmektedirler. Uygulamalara giriş yapan kullanıcılar kullanıcı giriş bilgilerini tek sefer yazmaları yeteli olmaktadır. Daha sonraki girişlerinde giriş bilgisi girmeden uygulamalarını nerde olurlarsa olsunlar internetin olduğu heryerde rahatça ve hızlı bir şekilde kullanabilirler.Finkafe mobil programlarının veritabanı ile etkileşime geçilebilmesi için Restfulwebservislerigeliştirildi. Restfulwebservisler ise ApacheTomcat Serverlarıüzerinde Java programlama dili kullanılarak yazıldı.

Güvenlik
Finkafe’nin sunucuları herhangi bir yerden kiralanmamış olup tamamen Finkafe’nin kendisine aittir. Bu diğer sunuculara göre verilerin gizliliği daha güvenlikli, daha güvenilir bir yapıda olmasını sağlamaktadır. Sunucular kendi yapısında bulunduğundan acil durumlarda daha hızlı bir şekilde sistemde güncelleme yapılabilmektedir. Her hangi bir şekilde veri kaybına neden olamaması için sunucuların ve veritabanlarının sürekli olarak yedeği alınmakta ve sistemin herhangi bir arıza durumunda otomatik devreye girmesi için Master-Slave(acil durum sunucuları) hazır olarak çalışmaktadır. Sunucuları etkileyecek fiziksel bir durum oluşmaması için sunucular en güvenliklişekilde muhafaza edilmektedir.
Kullanıcılar profillerinin başkaları tarafından görüntülenmesini istemiyorlarsa kendi profillerini gizleyebilirler. Yabancı kullanıcıların kişinin profilini görüntülenmesini engellemiş olur. Aynı zamanda kendisinden habersiz bir şekilde takip edilmesinin engellenmesi sağlanır. Sadece kullanıcı izin verirse takip işlemi gerçekleştirilebilir. Böylelikle yaptığınız postları istemediğiniz kişilerin görmesini engellemiş olursunuz. Rahatsız olduğunuz postları bildirebilir ve rahatsız olduğunuz kişilerin sizinle temasa geçmesini önleyebilirsiniz.
Finkafe Mobil uygulamaları yüksek güvenlikli, kararlı, modüler olmasını sağlamak için restfull web servisler geliştirilmiştir. Mobil uygulamalarla gerçekleştirilen bütün işlemler bu web servis tarafından kontrol edilmekte ve gerçekleştirilmektedir. Mobil servislerde kullanıcı sadece bir kere giriş yapmakta ve oturum sonuna erene kadar tekrar giriş yapması gerekmemektedir. Mobil uygulama kullanıldığı esnada kişi bilgileri tekrar tekrar gönderilmesi güvenlik açığı yarattığından yetkilendirmede TokenBasedAuthentication kullanılmıştır. Web servise her istek token kontrolü ile yapılmaktadır. Böylelikle servise dışarıdan yetkisiz müdahale engellenmiş olur.
Finkafe’nin sunucularıülkemizde bulunduğundan hukuki yaptırım gerekli olduğu durumlarda çok hızlı bir şekilde geri dönüş alınabilecektir. Kullanıcıların sildiği paylaşımlar veritabanındaki arşivde saklanmaya devam edecek ve adli delil olarak kullanılabilecektir.

Teknik detaylar
Finkafe Web
Finkafe web sitesi işletim sistemi Ubuntu olan sunucuda çalışmaktadır. Bu sunucu üzerinde web sitesini çalıştıran web sunucusu olarak Apacheçalıştırılmaktadır. Web sitesi arkaplan kodlarıAngular 4 ile yazılmıştır. Web sitesinin çalışmasını sağlayan Tomcat sunucusuna bağlanmaktadır. Tomcat sunucusu ise verilerin depolandığı yer olan ise Mysqlveritabanına bağlanmaktadır. Angular, Tomcat ile mysql arasında veri alışverişi yapılmaktadır.
Kullanıcı kayıt olmak istediğinde login sayfasından hızlıca kayıt işlemini gerçekleştirebilir. Güvenlik amaçlı kullanıcın e-mail adresine doğrulama maili gönderilir. Bu email içerisinde ise kullanıcının hesabını doğrulamasına yarayan bir buton bulunur. Bu butonun linkinde ise kişinin id si ve doğrulama kodu bulunmaktadır. Kullanıcı bu butona basarak gerekli servis yardımıyla kayıt doğrulama işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.Email gönderme işlemleri Finkafe’nin kendisine ait mail sunucularından yapılır.
Kullanıcılar paylaşımlarını gerçekleştirirken belli boyutta olma koşuluyla resim ve video ekleyebilir. Paylaşım yapılırken belli bir karakter sınırlaması mevcuttur. Bu sınırlama kullanıcı telefonunu doğruladığında arttırılmaktadır. Kullanıcı telefonunu doğrulamak istediğinde ayarlar bölümünden telefon numarasını kaydettikten sonra onaylaya basarak telefonuna mesaj gönderilir. Gelen mesaj doğru bir şekilde girilerek telefon onayı tamamlanmış olur.
Anasayfadakigönderiler kullanıcının takip ettiği kişilerin gönderilerinden ve abone olduğu kafelerdeki gönderilerden gelmektedir. Kullanıcı buradaki gönderileri alıntılayabilir ya da alıntılanmış olan gönderileri kimin alıntıladığını görebilir. Gönderileri beğenebilir, yanıtlayabilir ve kimlerin beğendiğini, yanıtladığını postun detayına giderek görüntüleyebilir. Buradaki gönderiler veritabanındaki bütün gönderileri kapsadığı için sayfada sadece belli sayıda gönderinin görüntülemesine izin verilir. Kullanıcı sayfada aşağıya indikçe diğer gönderileri de görmesi sağlanır. Bu sayede sistemin daha hızlı bir şekilde çalışması sağlanmış olundu.
Kullanıcıyı takip eden ancak kullanıcının takip etmediği kişiler önerilen hesaplar bölümünde bulunur. Bu gönderiler 5 gönderi ile sınırlıdır ve her görüntülenişinde rastgele kişiler öneriler bölümünde bulunur. Bu şekilde kullanıcı onu takip eden ancak onun gözünden kaçmış olan kişiyi görebilir ve onu takibe başlayabilir.

Popüler hashtagler son 1 haftada gönderilmiş olan hashtagli gönderiler arasında en fazla gönderi alan ilk 10 tanesinin görüntülenmesi sağlanır. Böylelikle kullanıcılar gündemde popüler nelerin olduğunu öğrenebilir ve kendi paylaşımda bulunabilir.

Web Servis
Finkafe Mobil platformunun çalışabilmesi için restfull web servisler programlanmaktadır. Bu servisler Java programlama dili ile jax-rs kütüphanesi kullanılarak Net Beans ortamında yazılmış ve kullanılabilmesi için ApacheTomcat web servis kullanılarak hizmete sunulmuştur. Bu servisler uygulamalar ile veritabanı arasında köprü görevi görmektedir.
Servisler TokenBasedAuthentication mantığı ile çalışmaktadır. Servislere login olunduğunda kullanıcıya ait token dönmektedir. Bu dönen token değeri web servise yapılan her istekte yazılması yani kimlik doğrulaması yapılmasını gerektirmektedir.
Yeni bir kullanıcı kayıt olmak istediğinde kullanıcı doğrulama maili bu servis yardımıyla kullanıcıya aktarılır. Kullanıcı gelen maile tıklayarak kaydının tamamlanmasını sağlayan web servisine yönlendirilir. Eğer kullanıcışifresini unutursa yine aynışekilde kullanıcıya şifresini sıfırlamasını sağlayan bağlantı linki gönderilir. Kullanıcı telefon numarasını onaylamak isterse ayarlardan telefon numarası kaydını gerçekleştirebilir. Ardından onaylama butonuna tıklayarak kayıtlı olan telefon numarası telefon sms sunucusuna yönlendirilir. Kullanıcı gelen sms kodunu telefonuna girerek aktivasyon işlemini başarıyla tamamlamış olur. Kullanıcı eğer isterse hesabını dondurabilir yada silinebilir. Bu işlemlerde kullanıcıveritabanından silinmez sadece hesabı pasif hale getirilerek kullanıcının giriş yapması engellenir. Talep edilmesi durumunda Finkafe yöneticileri tarafından tekrar aktive edilebilir. Kullanıcı istemediği kullanıcıları profilinden engelleyebilir. Kullanıcı birisini engellediğinde hem o hemde engellediği kişi birbirlerini takipten çıkarmış olurlar ve böylece birbirlerinin attığı mesajları göremezler. Sadece engelleyen kişi engeli kaldırırsa tekrardan birbirleriyle etkileşime geçebilirler.
Anasayfa gönderileri kişinin takip ettiği kişilerin gönderilerinden ve abone olduğu kafelerden kullanıcıya ulaşmaktadır. Kişinin bu postları alıntılamasını, yanıtlamasını, beğenmesini, beğenmemesini sağlayan web servisleri geliştirilmiştir ve bu servisler Finkafe mobil uygulamaları tarafından kullanılmaktadır.
Profil görüntüleme servisleri ile kişinin gönderdiği, alıntıladığı gönderiler, kullanıcının takipçileri ve onu takip edenler, beğendiği postları almasını sağlayan servisler yazılmıştır. Mobil uygulamalar bu servisleri kullanarak görüntüleme işlemlerini gerçekleştirmektedir.
Mobil uygulamalar yazılmış olan mesaj gönderme web servisleriyle kullanıcılara mesaj gönderebilir, bütün kullanıcılardan gelen mesajları görüntüleyebilir, bir kullanıcı ile arasında geçen diyaloğu okuyabilir.
Kafe servisleri ile kullanıcı kafe görüntüleme işlemleri, seçilen kafeden gelen gönderileri görüntüleme, kafeye abone olma ve kafeden abonelikten çıkma gibi işlemler gerçekleştirilir.
Finkafe mobil uygulamalarında kullanıcı giriş panelinde kullanıcı kendi kullanıcı adı ve şifresini girer ve şifre doğrulandığında web servis tarafından uygulamaya token olarak geri dönüş yapılır. Mobil uygulama tarafından bütün istekler bu token ile yapılarak servislerin kullanımı yapılmaktadır.
Kullanıcılar tarafından gönderilen resimler, profile fotoğrafları ve videolar NFS sistemi ile sunucularda depolanır. NFS sistemi ile web sunucusu ile web servis sunucusunun aynı dosya sistemini kullanabilmesi sağlanır.

Mobil
Mobil uygulamalarında kullanıcışifresini unutursa “parolamı unuttum” yazısına basarak girmiş olduğu e-mail uygulamasına web servis aracılığı ile e-mail göndermiş olur. Eğer üyeliği yoksa Üye olun yazısına tıklayarak ad-soyad, kullanıcı adı, E-mail adresi ve şifre bilgilerini girerek üye olabilir. Üye olabilmek için kullanıcı adı ve e-mail adresinin daha önce kullanılıyor olmaması gerekmektedir.

Mobilde giriş yapıldığında ana sayfaya yönlendirilir. Bu sayfada kişinin takip ettiği kişilerden ve abone olduğu kafelerden paylaşımlar görüntülenir. Bu ekranda gönderileri beğenebilir, beğenmeyebilir, alıntılayabilir yada yanıtlayabilirsiniz. Ayrıca gönderinin detaylarına giderek gönderiye gelen yanıtları görebilir ve sizde yanıt yazabilirsiniz. Ekranın yan sekmesinde bildirimler ekranı bulunmaktadır. Bu ekranda sizi takip edenleri görebilir, gönderilerinizi kimlerin beğendiğini görebilir ve herhangi bir paylaşımda sizden bahsedilirse bunun bildirimini almış olursunuz. Mesajlar sekmesinde size gelmiş olan mesajları görüntüleyebilir, yeni mesaj yazabilir ve diyalogları görüntüleyebilirsiniz. Kafe sekmesinde istediğiniz kafeye olabilir ve istemediğiniz kafeden abonelikten çıkabilirsiniz. Ayrıca bu kafelerin gönderilerini görüntüleyerek sizde paylaşım yapabilirsiniz.

Arama ekranında son 1 hafta içinde atılmış popüler olan hashtagleri görebilir ve bu hashtaglerin paylaşımlarını görüntüleyebilirsiniz. Aynı ekranda gönderilerde ve hesaplarda arama yapabilir, kullanıcıları arayabilirsiniz. Arama sonuçlarının detaylarına giderek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Anasayfanın sol üst tarafında bulunan icona basarak kendi profilinize gidebilirsiniz. Kendi profilinizde paylaştığınız ve alıntıladığınız paylaşımları görüntüleyebilir, takipçilerinizi görüntüleyebilir, sizi takip eden kullanıcıları görüntüleyebilir, beğendiğiniz paylaşımları görüntüleyebilirsiniz. Bu ekranda sağüstte bulunan ayarlar iconuna tıklayarak kendi Finkafe kullanıcı ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki ayarlardan ad-soyad bilgilerinizi, e-mail adresinizi, biyografinizi, doğum tarihinizi, telefon numarası gibi bilgilerinizi girebilirsiniz. Eğer e-mail adresi değiştirilirse kullanıcının girdiği yeni e*mail hesabına bir doğrulama maili gönderilir. Bu mail onaylanarak yeni e-mail aktivasyonu başarılı bir şekilde onaylanmış olur. Eğer telefon numaranızı değiştirir yada yeni bir telefon numarası tanımlarsanız numaramı onayla yazısı belirir ve bu yazıya basarak telefonunuza aktivasyok kodu gönderilir. Telefona gelen aktivasyon kodunu girerek telefon aktivasyonunuzu başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olur ve fink’lerinizi daha uzun bir şekilde yazma fırsatı bulmuş olursunuz. Profilimi gizle kutucuğunu işaretleyerek profilinizi gizli olarak tanımlayabilir, yani başkalarının sizin profilinizi görüntüleyebilmesinin önüne geçmişolursunuz.Hesabımı dondur diyerek ise hesabınızı pasif hale getirebilirsiniz.

Avantajları
Diğer sosyal medyalardan en büyük farkı bünyesinde barındırdığı kafelerle paylaşımların belli konu başlıkları altında toplanmasıdır. Bu sayede kişiler istedikleri kafelere abone olarak bu kafelerden gelen gönderileri görebilecek ve kendi sayfalarında paylaşım kalabalığının önüne geçilmiştir.
Android ve İos işletim sistemli mobil telefonlarlada uyumlu olduğu için internetin bulunduğu heryerde Finkafe hizmetlerinden faydalanılabilmektedir.
Finkafe Ekibinde Kimler Var?

Tümüyle Türk mühendisleri tarafından oluşturulan bir projedir finkafe.

Türkiye'nin yüzde yüz yerli sosyal medya sitesi

Finkafe

Tweetle

FINKAFE İLE BENZER GİRİŞİMLER

Urbansurf
Videolu İçerik
Urbansurf nedir? Urbansurf, gezginlerin ufak gruplar içinde sosyalleşebildikleri ve deneyimlerini paylaşabildikleri mobil bir...
TELEPORTER
Dünyanın neresinde olursa olsun sizin gibi bu sistemi kullanan diğer arkadaşlarınızı da...
Sorcial
Videolu İçerik
2016 yılında yayına alınan sorcial projesi ile sosyal medya platformlarındaki kullanıcı adlarınızı...
Scorp
Videolu İçerik
Scorp kullanıcıları belirli kategorilerle ilgili yorumlarını hazırladıkları videolarla paylaşıyor ya da yeni...
RushApp
RushApp; oyuncuları ve oyun ile ilgili her şeyden keyif alan insanları buluşturan...
Runnery
Katılmak istediğiniz koşu, maraton, macera yarışı ve triatlon yarışlarının yer, tarih, kayıt...

FINKAFE İLE BENZER İŞ FİKİRLERİ

Vural Egemen 7 ay önce
Tecrübeleri Paylaşma

Hepimizin bazen belli konularda yardım alması gerekir ve doğru kişiyi bulamaz ve yine hepimizin hayatın belli bölümlerinde kendince ders çıkardığı konular ve tecrübeleri vardır. Bazen...

Harun 7 ay önce
Adil Kullanım Kotası

İnternet paketi kullanımı hepimiz için büyük bir sorun internet paketimiz belli bir noktada bitmesi ve daha paket süresinin dolmaması büyük bir problem yaratabiliyor. İnternet paketimiz...

Başak Damla 5 ay önce
İndirimci Firma

Pek çok firma, belli zamanlarda satış yaptığı ürünler için belli indirimler yapmaktadır. Aynı zamanda basit şeyler karşılığında indirim kuponları verenler de vardır. Fakat bizlerin sürekli...

home search notifications 1 person
X
X