"bir miktar eğlence olmadıkça; hiçbir şeyi başaramazsınız."
-Anonim

Clefiks Girişimi

Clefiks

Clefiks Girişimi Hakkında

Girişim Özeti

Clefiks (Clef: Sol Anahtarı) bir dijital müzik platformudur. Uzun zamandır aşina olduğumuz çoğumuzun kullandığı büyük müzik platformları gibi aslında. Fakat Clefiks'in hedeflediği kitle o büyük platformların kitlesi değil elbette.

Bu bizi fazla klişe yapardı. Hedef aldığımız kitle, amatör diye tabir edilen stüdyo görmemiş sanatçılar ve onları zevkle dinleyen müziksever kitle. Yani amatör şarkılar ve amatör sanatçılar! Yarattıkları özgün içeriklerle sadece belli bir yerde kalmış olan sanatçıları kendi bünyemize katıp onları hedefledikleri kitlelere, bu işin endüstrisine yollamayı amaçlıyoruz.

İş Modeli

Clefiks, birbirini sürekli tekrar eden, hep aynı sesleri duyduğumuz stüdyo müziklerinden sıkılmış bir kitlenin içinde yaşayan iki genç arkadaşın bir gün canına tak etmesinden sonra ortaya çıkmış bir projedir. Böyle bir projenin eksikliğini fark ettiğimizde "Neden yok?" sorusunu sorduk. Cevabı biz bulamadık. Cevap bulamamamız bizi daha da hırslandırdı ve proje için kolları sıvadık.

Pazar ve Rekabet

Clefiks, belirttiğimiz gibi amatör diye tabir edilen stüdyo görmemiş sanatçılar ve onları zevkle dinleyen müziksever kitleyi hedef alan bir proje. Bu kitlelere ulaşabilmek şuan için kısıtlı birkaç yer ile mümkün. Ama bu kitleleri birleştirebilecek özel bir proje yoktu. İşte Clefiks bu açığı kapatmak için oluşturuldu. Pazar olarak düşündüğümüzde çok geniş bir potansiyel kitle yelpazesi mevcut. Müziğin türü değiştikçe kitle de değişim göstermekte. Bu nedenle Clefiks'in hem dinleyici kitle hem de sanatçı kitle bulma ya da bulamama gibi bir sorunu yoktur.

Clefiks Ekibi

Clefiks Hakkında Önemli Gelişmeler

Henüz hiç önemli gelişme yok
Clefiks Yorumları
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Girişiminizi Tanıtın
Clefiks Girişimi İle Benzer Girişimler
Instagram
Takip et