"kedi hayallerinizi gerçekleştirin ya da bir başkası, onun hayalini gerçekleştirmeniz için sizi işe alacaktır."
-Farrah Gray

Cinema8 Interactive Video Technology Girişimi

Be Part Of Your Story
Cinema8 Interactive Video Technology

Cinema8 Interactive Video Technology Girişimi Hakkında

Cinema8 Türkiye’nin ilk interaktif video platformudur. Kurumların ve bireylerin video ihtiyaçlarını prodüksiyon, barındırma, yayınlama, analitik raporlama gibi özelliklerle karşılayan Cinema8 bir Gobito Bilisim Teknolojileri ürünüdür.

Güçlü altyapısı ve sunduğu araçlar yardımıyla izleyiciyi videodaki kurgunun bir parçası haline getirmektedir. E-öğrenme, oyunlaştırma, satış pazarlama, eğlence gibi alanlarda interaktif videonun kullanımını yaygınlaştıran Cinema8, Türkiye’de ve dünyada özellikle e-öğrenmedeki pazar payını giderek arttırırken dünyada ilk dört şirket arasında sayılmaktadır.

İzleyicinin eğitime katılımını en üst düzeye çıkararak, e-öğrenmeye yön vermektedir. Kurumsal ve bireysel kullanıcıların sadece ihtiyaçlarına uygun özelliklerinden faydalanmaları için modül sistemi ile kiralanmaktadır.

Cinema8, Türkiye, İngiltere, USA olmak üzere 3 ülkede ofisi bulunmakta ve Türkiye’deki interaktif video ihtiyacını karşılarken özellikle Avrupa’da da tanınmaya başlayarak müşteri sayılarını arttırmaktadır.Cinema8 Modülleri:

 • İnteraktif Video
 • 360° İnteraktif Video
 • Barındırma ve Yayınlama
 • Canlı Yayın
 • Kurumsal Tube
 • Analitik  

Interaktif Video:

Interaktif Video tüketicilerin ilgisini çekmek ve dijital pazarlama hedeflerine ulaşmak için birçok markanın kullandığı yeni bir medya biçimidir. İzleyiciler klasik pasif video yerine etkileşime geçerek hikayeyi yönlendirir ve yönetebilir. İnteraktif videolar oyunlaştırma, eğlence kavramlarını bir araya getirerek katılım oranını arttırır. Cinema8’in bu platformda sunduğu araçlar sınırsız ve çok çeşitlidir.

Storyflow özelliği ile interaktif videolar birbirlerine direkt olarak ya da sorulara verilecek olası cevaplara göre bağlanabilir.  Storyflow, interaktif videoların kurgularını planlamayı sağlayan ve bu kurguları şematize eden bir araçtır.


360 Interaktif Video:

Küresel ya da üç boyutlu olarak da bilinen 360° etkileşim biçimini değiştiren sürükleyici bir medya teknolojisidir. 360° video sayesinde izleyici, kendisini videonun içinde hissederken Arttırılmış Gerçeklik’in bir parçası olarak keşfeder, deneyimler ve  videoya yön verir.


Barindirma ve Yayinlama:

İnteraktif ve klasik videolarınız Cinema8’de barındırılır ve yine Cinema8’den yayınlanır.

Akamai CDN ile özel ve coğrafi olarak dağınık sunucular kullanılarak, içerik dağıtım ağı, içeriği birden fazla konumda önbelleğe alarak ve en yakın sunucuyla içerik isteklerini yerine getirerek teslimatı hızlandırır. Cinema8 çözümü olan Hibrid Video Mimarisi ile çok şubeli kurumlarda daha da ileri çözümler kullanılmaktadır.


Canli yayin:

Herhangi bir kod, program ya da eklenti olmadan bir RTMP linki ile canlı yayınınız izleyiciye ulaştırılır. Canlı yayınınız kaydedilebilir ve kaydedilen yayınlar interaktif hale getirebilir.


Analitik:

İnteraktif veya klasik videolardaki ısı haritasına, kullanım, lokasyon, cihaz ve tarayıcı, kullanıcı etkileşimlerine, interaktif videoya kaydedilen videolara gösterge panelinden, ekrandan ya da bilgisayarınıza indirelecek dosya yardımı ile erişilir. 


Enterprise Tube:

Online video platformlarında bulunan kurumların kendi videolarını akıtabileceği ve interaktif videolarını yükleyip, kendi kanallarını ve çalma listelerini oluşturmalarını sağlayan özel bir tube hizmetidir. En yeniler, en çok görüntülenenler, son eklenenler gibi sınıflandırmalar yapılmasını sağlarken, beğen/beğenme/oyla gibi özellikler de sunar. Kurumsal kullanıcıların kolayca giriş yapabilmesini sağlayarak, Single-Sign-On ile tüm sistemlere entegre edilebilmektedir. Enterprise sistemlere de entegre edilebilmektedir.


Hizmetleri: 

 • Online video platformlarından telifsiz videoları ya da kendi videolarınızı almak ve bu videoları interaktif video haline dönüştürmek
 • Cinema8 Creative Studio ham video üzerinde sürükle bırak özelliği ile katmanlara farklı türdeki nesneleri eklemek (soru, resim, video, form gibi...)
 • Ayrıntılı analitikler
 • Embeded, sosyal medya, link gibi farklı türlerde paylaşım
 • İnteraktif videoları barındırmak ve yayınlamak
 • SCORM paketi almak


Cinema8 Interactive Video Technology Ekibi

Cinema8 Interactive Video Technology Hakkında Önemli Gelişmeler

Henüz hiç önemli gelişme yok
Cinema8 Interactive Video Technology Girişimin Tanıtım Videosu
Cinema8 Interactive Video Technology Yorumları
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Girişiminizi Tanıtın
Cinema8 Interactive Video Technology Girişimi İle Benzer Girişimler
Instagram
Takip et