"hayatta başarılı olabilmenin en önemli unsuru özgüvendir."
-Sezai Özarslan
Girişimcilik ile Alakalı Harika 5 Blog Önerisi

Girişimcilik ile Alakalı Harika 5 Blog Önerisi

  • 4 DK
  • 10-03-2021
  • 0 yorum
  • 3K

Girişimcilik ile Alakalı Harika 5 Blog Önerisi

Başarısızlık=Başarı

Girişimci olmak isteyen ya da hali hazırda girişimci olan kişiler için işlerini kolaylıkla geliştirmeleri son trendlerden haberler olarak işlerini daha fazla büyütmelerine yardımcı olabilecek en iyi 5 blog listesi.

En iyi 5 blog;

https://seths.blog/
https://www.garyvaynerchuk.com/blog/
https://mixergy.com/
https://www.womenonbusiness.com/
https://www.startups.com/

Bir işe başlamak belki de hayatta alınabilecek en zor kararlardan biridir. Özveri, sıkı çalışma, tutarlılık ve beraberinde yeniliklere ayak uydurma getirir. Mağazanızı ya da ürünlerinizi sıfırdan inşa etmek ve satılabilir hale getirmek için çok fazla mesai yapabilirsiniz. Bu belki yıllarınızı alabilir.

Girişimciler ilk başladıkları zaman, zamanın birçoğunu yeni başladıkları işe ayırırlar. Bazı makalelerde veya raporlarda denk geldiğim üzere girişimciler girişimlerini inşa etmek üzere haftada 100 saatten fazla zaman harcıyorlar. Zamanı sadece kendi girişimimiz için ayırdığımızdan çevremizde olan yenilikleri kaçırmamız oldukça büyük ihtimaldir. Bazen tek bir blog yazısı sizin 2 günde yaptığınız işi 1 saate indirebilmenize yardım edebilir işte bu yüzden oldukça değerlidir.

Girişimciler için oluşturulan blog siteleri bizlere adeta ışık tutmakta ve birçok konuda yardımcı olmaktadır. Bahsi geçen yazılarda kişilerin 10-15 yıllık tecrübelerini 10 dakika gibi kısa sürede kendimize alabiliriz. Sizler için yaptığımız girişimcilik ile alakalı 5 blog önerisine yakından bakalım.

Seth Godin


Set Godin günümüzde en iyi ve yaygın tanınan pazarlamacılardan ve eğitimcilerden biridir. Godin’ in genellikle pazarlama, büyüme, gelişim, iş dünyası üzerine kitapları vardır. Ayrıca Yahoo’da görev almış ve 500’ün üzerinde şirkete danışmanlık yapmıştır.
Onun bloğundan birçok konu hakkında fazlasıyla bilgi alacaksınız. Adeta bir maden gibi çok değerli bilgiler içermektedir. Bu blog yalnızca girişimciler için değil pazarlamacılar içinde vazgeçilmek bir blog haline gelmiştir.

Gary Vaynerchuk


Dijital Pazarlamaya ilgili bir kişiyseniz Gary’yi kesinlikle duymuşsunuzdur. Dijital Pazarlamanın öncülerinden olarak kabul edilir sadece internetten pazarlama yaparak 60 milyon dolarlık bir iş kurdu. Gary’nin hikayesi aslında babasından gelmektedir. Babası şarap işi yapmaktadır ve işleri gayet iyi gitmektedir fakat bir türlü babasının işinde bir ilerleme yoktur sürekli aynı şekilde rutin olarak devam eder. Gary babasının işini online taşıyarak işleri fazlasıyla geliştirmiştir.
Girişimciliğin her alanında Gary’e rastlayabilirsiniz kendi birçok sosyal platformu aktif olarak kullanmaktadır.

Mixergy


Bu sitenin arkasında aslında yıllık satışlarında 30 milyon dolardan fazla kazanç elde eden Andrew Warner bulunuyor. Girişimciler için başlangıçta fayda sağlayabilecek içerikler mevcuttur. Girişimciler için çeşitli kurslarda mevcuttur.

Women on Business


A’dan Z’ye bilgi öğrenmek isteyenler için faydalı bir kaynak. Kadın girişimciler için vazgeçilmez önemli bir kaynaktır. Sigorta, muhasebe, işe alım süreçleri gibi birçok konuda bilgiler barındırıyor.
Dünya çapında girişimcilik üzerine en önemli kaynak haline gelmiştir.

Startups.co


Bu blog genelde küçük işletme sorunlarına odaklanmıştır fakat her konuda bilgi bulabilirsiniz. Girişimcilikte başlangıç hataları, başarısızlıklar hakkında röportajlar bulunmaktadır.
"Girişimcilik ile Alakalı Harika 5 Blog Önerisi" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et