"her yeni gün ikinci bir şanstır."
-Anonim
Girişimcilerin Verimli Kalmasında Renkli Işıkların Önemi

Girişimcilerin Verimli Kalmasında Renkli Işıkların Önemi

  • 3 DK
  • 26-11-2018
  • 0 yorum
  • 2K

Girişimcilerin Verimli Kalmasında Renkli Işıkların Önemi

Başarısızlık=Başarı

Renkle etrafımızdaki dünyayı oluşturuyor. Bitkiler, güneş enerjisini emmek için renk kullanıyorlar. Hayvanlar, yırtıcı hayvanlardan saklanmak veya arkadaşlarını çekmek için renk kullanıyorlar. İnsanlar renkleri, kültürel, sosyal, pozitif ve negatif olan sonsuz çeşitli şekillerde kullanıyorlar. O zaman renkler hayatımızı milyonlarca ufak detaylarda etkiliyor.

Sadece işinizin rengi değil, ofis alanınızın rengi de sizin verimliliğinizi etkileyebilir. Yeşiller ve maviler gibi doğal tonlar refah duygusunu aşılar ve aynı zamanda odaklanma, verimliliği sağlar. Kırmızı gibi sıcak renkler ise tutkuyu ön plana çıkartır. Bu yüzden kırmızı renk sevgililerin rengi olarak bilinmektedir. Sarı rengi de yenilik için yararlı, enerjik ve ferahlatıcı duygular uyandırır.

Fikirlerin Verimliliğini Artırma

Son zamanlarda ofis ve çalışma alanları üzerinde renklerin bilinçli kullanıldığı görülmektedir. İş yerlerinin ve ofislerin değişen iş durumuna duvarlarındaki renkler değiştirilmek istenirse sıkıntı çıkabilecektir.  Bunun için aydınlatma bir çözüm olabilmektedir.

Modern gelişmeler, iyi ışıklandırma uygulamalarına dair yaygın olan bilgimizi değiştiriyor. Sıcak ışıklara karşı serin, parlak mavi- beyaz LED’ler daha sıcak sarı-beyaz akkor ampuller tercih edilebiliyor. Beyaz ışıklardaki değişiklikler bile ofis alanları için özelleştirildiğinde üretkenliği ve yaratıcılığı etkileyebilir.

Uygulamalar, uzaktan kumandalar, Bluetooth bağlantılar ve programlanabilir sistemler aracılığıyla ampulleri yeniden boyamak ve yeniden dekore etmek zorunda kalmadan değişen yoğunluklarda binlerce renk sunulmaktadır. Ofisiniz için üretken bir mavi ton ister misiniz? Hemen ışıklarınızı maviye ayarlayın. İş bittikten sonra rahatlamak istiyorsanız ışıkları açık renk yeşille değiştirebilirsiniz.

Kişiye Özel Çözümler

Akıllı bir aydınlatma sistemi kullanmanın en büyük yararı, ister kurumsal bir ortamda isterseniz evde kendi tercihlerinize göre ayarlayabilmenizdir. Herkesin tercih ettiği renk aynı olmayabilir. Özellikle girişimcilerin odaları farklı çalışma dekorasyonlarındadır. Bunun için kişiye özel renk seçeneklerinin olması avantaj sağlar. Bunun için ihtiyacının olan tek şey, akıllı bir ampul sistemidir.

Doğal Renkler

Akıllı ampüllerin kurulması, verimliliğinizi hemen 2 kat artırmayacaktır. Bunun için denenebilecek çeşitli oda ve keşfedilecek çok fazla psikolojik ve biyolojik etmenleri bulunmaktadır. Akıllı aydınlatma doğal bir iş akışının devam etmesinde etkindir.

Tamamen renk ayarlı aydınlatma kullanmak, henüz girişimciler için çok yeni bir alandır. Mükemmel renkleri ayarlamak için takip edilmesi kolay kılavuzlar yoktur. Öz farkındalık gerektiren ve optimize etmek için kişisel verilerden yararlanılabilecek bir alandır. Denemeye değer görüyorsanız hemen harekete geçmelisiniz.

"Girişimcilerin Verimli Kalmasında Renkli Işıkların Önemi" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et