1. Girişimcilerin İş Dışında Yapabileceği 8 Sosyal Aktivite
Girişimcilerin İş Dışında Yapabileceği 8 Sosyal Aktivite

Girişimcilerin İş Dışında Yapabileceği 8 Sosyal Aktivite

  • 29-06-2018
  • 0 Yorum

Girişimcilik, son derece zorlu, emek isteyen ve zamanınızın çoğunu harcamanızı gerektiren bir serüvendir. Bu serüvende karşınıza birçok zorluk çıkacak ve işten eve geldiğinizde adeta kendinizi bitmiş bile hissedeceğiniz durumlar da olacaktır. Bu yüzdendir ki, bir girişimci işten arta kalan zaman diliminde mutlaka ama mutlaka zihnini resetleme, beynini arındırma ve deyim yerinde ise tekrar kendine gelme anlamında bir şeyler yapmak zorundadır.

Girişimcilerin işten arta kalan zaman dilimlerinde uygulaması için bizler de birkaç öneri hazırlamak ve girişimci bireyin zihnine katkıda bulunmak istedik. Şimdi gelin girişimci bireyin, yoğun girişimcilik serüveni içerisinde kısa molalar vererek gerçekleştirebileceği 8 sosyal aktiviteye daha yakından bakalım…

Fit Olmak İyidir

Girişimci bireyin iş dışında yapabileceği en güzel aktivite sportif aktivitelerdir. Girişimci birey iş sonrası üye olduğu herhangi bir spor salonuna gidip, hem terini hem stresini atabilir. Bunun dışında kendi evinde kurduğu bir spor odasında ya da doğada kendi başına yapabileceği sportif faaliyetler ile de girişimci birey zihnini rahatlatabilir.

Fit olmak tabiî ki sadece fitness yapmak ile ilgili değildir. Girişimci birey yoga gibi, pilates gibi hem bedeni rahatlatıcı hem de ruhu arındırıcı egzersizlere katılarak, günlük stresini rahatlıkla atabilir, yeni gün için enerji depolayabilir.

Sinema Ufku Açar

Girişimci bireyin iş dışında yapabileceği en güzel aktivitelerden biri de bir arkadaşı ile ya da eşi ve çocukları ile gideceği güzel bir sinema filmidir.

Günlük iş stresinden yorulan beynini keyifli bir film izleyerek dinlendirmeyi başaracaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta özellikle hafta içi aksiyon dozu yüksek, gürültüsü fazla ve gerginliği had safhada olan filmler yerine daha sakin tempoda ilerleyen ve ruha iyi gelen filmlerin tercih edilmesinin daha doğru olacağıdır.

Müzik Ruhun Gıdasıdır

Hepimizin son derece net bir biçimde bildiği bir laf vardır ki O da; “Müzik Ruhun Gıdasıdır.” lafıdır.

Girişimci bir bireyin yine iş dışında yapabileceği en keyifli aktivitelerin başında da bir müzik etkinliği gelmektedir. Girişimci birey, sevdiği bir müzik grubunun ya da solistin konserine gidip, ruhunu besleyebileceği gibi, kendi evinde çalacağı keyifli bir müzik ile de kendi kendini motive etmeyi başarabilir.

Buradaki önemli nokta yine son derece gürültülü, beyninizi zonklatıcı ve hafta içi yorgunluğunun üzerine bir de yepyeni beyin yorgunluğu ekleyebilecek potansiyeldeki müzik tarzlarının yerine slow tonlarda, özellikle klasik müzik tarzında dinlenebilecek dinlendirici müziklerin tercih edilmesinin doğru olacağıdır.

Temiz Havada Koşmak İyi Gelir

Doğa ile iç içe olmak, temiz havada koşu yapmak, tüm gün masa başında yorulan bacaklarınızı çalıştırmak ve bedeninizi yeni güne hazırlamak için son derece etkili bir sosyal aktivite tarzıdır.

Evinize yakın bir sahil şeridiniz var ise ya da dağ, orman gibi bölgelere yakın iseniz yapacağınız yorucu olmayan, zihninizi arındırıcı ve tüm gün adeta kasılmış bedeninizi rahatlatıcı kısa süreli bir koşu, size son derece iyi gelecek bir sosyal aktivite tipidir.

Maça Gitmenin Verdiği Haz

Girişimci bir bireyin iş dışında yapabileceği en coşkulu, en tutkulu ve en stres atıcı aktivitelerin başında bir spor karşılaşmasına gitmek gelir.

Bu karşılaşma tuttuğu bir futbol takımının maçına gitmek olabileceği gibi, kendi şehrinde gerçekleşen uluslar arası bir spor organizasyonuna, Örneğin, bir Tenis, bir Basketbol organizasyonuna bilet almak ve sevdikleri ile tribünden canlı canlı maçı izlemek de olabilir.

Burada önemli olan yine işin dozunu kaçırmamak, stres atmak yerine sinirlerinizin bozulmasını sağlayıp, daha çok heder olmamaktır.

Hayatın Kendisi Tiyatro’dur

Girişimcilik uğruna hayatını heder etmiş bir bireyin yine iş haricinde yapabileceği en keyifli aktivitelerin başında sanatsal faaliyetler gelmektedir.

Örneğin oturduğunuz yere yakın küçük bir tiyatro salonunun aylık etkinlik takvimini edinebilir. İçerisinden seçtiğiniz birkaç tane oyuna veya gösteriye bilet alabilirsiniz. Emin olun ki, günlük iş yaşantınızın omuzlarınıza yüklediği stres, bir sanat etkinliği sırasında kuş olup uçacaktır.

Bir Bisiklet Etkinliğine Katılın!

Özellikle doğada bisiklet sürmek son derece faydalı bir sosyal aktivitedir. Günümüzde birçok bisiklet sürme etkinlik topluluğunun olduğu ve sosyallik adına oldukça önemli bir hale gelen bisiklet sürmenin yarattığı etkileri düşünüldüğünde bu aktivitenin girişimci bireyin gelecekte vazgeçemeyeceği bir olgu olabileceği söylenebilir.

Tabi ki illa bir bisiklet sürme etkinliği topluluğuna üye olmanız gerekmez. Kendi bireysel bisikletiniz ile sahilinizde ya da size yakın herhangi rahat bir bisiklet yolunda yapacağınız sürüş aktivitesi, hem bedeninizin hem zihninizin rahatlaması için oldukça faydalı bir aktivite tarzıdır.

Deniz Kenarında Öylece Oturun!

Bazen deniz kenarında öylece oturup, ruhunuzu dinlendirmek de sizi en fazla rahatlatacak sosyal aktivitelerden biri olabilir. Tabiî ki bu aktivitenin sosyallik açısından değerlendirilip, değerlendirilmeyeceği bilinmez ama girişimcilik adına hayatını heder edebilme riskini göze almış ve tüm gün bu iş için uğraşan bireyi son derece rahatlatacağı kesindir.

  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Lojistik
Tüketicilerin ulusal pazarda bulamadıkları ürünleri gezginler vasıtası ile ulaşılabilir kılmayı hedefleyen global bir platformuz. Bu sayede gezginler mevcut haklarını kullanarak getirdiği üründen para kazanabilirken, tüketiciler de küresel pazarlara erişim sağlayabiliyor. Temel olarak 3 adet gelir modelimiz var: 1) Ürün başı komisyon (%8-10 arası) 2) Fastzone isimli ek paketimiz ile 24 saat süreli hızlı ürün talebi ilanı ekleyebilecekleri bir nevi reklam alanı. 3) Özellikle havayolu ile ulaşımda bagaj paylaşımı yapılmasına olanak sağlayan modülümüzden elde edeceğimiz komisyon.
Motivasyon Videoları
Samsunlu Nazif Özdikici, 68 yıldır Ali Baba Bakkaliyesi'ni 'Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın" ilkesiyle ayakta tutuyor. Kaynak: Trt Haber, ...
Finans
Şirketlere, para kazandıran tekliflere pazarlama zekası, finansal ödeme ve mobil kullanım kolaylığı katarak hızla satışları artıran bir çözümdür. 
Sağlık
Psikologofisi.com; psikolojik desteğe ihtiyaç duyan kişilerin sistemdeki online psikologlarımızdan günün diledikleri saatinde ve uygun fiyatlarla destek alabildikleri bir online psikolojik destek platformudur. Psikologofisi.com'da dilediğiniz psikoloğu seçebilir, isminizi bile vermeden tamamen anonim olarak, 1 daikakada video görüşme ya da telefon yoluyla psikoloğunuzla görüşmeye başlayabilirsiniz.
Girişimcilik
Başarılı insanların yaptıkları işleri, çalışkanlıklarını ve işlerine olan bağlılıklarını kimse inkar edemez. Bu kişiler ...
Girişimcilik
Kaan Gülten'in pazarlama deneyiminden alıntılanmıştır. Ülkemizin kriz dönemlerinde, kola tüketmeyelim, dolar bozduralım, şuna yasak ...
home search notifications 1 person