1. Girişimciler sermayeyi nasıl artırır?
Girişimciler sermayeyi nasıl artırır?

Girişimciler sermayeyi nasıl artırır?

  • 4-10-2018
  • 0 Yorum

Girişimcilerin sermayeyi nasıl artırdığı ve birkaç yıl boyunca parayı nasıl yönettiği hakkındaki süreçten sizlere bahsetmek istiyoruz.

 

İnsanlara Paradan Bahsederler

Nasıl biriktirdiklerinden, nereye ne kadar harcama yaptıklarından…

Birçok girişimci, kendilerini finansal yönetim konusunda eğitmeye odaklanmaktadır. Kesinlikle, iyi bir finans yöneticisi, büyük finansal danışmanlar ve hatta daha iyi muhasebeciler bulmalısınız. Ama para kazanma, kâr etme ve tutma yeteneğiniz takımınızdaki insanlarla başlar. Ve maalesef bazen orada bitip gider. Hızla ölçeklemeye başladığınızda özellikle önemlidir.

 

Nasıl Gelir Elde Edersiniz?

Bir kurucu olarak kuruluşunuzun satışlarına yakınsınız. Muhtemelen raporları gözden geçiriyor ve hala teklifleri ve fiyatlandırmaları biliyorsunuz. Ancak, ekibinizin anlayışı için samimiyetinizi gelir kaynaklarınızla karıştırmayın. Pareto ilkesi - 80/20 kuralı - gerçektir. Müşterilerinizin yüzde 20'si, gelirinizin yüzde 80'ini oluşturur. İnsanlar, yüzde 20'nin kim olduğunu biliyor mu?

Ancak, bilmek yeterli değildir. İnsanların çabalarını, faaliyetlerini ve sevgisini en önemli yüzde 20'ye odaklıyor mu? Özellikle hızlı büyümede bunlar gözden kaçabilir.

 

Paranın Maliyeti Ne?

Paranın maliyetini açıklamak her zaman zor olmuştur. Birisi bir işletmeyi yönetmediğinde, para almaması ve işveren ücretlerini ödemeleri, bunun üzerinde komisyonlar, faiz ödemeleri ya da bunun üzerine vergiler ödemeleri gerekmiyor.

Kişilerinize, önceden ödediğiniz belirli maliyetleri neden ihtiyacınız olduğunu anlamalarına yardımcı olun. Alacakları, fazladan alacağın maliyete olan etkisinden dolayı değil, hem gerçek hayatta hem de bankanın gözünde size kredi veren zayıf finansal varlıkların bir işareti olduğunun bilinmemesi için çaba gösterin.

  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kişisel Gelişim
İş görüşmelerinde genellikle benzer mülakat soruları sorulur. “En güçlü özelliğini söyler ...
Motivasyon
İş yaşamının her dönemi zorluklarla dolu... Bu zorlukları aşabilmenin de bazı yolları var. Belirlediğiniz hedefe ulaşabilmeniz için ...
Kişisel Gelişim
Kişisel gelişiminize katkıda bulunmak ve girişimcilik vasfınıza büyük artılar katmak istiyorsanız bu kitapları mutlaka okumanızı ...
Motivasyon
Dijital çağda “abi bak bu kesin kimsenin aklına gelmemiştir” diyerek arama motoruna yazdığınız fikri birilerinin yapmış olması hiç de ...
Kişisel Gelişim
Girişimciler sosyal medya mecraları üzerinden hedef kitlelerine daha çabuk bir şekilde ulaşır ve hedef kitlesinden potansiyel müşteriler ...
Kişisel Gelişim
Harika bir fikir bulmak neden önemli? ‘İyi’ bir fikir ile ‘harika’ bir fikir arasındaki fark nedir? Aklınızda ...
home search notifications 1 person