"Başarısız olursanız bir aslana yem olmazsınız. Sadece yeni bir iş bulmak zorunda kalırsınız."
-Michael Arrington
Girişimciler sermayeyi nasıl artırır?

Girişimciler sermayeyi nasıl artırır?

  • 2 DK
  • 04-10-2018
  • 0 yorum
  • 6K

Girişimcilerin sermayeyi nasıl artırdığı ve birkaç yıl boyunca parayı nasıl yönettiği hakkındaki süreçten sizlere bahsetmek istiyoruz.

 

İnsanlara Paradan Bahsederler

Nasıl biriktirdiklerinden, nereye ne kadar harcama yaptıklarından…

Birçok girişimci, kendilerini finansal yönetim konusunda eğitmeye odaklanmaktadır. Kesinlikle, iyi bir finans yöneticisi, büyük finansal danışmanlar ve hatta daha iyi muhasebeciler bulmalısınız. Ama para kazanma, kâr etme ve tutma yeteneğiniz takımınızdaki insanlarla başlar. Ve maalesef bazen orada bitip gider. Hızla ölçeklemeye başladığınızda özellikle önemlidir.

 

Nasıl Gelir Elde Edersiniz?

Bir kurucu olarak kuruluşunuzun satışlarına yakınsınız. Muhtemelen raporları gözden geçiriyor ve hala teklifleri ve fiyatlandırmaları biliyorsunuz. Ancak, ekibinizin anlayışı için samimiyetinizi gelir kaynaklarınızla karıştırmayın. Pareto ilkesi - 80/20 kuralı - gerçektir. Müşterilerinizin yüzde 20'si, gelirinizin yüzde 80'ini oluşturur. İnsanlar, yüzde 20'nin kim olduğunu biliyor mu?

Ancak, bilmek yeterli değildir. İnsanların çabalarını, faaliyetlerini ve sevgisini en önemli yüzde 20'ye odaklıyor mu? Özellikle hızlı büyümede bunlar gözden kaçabilir.

 

Paranın Maliyeti Ne?

Paranın maliyetini açıklamak her zaman zor olmuştur. Birisi bir işletmeyi yönetmediğinde, para almaması ve işveren ücretlerini ödemeleri, bunun üzerinde komisyonlar, faiz ödemeleri ya da bunun üzerine vergiler ödemeleri gerekmiyor.

Kişilerinize, önceden ödediğiniz belirli maliyetleri neden ihtiyacınız olduğunu anlamalarına yardımcı olun. Alacakları, fazladan alacağın maliyete olan etkisinden dolayı değil, hem gerçek hayatta hem de bankanın gözünde size kredi veren zayıf finansal varlıkların bir işareti olduğunun bilinmemesi için çaba gösterin.

Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın