1. Girişimciler İçin İş Hayatına Dair Öneriler
Girişimciler İçin İş Hayatına Dair Öneriler

Girişimciler İçin İş Hayatına Dair Öneriler

  • 1-07-2016
  • 0 Yorum
Girişimciler; yapacağı işin risklerini bilen, gerçekçi, mücadeleci, kararlı ve cesur kişilerdir. Bir girişimci her zaman öngörülü olmalıdır ama aynı zamanda risk almaktan da korkmamalıdır. Özellikle kadın girişimciler toplumda ve kamusal alanda var olmak, üretken olmak için daha cesur adımlar atmalıdır. Ünlü girişimciler ve hayatları incelendiğinde ilham veren hikayelere tanık olunabilir. Girişimcilik örnekleri ve başarı hikayeleri siz yeni girişimci adaylarını da motive edebilir. Girişimcilerin her zaman aklında tutması gereken altın kuralları sizler için derledik.

Bir iş anlaşması yaparken yalnızca çaba göstermek yeterli değildir.

Mutlaka insanlara ve sokağa kulak vermelisiniz. Öğrenmek için dinlemelisiniz.

İnsanların fikirlerine değer vermeyi bilmelisiniz.

Sürekli yeni fırsatlar için araştırma yapmalısınız. Öyle ki araştırma yapmak yaşam biçiminiz olmalı.

Bir anlaşma yaparken mutlaka konuşmaları kendi lehinize çevirmelisiniz.

Bir başarısızlık ile karşılaştığınız zaman yılmadan devam etmelisiniz. Çünkü başarısızlık iyi bir öğretmendir. Ders alır ve devam edersiniz.

Rakiplerinizden ilham alabilirsiniz ama rakiplerinizi taklit etmeniz imajınızı zedelemekten başka bir işe yaramaz.

İnsanlar ile iletişiminiz güçlü olmalıdır ama insan ilişkilerinde samimiyet ve mesafe dengesi iyi kurulmalıdır.

Sürekli çalışmalı ve işlerinizi geliştirmelisiniz. Dünyanın daha hızlı döndüğü çağımızda hareketsizlik sizi geriye düşürür.

Bazen iş için beklediğiniz fırsat beklemeyi bıraktığınızda gelir.

İnsan ilişkilerinde nezaket sizi bir üst noktaya taşır. Özür dilemek ve teşekkür etmek pozitif yaklaşımlardır.

Network oluşturmak için gösterdiğiniz çabayı işiniz için gösterin. İşinizde başarılı olursanız insanlar gelip sizi bulurlar.

Bir konuşma yaparken cevapları verirseniz insanların ilgisi düşer. Fakat konu ile ilgili düğümleri yavaş yavaş çözerseniz ilgileri konuşmanın sonuna dek canlı kalır.

Olumsuz ve kötümser olmak gerçekçilik demek değildir. Gerçekleri görüp pozitif bir tavır takındığınızda problemlerin nasıl çözüldüğüne şahit olacaksınız.

Her zaman profesyonel bir tavır takının. Profesyonel duruş iş yaptığınız kişileri olumlu yönde etkiler.

Başarısızlıklarınız yoksa başarılarınız kalıcı olmayacaktır. Çünkü her başarısızlık size artı bir deneyim olarak geri döner. Bu yüzden mağlup olmaktan korkmayın.

Özgüvenli olmak her zaman insan ilişkilerinde sizi yukarı taşır. Fakat kibirli olmak sizin başarısız olmanıza neden olur.
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motivasyon
Girişimcilik cesaret ister, girişimciler korkusuzdur, yenilikçidir, atılgandır, aslandır, kaplandır, kraldır... Hep böyle gaz verici, ...
Kişisel Gelişim
Günümüzde teknolojik gelişmelere uyum sağlamak ve bu anlamda çalışmalar yapmak bizler için çok önemli ...
Girişimcilik
Bazı kararlar vardır, şirketlerin bütün kaderini değiştirir.İşte, her biri uluslararası pazarda sektör devi olan şirketleri başarıya ...
Kişisel Gelişim
Şirketlerin çoğunda kök salmış gelenekler, alışılagelmiş uygulamalar vardır. Bütün bunlar yöneticiler tarafından gözü kapalı kabul ...
Kişisel Gelişim
Çalışırken verimlilik oldukça önemlidir. Çoğu çalışan, doğru planlama yapmadığı ve doğru eklentilerden faydalanmadığı için zaman ...
Girişimcilik
Neslihan Akça nam-ı diğer Hanım Ağa ile tanışın. Onun hayat hikayesinde azmin ve Anadolu Kadınının isterse neler başarabileceğinin gurur ...
home search notifications 1 person