"Asla umutsuzluğa düşmeyin; ama eğer düşerseniz, umutsuzca çalışmaya devam edin."
-Edmund Burke
Girişimciler İçin İlham Kaynağı Olacak Nedenler

Girişimciler İçin İlham Kaynağı Olacak Nedenler

 • 7 DK
 • 30-06-2016
 • 0 yorum
 • 574
Girişimciler; yaratıcı fikirleri ile bulundukları sektöre taze bir soluk getiren, cesur, zeki ve atılımcı, riski göze alan ve kurduğu işten kar elde etmeyi amaçlayan kişilerdir. Girişimcilik için yeni fikirler sunan insanlar genellikle diğer insanlar tarafından pek desteklenmezler. Business New Daily gazetesi ise ünlü girişimciler ile röportaj yapmış ve işlerini neden sevdiklerini sormuş. Erkek ve kadın girişimciler bu soruyu yanıtlamış. Bu girişimciler kimlerdir? Sizlere ilham verecek sebepleri derledik.

 1. “Girişimci olmayı seviyorum, çünkü kendi hayatımı kendim düzenleyebiliyorum. İki çocuk annesi olarak müşterilerime randevu verirken çocuklarımın okul ve spor programlarıyla doktor görüşmelerine öncelik verebiliyorum.”


Stacy Haynes, Little Hands Family Services CEO’su ve psikolog

 1. “Girişimci olmak size bir tutku için hesaplanmış risk alma fırsatı verir.”


Francesco Clark, Clark’s Botanicals kurucusu

 1. “Girişimci olmanın en iyi yanı sürekli kendimi keşfetmeme izin vermesi. Her gün yaptığım işe olan tutkumu, zor durumlardaki direncimi ve esnekliğimi yeniden keşfediyorum.”


Alexandra Pierson, springpop kurucusu

 1. “Kendi işimi yapmayı seviyorum, çünkü her zaman ilerleme kaydedebileceğimi hissediyorum. Bu bir blog yazısı olabilir, sosyal medya hesabını yönetmek olabilir, yeni organizasyonlara ulaşmak olabilir. Yani beni meşgul edecek bir şey her zaman var.”


Claire Coder, Aunt Flow CEO’su ve kurucusu.

 1. “Girişimci olmak harika bir duygu, çünkü kendi kaderini kendin belirliyorsun. Daha çok para kazanmak istiyorsan daha çok çalış ve isteğin gerçekleşsin.”


Natalie Bidnick Andreas, dijital içerik pazarlama stratejisti

 1. “Girişimci olmanın en iyi yanı bir şeyi sıfırdan yaratabilmek. Müşterilerime ve çalışkan profesyonellere her gün yeni programlar ve fikirler sunuyorum.”


Kristi Daniels, Thrive 9 to 5 kurucusu

 1. “İstediğim yere seyahat edebiliyorum. İstediğim kişilerle gezebiliyorum. İstediğim şeylerin fotoğrafını çekebiliyorum ki bu benim en büyük tutukularımdan biri.”


Caleb Beal, One Story Road kurucusu ve sahibi

 1. “Kapıda kendi ismimin olması kadar beni daha sıkı çalışmaya yönlendiren bir şey olamaz. Bir iş yönetmek, yani başka insanların durumlarından ve gelirlerinden sorumlu olmak bana dünyanın en çalışkan insanı olma motivasyonunu ve disiplinini sağlıyor.”


Natalie Zfat, The Social Co. kurucu ortağı

 1. “Bence girişimci olmak harika bir şey, çünkü ihtimallerin sonu yok. İstediğin kadar yaratıcı ve yenilikçi olabilirsin. Üstelik bunun mükafatını da alırsın.”


Anneliece Velasco, Fred Astaire Dance Studio of Smithtown sahibi

 1. “Girişimci olmak, bana başarıyı kendimce tanımlamamı sağlıyor. Bir masa başında belirli bir süre oturmam, belli bir sayıda proje üstünde çalışmam ve aylık bir hedefi tutturmam gerekmiyor.”


Danielle Tate, MissNowMrs.com CEO’su

 1. “Girişimci olmak müthiş bir şey, çünkü bir fırsatı çabucak değerlendirmek mümkün oluyor bu sayede. Kurumsal iş hayatımda fırsat yok olana dek karar alınamıyordu. Karar alma mekanizması oldukça hantaldı.”


Peter Pierce, Hampton Salt Co. CEO’su ve kurucusu

 1. “Girişimci olmanın en güzel yanı, kendinizden daha büyük bir şeye katkıda bulunmaktır. Girişimciler sorun çözerler ve insanların ihtiyaç duyduğu ürünleri ve hizmetleri sunarlar. İyi para kazanmak da bunu takip eder elbette. Ancak dünyayı görmek istediğiniz hale getirmeye çalışmak çok daha tatmin edici.”


Matt Wilson, Under30Experiences kurucu ortağı

 1. “Benim işim %100 online. Bu nedenle istediğim ülkede yaşama serbestliğine sahibim. Bu da benim zihnimi açıyor, yeni diller öğrenmemi sağlıyor, dünyayı çok az kişinin yapabildiği kadar tecrübe edebiliyorum.”


Jill Loefler, DreamExploreInspire.com sahibi

 1. “Bir şirketin kurucu olmanın en güzel yanı benim değerlerimi destekleyen bir kültür yaratmak.”


Jessica Greenwalt, Pixelkeet kurucusu

 1. “Girişimci olmak muhteşem bir şey, çünkü kendinizi istediğiniz gibi serbest bırakabilirsiniz. Bu zihin serbestliği de yaratıcılığınızı inanılmaz derecede körükler.”


David Farley, Luxi CEO’su

 1. “Günün sonunda, girişimci olmanın en güzel yanı beni daha iyi bir insan yapmasıdır. Yeni şeyler öğrenmeye, yenilik yapmaya, zorluklara alışmaya, uyum sağlamaya yönlendiriyor. Dünyadaki hiçkimse benim kadar sıkı çalışmıyordur, buna rağmen kendimi geliştirmeyi sürdürüyorum.”


William Kehler, Manhattan Moonshine kurucusu

 1. “Girişimci olmak içinizdeki arzuları gerçekleştirmek gibi bir tatmin sağlar. Bu tür bir tatmin, yalnızca işinizde ilerlediğiniz zaman ortaya çıkar.”


Cody Miles, Brandcave kreatif direktörü

 1. “Girişimci olmak bana önce hayal edemeyeceğim bir kariyere sahip olma imkanı vermiş durumda.”


Lisa Spector, Through A Dog’s Ear kurucu ortağı

 1. “Elde ettiğiniz başarıyı patronun görmesini ve zam yapmasını beklemiyorsunuz. Başarıyı elde ettiğiniz anda zaten kazanmış oluyorsunuz. Mükafatı hemen elde ediyorsunuz.”


Rebecca Bennett, CityFitLA kurucusu

 1. “Kendi markamı birkaç ay öyle kurmuş biri olarak girişimci olmanın en güzel yanının şahane ve güçlü kadınlarla tanışmak ve sohbet etmek olduğunu söyleyebilirim.”


Crystal Etienne, PantyProp kurucusu ve CEO’su

 1. “Girişimci olmanın en sevdiğim yanı size verdiği fark yaratma hissi olduğunu düşünüyorum. Gerçekten bir şey üretiyorum; başkaları adına dosyaların, kağıtların arasında kaybolmuyorum.”


Duke York, Punto Space kurucu ortağı ve finans direktörü

 1. “Yeni işe aldığım kişileri eğitmek, onların gelişim göstermelerini izlemek ve daha sonra şirketin üst düzey yöneticileri olmasını görmek çok tatmin edici bir şey.”


Joan Wan, CloserIQ kurucusu ve CEO’su

 1. “Bence günün içinde inanılmaz derece çalışmış olduğunu bilmek büyük bir gurur ve neşe kaynağı.”


Ron Perry, egniteBIZ kurucusu

 1. “Ben içine kapanık bir insanım. İnsanlarla kendi yöntemimle etkileşim kurmaktan keyif alıyorum. Girişimci olmak beni ofis uygulamalarından ve zaman kaybı olan toplantı ve telekonferanslardan kurtardı.”


Kristin Bales, KJB Writing Services kurucusu

 1. “Çalışma saatlerime kendim karar verebiliyorum. Dünyanın dört bir yanından şahane insanları ekibime alabiliyorum. Şirketin kurucusu olarak şirketin büyüdüğünü gözlemliyorum. Bundan daha heyecan verici ne olabilir ki?”


Carina Tannenberg, Bed of Nails sahibi

 1. “Kendi işimin patronu olmanın en sevdiğim yanı hayatımı kendi önceliklerime, enerjime ve çalışma ritmime göre dizayn edebilmem.”


Elene Cafasso, Enerpace kurucusu ve genel müdürü

 1. “Sosyal bir girişimci ve tasarımcı olarak girişimciliğin ve tasarımın toplumsal değişikliğe yol açabileceğine ikna olmuş durumdayım ve bu durum beni motive ediyor.”


Collen Clines, Anchal Project kurucu ortağı ve CEO’su

 1. “Girişimciliği bir laboratuvar görüyorum. İş fikirlerimi ise bu deneyde kullanılan malzemeler olarak değerlendiriyorum. İşler yolunda gittiği sürece bu malzemelerimi kullanma özgürlüğüne sahibim.”


Neera Mehta, Red Crackle CEO’su ve kurucu ortağı

 1. “Asla işe gidiyormuş gibi hissetmiyorum. Sevdiğim işi yaptığım için bunu iş olarak görmüyorum.”


Darci Upham, CruiseOne franchise sahibi ve tatil uzmanı

 1. “Bana göre bu işin en keyifli kısmı işinizi tüm yönleriyle bilmek, bilmediğiniz alanlarda uzman kişilerden yardım almak, fikirlerinizin filizlenmesini izlemek, kimseden emir almadan hareket etmektir.”


Chris Forlayan, MallforAfrica CEO’su

 
Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın