"Bulunduğun yeri beğenmiyorsan harekete geç. Sonuçta sen bir ağaç değilsin."
-Jim Rohn
Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke

  • 2 DK
  • 15-03-2017
  • 0 yorum
  • 1K
1- ALMANYA

Dünya Bankası'na göre, Almanya gayri safi yurt içi hasılanın %2,83'ünü araştırma ve geliştirme üzerine harcamaktadır. Gelişmiş altyapısı ve teknolojisiyle tam bir girişimci cennetidir.

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke 1

2- JAPONYA

Eğitimli nüfusu ve yenilikçi teknolojisinin getirdiği avantajların yanı sıra Japonya, gayri safi yurt içi hasılasının %3,47'sini araştırma ve geliştirme üzerine harcamaktadır.

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke 2

3- AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

Kolay sermaye erişimi ve dünyanın geri kalanı ile olan bağlantısı ABD'yi listede üçüncü sıraya taşımaktadır.

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke 3

4- BİRLEŞİK KRALLIK

Birleşik Krallık, gayri safi yurt içi hasılasının %1,66'sını araştırma ve geliştirme üzerine harcamaktadır. Ayrıca hem altyapısı hem de nüfusun eğitim seviyesi oldukça gelişmiştir.

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke 4

5- İSVİÇRE

Her konudaki gelişmiş yasal yapısı ve nitelikli iş gücü İsviçre'yi girişimcilik alanında da ön plana çıkarmaktadır. Ülkenin güçlü ekonomisi, düşük kurumlar vergisi ve devlet teşviki ile daha da gelişmektedir.

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke 5

6- İSVEÇ

Tahsilli nüfusa ve şeffaf iş olanaklarına sahip İsveç girişimlere açık bir ülkedir. Bunun yanında hayat kalitesinin ve ortalama yaşam süresinin uzunluğu ile bilinmektedir.

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke 6

7- KANADA

Tüm kültürlere açık olan Kanada, kendini çok kültürlü olarak tanımlamaktadır. Bu bakış açısıyla ve sahip olduğu imkanlarla farklı kültürlerden girişimciler tarafından tercih edilmektedir.

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke 7

8- SİNGAPUR

Dünyanın en temiz ülkelerinden biri olan Singapur son yıllarda teknolojide ve ilaç sektöründe çok büyük bir çıkış yapmıştır. Ayrıca işsizlik oranı çok düşüktür.

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke 8

9- AVUSTRALYA

Hizmet ve ihracat sektörü üzerine kurulmuş ekonomisi ile zengin ülkeler arasındadır. Genç girişimcileri teşvik ederek yenilikçi girişimlere olanak sağlamaktadır.

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke 9

10- HOLLANDA

Araba yerine bisikletlerin tercih edildiği bu ülke, yüksek geliri ve tarımsal ihracatının yanı sıra altyapısı, eğitimli nüfusu ve gelişmiş yasaları ile girişimciler için en iyi ülkeler listesinde yerini almıştır.

Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke 10

 

 
"Girişimciler İçin En İyi 10 Ülke" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et