1. Girişimci Sevgilisi Olanlara Altın Değerinde Tavsiyeler
Girişimci Sevgilisi Olanlara Altın Değerinde Tavsiyeler

Girişimci Sevgilisi Olanlara Altın Değerinde Tavsiyeler

  • 17-07-2017
  • 0 Yorum
İlişkiler üzerinde sosyal ve kültürel hayatın önemli yeri vardır. Bu kadar önem arz eden diğer bir alan ise kişilerin mesleki hayatlarıdır. Mesleki hayat ve tecrübeler karakterin oluşmasında büyük bir etkiye sahiptir. Farklı meslek dalındaki kişilerle kolay anlaşılmayacağı gibi sevgili olunması da biraz zorlayıcıdır. Fakat tüm meslek dalları arasında en zorlayıcı sevgililik ilişkileri girişimcilerle yaşanmaktadır. Girişimci sevgilisi olanlar veya girişimci sevgili adayları olanların muhakkak okuması gereken altın değerindeki tavsiyelerimize başlayabiliriz.

Zamanlarının büyük bir bölümünü iş hayatı veya kişisel gelişim konulu kitapları okuyarak geçirirler


kişisel gelişim konulu kitapları

Gerçek girişimciler başardıklarını çabuk unuturken yeni başarılara imza atmaya hemen koyulurlar. Bulundukları yerden asla memnun olmayan ve sürekli olarak kendilerini geliştirmek isteyen girişimciler bu isteklerini yerine getirmek için çok kitap okular. Başka girişimcilerin hayat hikayelerine ve başarı hikayelerine çok meraklıdırlar. Her yerde kitap bulundururlar. Kitap olmayan yerlerde ise e-kitap ile okuma alışkanlıklarını devam ettirirler.

Hayatım bugünlük çalıştığın yetmez mi?


bugünlük Çalıştığın Yetmez mi

Girişimci sevgiliye en çok kullanılan cümledir. Çünkü kendiişlerini yapan girişimcilerin mesai kavramı veya iş bırakma gibi bir alışkanlıkları yoktur. Nerede, ne zaman ve ne şartta olduklarının hiç önemi yoktur. Sürekli olarak çalışmaya programladırlar. Büyük uğraşlar sonucunda bir öğle tatilinde yemeğe gitseniz veya şirin bir kafede kahve içelim deseniz orada da maillerine bakarlar, sektörü takip ederler veya kendilerine program yaparlar. Yani illa yapacak bir şey bulular. Çok fazla takılmayın belki ilerde düzelir.


Kasa fişlerini toplayacaktırlar. Sakın şaşırmayın ve asla yanlış anlamayın...


kaşa fişlerini biriktirmek

Sanki yediğinizin içtiğinizin hesabını yapıyor gibi görünse de içindeki zalimlıktan dolayı bunu yapmaz. Bu bir alışkanlıktır. İyi girişimciler tüm ay boyunca harcadıklarını ve kazandıklarını en iyi şekilde hesaplar ve tüm giderlerini kontrol etmeye çalışır. İlişkinin süresine göre bu alışkanlık size de sirayet edecektir. Her alışveriş sonrası uzun uzun kasa fişi incelerken bulursanız kendinizi şaşırmayın.

Zaman analizleri meşhurdur


Zaman Analizleri

Girişimciler vakitlerini boşa harcamaktan nefret ederler. Bu yüzden de yapılacaklar listesi her an doludur ve kafalarında sürekli planlar programlar vardır. Size her gün çay kahve saatleri, yemek saatleri ve daha uzun zamanlar ayırıyorsa sevildiğinizi bilin.


Mesai kavramları yoktur


Mesai Kavramı

Aman senin de düzenli bir işin olsun artık. Bu cümleyi yıllarca tekrarlarsanız da hiçbir zaman sabah 9 akşam 5 mesaisi olmayacaktır. Hele yolun başında olan girişimciler birkaç işi sadece kendileri yaptıkları için daha fazla çalışacaklardır. Günün nasıl geçtiğini anlamadım, randevumuz mu vardı? Bir saate kadar iş yerinden çıkıyorum gibi klasik cümleleri sık sık duyacaksınız.

 

Çok soru sorarlar


Çok soru sorarlar

Girişimcilerin beyinleri bilgi merkezli çalışır. Her şeyin bilgisini ve nedenini öğrenmeye çalışırlar. Bu yüzden de sürekli soru sorarak gerçek bilgiye ulaşmayı amaçlarlar. Sizlere de çok sorular soracak ve en ince detayına kadar anlamaya çalışacaktır. Sorulardan bunalmayın ve onu tatmin edecek cevaplar verin.

Tembel insanları etraflarında görmek istemezler


Tembel insanlar

Kendi motivasyonlarını yüksek tutmak ve enerjilerini negatif yönde etkilememek için girişimciler tembel, uyuşuk ve zoraki bir iş yapan kişileri etraflarından uzaklaştırırlar. Her zaman için hareketli, sosyal ve girişken olurlar. Yorgunum, yarın yaparız, erteleyelim gibi kavramları yoktur. Bir işi yapmadan asla bırakmazlar.

Öğrendikleri her şeyi sizinle de paylaşacaktır, dinleyin ve destek olun


dinleyin ve destek olun

Her zaman için başka girişimcilerin hayatlarından ve hikayelerinden bahsederek sömürdükleri tüm bilgileri sizlere aktarmaya çalışacaktır. Bu da sizlere girişimcilik hakkında birçok şey öğretecektir. Onları dinleyin ve konuştukları üzerine muhakkak yorumlar yapın. Bir konu hakkında tartışmak ve sonunda haklı çıkmak için içi içini yiyordur.

Sürpriz yapmayı çok iyi bilirler., gizli romantiktirler


Gizli romantik

Sıradanlıktan ve herkesin başarı diye kabullendiği durumlardan kaçınırlar. Onlar için mutlak bir başarı yoktur. Sürekli olmasa da yaptıkları zaman standartların çok üzerinde sürpriz yaparlar ve çıtayı çok yükseklere çıkarırlar. Sıradan çiçek gönderme, pahalı hediyeler, klasik takılar onların işi değildir. Nutkunuzu tutturacak, afallatacak ve şaşkınlığa uğratacak sürprizler yapar.

Duygu dünyaları zamana göre çok farklı olabilir


Duygu dünyaları

Hayatlarına ve iş streslerine göre duygu durumları da değişiklik gösterecektir. Bu gibi durumlarda alttan alan taraf her zaman siz olmalısınız. Başarıya konsantre olan ancak herhangi bir engel çıkması durumunda değişken bir yapıya bürünebilirler. Bu gibi durumlar en kritik anlarıdır. Biraz sabır ve anlayış her şeyi düzeltebilir.

 
  • Beğen
  • Muhteşem
  • Aynı Kafa
  • Hahaha
  • İnanılmaz
  • Üzgün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Girişimcilik
20. Gamze Çuhadaroğlu593 Milyon TL ciro ve 412 çalışana sahip Nutricia Türkiye'nin CEO'su ve Ortadoğu Bölge Müdürü19. Hatice Kurtar ...
Motivasyon
Her iş mülakatında mutlaka sorulan bir soru vardır: “Sizi neden işe alalım?” Biz de şimdi bu soruyu daha farklı bir açıdan soruyoruz: ...
Girişimcilik
Bir Başarı Öyküsü Müberra ve Yaşar Aydoğan çifti 11 yıl önce Datça’ya tatile gittiler. Bu tatil sürecinden sonra İstanbul’a ...
Girişimcilik
Teknolojinin hızına zor yetişirken, her gün hatta her dakika yepyeni bir şeyle karşılaşırken yeni girişimcilerin adından söz etmeyi ...
Motivasyon
Şirket kurmanın yaşı olur diye bir kural yok. İsteyen ve cesaret edebilen her aklı başında kişinin yapabileceği gibi, birazdan ...
Girişimcilik
Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan IBM’de 12 yaşında bir çocuk olduğunu söylesek ilk tepkiniz ne olurdu? İlk duyduğunuzda, ...
home search notifications 1 person