Genç Girişimcilere 200 Bin Lira Hibe Verileceği Açıklandı!

Genç Girişimcilere 200 Bin Lira Hibe Verileceği Açıklandı!

  • 2 DK
  • 04-09-2018
  • 0 yorum

Genç girişimci adaylarına 200 bin lira hibe verileceği açıklandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı genç girişimci adaylarına Bireysel Genç Girişim (BİGG) programı kapsamında 200 bin lira hibe verileceğini duyurdu. BİGG programı genç girişimcilerin katma değeri yüksek ürünler üretmesini, şirketleşmesini ve ticarileşmesini sağlıyor. Bakanlık, bu anlamda çalışmalar sürdürebilecek olan genç girişimci adaylarına destek verebilecek bu programın startını an itibari ile verdi. BİGG programının 2018 yılı itibariyle ikinci çağrısı bugün açılıyor.

Teknogirişim Sermayesi Desteği başvuruları alanında uzman akademisyen, sanayici ve yatırımcı kişilerin değerlendirmesinden geçiyor. TÜBİTAK ve BİGG işbirliği ile organize edilen bu program ile yeni iş fikirleri sahiplerine geleceği görebilmeleri için muazzam bir destek sunuluyor. Üç aşamalı bir bir süreçten geçecek olan girişimci adayları, TÜBİTAK’ın her aşamayı onaylaması ve uygun bulması sonucunda bir sonraki aşamaya geçebiliyor.

Birinci aşamada genç girişimciler yeni iş fikirlerini uygulayıcı kuruluşlara sunduğu ve uygulayıcı kuruluşların da bu yeni iş fikirlerinin bir iş planına dönüşüp, hayata geçirilip, geçirilmeyeceğini değerlendirdikleri aşamadır.

İkinci aşama ise iş planının çeşitli esaslar çerçevesinde desteklenmeye değer bulunup, girişimciden bir şirket kurmasının istendiği aşamadır. Bu aşamada TÜBİTAK ile kuruluş arasında bir sözleşme imzalanır ve girişimci hibeyi almaya hak kazanır.

Üçüncü aşamada ise kuruluşun performans ve işlevsellik anlamında iyileştirilmesine yönelik aşamadır. Bu aşamada kuruluş proje önerisi hazırlayarak yine TÜBİTAK’a başvurması ve değerlendirme aşamasına tabi tutulması öngörülmektedir.

Tüm detaylar için: http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi/ulusal-destek-programlari/icerik-1512-teknogirisim-sermayesi-destegi-programi-bigg

YORUMLAR