Geçmişteki Başarısızlığın İyi Deneyime Dönüşmesi için 5 Tüyo

Geçmişteki Başarısızlığın İyi Deneyime Dönüşmesi için 5 Tüyo

  • 3 DK
  • 12-09-2018
  • 0 yorum

Hayatta bazen kendi sınırlarını zorlamak ve olduğunuz yerden bambaşka bir yere gelmek için çaba sarf etmek gerekir. Bunun için bazen gerçek anlamda çabalarsınız. Yapmak istediğiniz hamleleri sırası ile yapsanız bile bir türlü olmaz. Ancak belirli süre zarfı sonrasında yapamadığınız şeylerin bir bir çözüldüğünü izlerken hayrete kapılırsınız.  Çok daha iyiye nasıl gittiğinizi gözlemlerken siz bile şaşırırsınız.

İşte bu gibi durumlarda son derece güçlü davranmalı ve olmak istediğiniz yere nasıl gelebilirsiniz, sorusunun cevabını bulmak ve daha da ileri gitmek için sabırlı olmalısınız. Hayatınızda olan değişiklikleri kabullenmeli, ne kadar ileri gidebildiğinizi hazmetmeli ve çok daha ileri gidebilmeniz için neler yapmanız gerektiğinin bir listesini çıkarmalısınız. Bu şekilde hareket ederseniz çok daha ileri gidebilmeniz için elinizde önemli kozlar yer alacaktır.

Hayatta bazen yapamadığınız şeyleri çok daha sonra ve olgunlaşınca çok daha kolay başarabildiğinizi görmek için de birtakım tüyolara ihtiyaç duyarsınız tabiî ki. Şimdi gelin bu başarı yolunun rotasını çizerken nasıl davranmanız gerektiğine daha yakından bakalım…

 

Geçmişi Silin

Daha ileri gidebilmeniz için geçmişe takılı kalmamanız gerekir. Geçmişte başaramadığınız bir mevzuyu tekrar tekrar önünüze getirirseniz, gelecekte başarabileceğiniz bir konuyu es geçmiş olursunuz. Bu nedenle geçmişi bir kalemde silin ve önünüzdeki yeni günlere odaklanın.

Tekrar Denemekten Korkmayın

Asla tekrar denemekten korkmamalısınız. Geçmişte yaşadığınız bir başarısızlık sizi bir şeyi tekrar denemek lüksünden asla alıkoymamalıdır.

Vazgeçmeyin

Tekrar denemekten korkmamalı olduğunuz gibi bir şeyi başarabileceğinize inanıyorsanız ondan asla vazgeçmeyin. Bir kez daha deneyin. Bakın göreceksiniz geçmiştekinden daha kötü olmayacak ve kendinizle gurur duyacaksınız.

Dış Seslere Kulak Asmayın

Bir konuda başarılı olmayı ve geçmişteki başarısızlığınızı tekrarlamamayı istiyorsanız eğer asla ve asla dışarıdan gelen olumsuz seslere kulak asmamanız gerekmektedir. Ne olursa olsun dış sesleri dinlememeli, kendi yolunuza bakmalısınız. 

Gelecekte Olduğunuz Yeri Hayal Edin

Bir olguyu geçmişte başaramamış olabilirsiniz, bu gelecekte de aynı şeyi başaramamanız anlamını içermez. Bu yüzden ayağa kalkmalı silkinmeli ve bu olguyu başardığınızda hangi konumda olacağınızı hayal etmelisiniz. Böylece geçmişin izlerini silip, gelecekte çok daha başarılı bir insan olabilirsiniz.

YORUMLAR