"çalışmamak için hiçbir bahanen yok!"
-Anonim
Fikirleriyle Dikkat Çeken 5 Kadın Girişimci

Fikirleriyle Dikkat Çeken 5 Kadın Girişimci

  • 4 DK
  • 05-10-2017
  • 0 yorum
  • 3K

Geleneksel sektörlerin bir kısmında hala kadın – erkek çalışan dağılımında keskin farklar dikkat çekse de teknolojiyle beraber daha da hızlı büyüyen girişimcilik ekosisteminde bunun aksini gösteren ve başta kadınlar olmak üzere bütün girişimcilere ilham verebilecek bir dolu kadın girişimci var.

1. Parachute


2014 yılında Ariel Kaye tarafından kurulan ve 10,3 milyon dolar finans kaynağıyla faaliyete geçen “Parachute” her gün kullandığınız bir şeyin satın alma şeklini değiştiren bir hizmetle karşınıza çıkıyor: çarşaflarınız. İtalya’daki fabrikalarında ürettikleri çarşaflarıyla kısa sürede bir kült haline gelen “Parachute”, çarşaflarının satışını ise bir web sitesi ve şirketin merkez ofisinde bulunan bir mağazadan yapmaktadır.
Başarılı bir kadın girişimci olarak dikkat çeken Ariel Kaye, her dünya vatandaşının yapması gerektiği gibi toplumsal duyarlılığı da unutmuyor ve satılan her çarşaf için Afrika’daki ihtiyaç bölgelerine Afrikalı çocukların güvenle uyuyabilmelerini sağlayacak bir cibinlik bağışı gerçekleştiriyor.


Kadın Girişimci

CEO Ariel Kaye


2. Laurel & Wolf


Leura Fine, internetteki “Pinterest” çılgınlığını avantaja dönüştürebilmeyi başarmış ve ortağı Brandon Kleinman ile birlikte kolları sıvayan bir diğer kadın girişimci.
Evlerinde büyük küçük değişikliklere gitmek isteyen kullanıcılar için hizmet veren “Laurel & Wolf” 26,6 milyon dolarlık finansmanla serüvenine devam eden ve kullanıcıların hayallerindeki ev tasarımı için kolay ve uygun fiyatlı teklifler sunan bir girişim. Bunun yanı sıra kullanıcılar stilleri hakkında fikir almak için anket yapabiliyor, düzenlemeye gidilecek alanla ilgili resim & bilgi yükleyebiliyor ve de projelerini yayınlayabiliyor. Ortalama 3 ila 5 tasarımcının fikirlerini alan kullanıcılar bu sayede farklı fikirlerin ışığında içlerine en çok sinen tasarıma ulaşmış oluyorlar.CEO Leura Fine


3. Maven


2014 yılında Kate Ryder tarafından kurulan “Maven”, görüntülü sohbet kanalıyla kadınları doktorlarla buluşturan bir sağlık uygulaması. Hamile kalan arkadaşlarının yanlış bilgiler almakta olduğunu ve/veya doğru doktora gitmekte zorluk çektiğini gören Kate Ryder, Londra’daki bir girişim sermayesi fonunda çalışırken bu sorunu çözme isteğiyle “Maven”i kuruyor.
Kullanıcılar; uygulama aracılığıyla doktorlar, hemşireler ve ruh sağlığı uzmanlarıyla bağlantı kurabilir ve de sağlık profesyonellerine soru sorma ve onlardan tavsiye alma gibi birçok hizmetten yararlanabilir.CEO Kate Ryder

4. Rockets of Awesome


19,5 milyon dolar destek alan “Rockets of Awesome”, 2016 yılında Rachel Blumenthal tarafından kuruldu. Trend giysilerle dolu kutular üç ayda bir düzenli olarak abonelere gönderiliyor. 18 ay ile 11 yaş arası çocuk giyime hitap eden “Rockets of Awesome” da rakiplerinin aksine kıyafetler firmanın özgün tasarımları olup yalnızca çocuklar için hazırlanmıştır.
Anne babalar kendilerine gelen kutulardan beğendikleri kıyafetleri satın alırken, istemediklerini ise geri gönderme şansına sahipler.CEO Rachel Blumenthal

5. Modsy


Shanna Tellerman tarafından 2015 yılında sunulan “Modsy”; evinizin tasarımının köşe taşları olan mobilyaları, satın alınmadan önce, kullanıcıların kendi sanal evlerinde denemesini sağlayan bir uygulama. Tüm zamanların en başarılı simülasyon oyun-serilerinden biri olan “The Sims”de olduğu gibi, kullanıcıların yüklediği fotoğraflarla mobilyaların konulacağı alanı çevrimiçi bir modele dönüştüren “Modsy” ile yatak odası, salon gibi yaşam alanları yeniden tasarlanabiliyor. En güzeli de eşyaların yeri, bir dokunuşla kolayca değiştirilebiliyor ve yine yorulmadan eski haline getirilebiliyor.CEO Shanna Tellerman

"Fikirleriyle Dikkat Çeken 5 Kadın Girişimci" İçin Yorumlar
Kayıt işlemine devam ederek, Girişimci Kafası Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş oluyorsunuz.
Girişimci Kafası'na Giriş Yapmak için Tıklayın
Instagram
Takip et